Askılı Elbise Dikimi

Ben yeni bir favori gömlek var. Bu, gevşek onun için gurur, var benim büyüyen karın ve bunu yapmak kolaydır. Bu 1yaz sıcak olmuştur ve her zaman yakında soğumasını vaat etmiyor, bu yüzden benim en sevdiğim gömlek daha yapmaya planlıyorum ve bir tane de siz yapmak isteyebilirsiniz düşündüm!

Henüz becerileri benim koleksiyonuna “yaratma PDF desenleri” ekledi değil, bu yüzden ne yazık ki sana desen indirilebilir sürümü yok. Ancak, ne yapabilirim, desenini kendiniz nasıl oluşturulacağı konusunda size yol olduğunu.

Burada (desen oluşturmak için) gerekenler:

Bir cetvel

2Çizim eğrileri *

Makas

bant

pimleri

iyi uyan bir t-shirt (değil içeride ya da dışarıda, omuz kemik vurmak için armhole dikişleri için arayın)

3çizim eğrileri çeşitli türleri vardır. gösterilen iki tip model için hem iş yapma, ancak bunları bulabilirsiniz eğer ben şiddetle iki ayrı, net eğrileri satın öneririz.

Desen yapma:

4Bizim model için oluşturmak için gidiyoruz ilk parça ön yaka parçası olacak. Desen yapma ile benim deneyim, en zor kısmı emin adet simetrik söndürmeden yapıyor. Neyse ki, bunu yapmak için kolay bir yolu var.

5Ve ikiye katlayın (o kolay dikişler bulmak için yapar) tersyüz senin t-shirt çevirin. Biz her parçasının yarısını oluşturur ve kat üzerinde kumaş kesmek mümkün olacak. Artık çarpık desen parçaları! Şu andan itibaren, biz gömlek “ön orta” ya da kısaca “CF” gibi kat başvurabilirsiniz.

7Senin t-shirt yarısında ve mantar gemide katlandıktan sonra, hatta gömlek kat ile düz bir kenarı ile bunun üstüne aydınger bir parça pin. Sen yeterince uzun olmak endişeleriniz varsa roll ekli kağıt bırakabilirsiniz, ama bu ilk parça için kağıt sadece gömlek koltukaltı altında birkaç santim uzatmak 8gerekiyor.

Üstüne raptiyelenmiş kağıt, omuz dikiş ve merkez önünde azarlama altında ikinci bir işareti 4.5 “boyunca tee en 9neckline (azarlama örgü kumaş karşılayan) iç kenarı işaretlemek için kalem kullanın. Eğer daha mütevazı olmasını istiyorum bu yüzden ikinci işareti, senin yaka içinde “v” olacaktır ne kadar derin belirleyecek (ya da daha cesur!) şimdi değiştirmek.

10Sonraki (Kol dikişine yaka) omuz dikiş uzunluğunu ölçmek ve kabaca yarısında bu bölün. Benim omuz dikiş 4’ten biraz daha uzundu “, bu yüzden 2 taşındı” benim ilk işareti benim omuz dikiş boyunca ve ikinci yaptı. Sadece yapılan ölçüme yarım santim ekleyin ve (benim için aşağıda 2.5 “) gömlek 11 orijinal altında bu mesafeyi ikinci işareti yapmak.

Bakışı senin iki takım her biri arasında yumuşak bir çizgi oluşturmak için iki eğri kilolu kullanın. senin cetvel ile iki takım bağlayın. Bitmiş parça bu gibi görünmelidir:

Bu noktada, yaka ön esas yapılır. Biz sadece bunu bitirmek için üzerinde birkaç küçük işaretler yapmanız gerekir. üst 12vücut yaka bağlanacak nerede ilk işaretidir. Biz bu size kapalı üst giyim ne olursa olsun sutyen devam edeceğini yeterince yüksek, ama korkak görünüyor değil çok yüksek olmasını istiyorum.

13Eğer özellikle büyük büst varsa, bu işareti için kendi ölçümlerini yapmak isteyebilirsiniz, ancak bir başlangıç ​​noktası olarak, benim işareti “omuz dikiş altında (herhangi bir dikiş parası hariç) 5.5. parçaları eşleşen bir çentik oluşturmak için size küçük bir üçgen ile bu işaretleyin.

Yaklaşık (merkez öne doğru) sizin üçgen altında bir inç ikinci bir işareti yapmak. Biz gömlek inşa başlar, bu yüzden 14bu konuda çok fazla endişelenmeyin kadar bu işareti önemli değildir. Çok uzun biraz vücut yaka bağlanır nerede içeride gibi iyi olacak.

Artık dikiş payı eklemeniz gerekir parçanın tamamlamak için. “Ben Serger benim dikiş çoğunu çünkü ve o otomatik 15olarak kullandığı dikiş genişliği, ama standart dikiş payları 3/8″ ben ¼ kullanmak “ve 5/8. Hangi kullanmak size kalmış, sadece tüm parçaları üzerinde onunla uyumlu olmayı unutmayın! Eğer kumaş kenarlarını bitirmek için bir Serger yoksa, muhtemelen bunu bitirmek için iki kez kenarına ters çevirin, böylece büyük bir dikiş payı bırakmak istiyorum.

16Ön orta haricinde her tarafta senin parça senin dikiş payı mesafeyi ölçmek için cetvel kullanın. Burada herhangi bir dikiş payı ekleyerek olmayacak bir kat üzerinde parça kesme olacağım çünkü (orada bir dikiş olmaz). senin işaretleri yapıldığında, önce bir parça oluştururken zaman yaptığın gibi çizgileri doldurmak için eğrileri ve cetvel kullanın.

17Tebrik ederiz! Sadece ilk desen parçası yarattı! o “yaka ön, 2 kes” Etiket ve sonraki parça için hazır olsun. O an için nerede olduğunu tamamlanmış ön yaka parça bırakın ve üstüne aydınger ikinci bir parça katman. kağıdınız bakarak, senin yaka ön üst (omuz dikiş) dış kenarlarını işaretleyin. ön ve arka maç burada olacak, böylece aynı boyutta olması gerekir.

18Sonra, kağıdın her iki set üzerinden bakarak, sizin t-shirt arka yaka için azarlama bulmak. azarlama iç kenarından yarım santim aşağı ölçün ve bir işareti yapmak. Bu sırt yaka parçasının üst olacaktır. Şimdi,ön yaka desen parçasının üst kenarından “2 ölçmek ve ikinci bir işareti yapmak. Bu sırt yaka parçasının alt olacaktır.

19Sırt parçasının yaka oluşturmak için üst iki işaretleri bağlanmak için yuvarlak eğriyi kullanın. Sonra, geri işareti (gömlek ve kat üzerinde) alt merkezden ölçüm, “(ya da ön yaka altındaki derinliği ne olursa olsun) ve yukarı .75” üzerinde 2,5 getirin. bir işareti yapmak.

Aynı eğri kullanarak iki işaretleri arasında bir yay, parçanın alt kısmını oluşturmak için yapmak. senin kalan omuz dikiş işareti ve ikinci dip işareti arasındaki eğri oluşturmak için düz eğri kullanın. senin eğri ön parça takip çizginin açısı ile uygun olmayabilir unutmayın. Bu kadar uzun parçalar birlikte uyacak dikiş de aynı boyutta olarak sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Sırtın bitmiş parça buna benzer görünmelidir:

20Ön parça ile yaptım aynı şekilde (yine bir dikiş payı olmadan kat üzerinde kesilecek parçasını bırakarak) da dikiş payı (Zaten yukarıdaki fotoğrafta da benim yaptığım) ekleyin ve tekrar bu “yaka etiketlemek, 1 “kesti.

Yönetim kurulu gelen yaka parçalarını çıkarın bunları düzeltme ve aydınger büyük bir parça ile t-shirt kapsamaktadır. emin olun sizin bitmiş salıncak gömlek artık aydınger alt hem altında iyi bir mesafe uzanır senin t-shirt daha olmasını istiyorsanız o. Ben fazladan 2 ekleyerek yara “gömlek benim uzunluğu ve başka 7 ekleyerek olacaktır” (9 “toplam) Ben inşaat yoluyla yürümek için dikiş olacak elbise oluşturun.

Omuz dikiş ve merkeze (geri parçası ile başlamak için gidiyoruz) ile düzgün sıraya emin olun, aydınger kağıdı, yeni parçasının üstünde senin yaka parça Katman. gösterildiği gibi işaretçilerine kullanarak, yeni kağıt içine (dikiş hattı değil, dikiş payı kenar üzerinde) desen parçası üzerinden delikler.

16Daha fazla yerleri delikleri kurcalamak size yaka parçası kaldırmak zaman bu çizgiyi yeniden için o kadar kolay olacaktır. Bu sırt vücut parçasının üst kenarı olacaktır. emin nerede biter açıkça işaretlemek olmanın, bu çizgiyi tanımlamak için kalem kullanın.

Sonraki, .75 yukarı “ve 1” senin t-gömlek koltuk ölçmek için cetvel kullanın. Bu noktada işaretle ve sadece pimleri ile oluşturulan satır sonuna kadar bağlamak için yuvarlak eğri kullanın.

(Merkeze geri birlikte) gömlek alt kısmında istediğiniz uzunluğu eklemek. Daha önce de belirtildiği gibi, benim gömlek 2 “uzunluğu ekledi. 3 üzerinden dış köşe tedbirinden “. aşağı 3 “noktasından dışarı doğru (nokta kadar” ve .75 “1) sizin armhole alt kenarından düz, çapraz çizgi oluşturmak için uzun bir cetvel ya da bahçesinde sopa kullanın. o etek adresinden ekledi uzunluğu ile buluşuyor kadar çizgisini devam edin. dışarıdan hafif eğrileri yukarı bir yumuşak yuvarlak etek boyu oluşturmak için düz eğrisi kullanın.

1Ön gövde parçası oluşturmak için, arka gövde parçası için aynı genel adımları uygulayın. senin çentikler yanı sıra parçanın kenarına işaretlemek için pimleri ile yaka ön parça izleme yaparken emin olun için, 1 ölçü “ve .5 üzerinde” sizin tshirt koltukaltı sizin başlangıç ​​noktasını bulmak için.

Senin hemline ( “aşağı, 3” üzerinde 2) ve eğri etek boyu aynı uzunluğunu ve genişliğini ekleyin. senin için ön emin yan dikiş çizgileri yapmak için elinizden geleni yapın ve arka parçalar aynı uzunlukta!

Parça için dikiş payı ekleyin ve bunu kesip. aydınger kağıdı artıkları tutun.

Şimdi dökümlü neden olur parçasına dolgunluk ekleme zamanı geldi. makas, cetvel, kalem, bant ve ekstra izleme kağıt birkaç hurda tut.Senin parçanın yaka kenarı boyunca cetvel koyarak başlayın (sadece çapraz yatıyordu, tam sığmaz). yarıya kadar biraz daha bir nokta seçin ve sizin noktası kesti toplamak olarak bu işaretleyin. Benim açımdan CF 4 “dir

Bir referans yaka yukarıdaki not go olarak bu noktayı kullanarak, parçanın dışına senin yaka uzanan çizgiler bir Sunburst oluşturun. TOO birçok çizgiler yapma konusunda endişelenmeyin, ben sadece 4 kullanılır.

Senin makas kullanarak, bir arada kenar tutmak için kağıt sadece küçük sekmesini bırakarak, dış kenarına doğru yaka tüm yol çizgileri aşağı kesti. (Sen başkalarına yaparken onları yırtarak konusunda endişelenmenize gerek yok bu yüzden bir seferde bu tane yapmak isteyebilirsiniz). bir kama şekli oluşturarak, ayrı hafifçe desen iki bölümden yayıldı. Ekstra izleme altına kağıt ve bant kayma. Oluşturduğunuz kama büyük, daha toplanma size giysi o kısmında olacak.

Eğer tüm parça boyunca ek takozlar oluşturduk kadar bölü her biri için bunu yapın. yeni eklenen parçalar arasında yaka yuvarlak ve düz bir dikiş payı var onları kırpmak için eğrileri kullanın. Bitmiş parça bu gibi görünmelidir:

Eğer sırt vücut parçasına bazı dolgunluk eklemek isterseniz, bu noktada, sen acımasız ve kağıt ekleme bu aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Bu oturması için mutlaka gerekli değildir, ama bir daha flowy üst için yapacaktır.

Bundan sonra, bitirdiniz! Kendi desen oluşturduk! Şimdi eğlenceli kısmı geçmek için zamanı geldi.

Gömlek

Ben bir elbise oluşturmak olacak sürecinde size yol için. Bu benim sadece etek altında kumaşın ek 7 “vardır, aynı süreç. Bu nefret ve bana yemin istiyorum gidiyoruz sadece küçük bir kısmı var … dikmek için hızlı ve kolay bir parçasıdır, ve ben bunun üzerinden yürümek için elimden geleni yapacağım söz veriyorum!

İşte gerekenler:

örme kumaş 1,5 kilometre (oluşturduğunuz büyüklüğüne bağlıdır gereken tutar)

Makas

Yünlü naylon iplik senin kumaş maç

Dikiş iğneler

El dikiş iğnesi ve ipliği (herhangi bir renk)

Senin kumaş ütüleyin ve tüm parçaların kesip. Sen iki kesmeliyiz yaka ön hariç, her parçanın bir kopyasını olmalıdır. düzgün asmak olacak böylece kumaş tahıl ile dizilmiş senin desen parçalarını tutmak için emin olun. En örme kumaşlar yukarıdan aşağıya daha yan daha taraftan streç, bu üst iyi asmak yapacaktır. Biz yaka cephesinde kaydetti yerlerde hem işaretlemek için kumaş dışarı alay çentik kesmek unutmayın.

İlk dikiş adımı bizim arka gövde parçasına bizim arka yaka parça eklemek olacaktır. Eğer sırt vücut parçasına dolgunluk eklendi varsa, arka yaka parçasının genişliğine uyacak onu toplayarak başlayın. Genellikle toplama senin dikiş makinesi ayarını en uzun dikiş kullanmanızı öneririz, ancak bu parça ile, aslında bir el dikiş iğnesi kullanmayı tercih ve bir daha organik toplamak verir geçirin. Eğer dikiş bittikten sonra size dikiş payı altında biraz dikmek için belirli yaparsanız kolaylıkla parçası üzerinden ipliği indirebiliriz.

Birlikte yaka parçasının yuvarlak alt ve vücudunuzun parçasının toplanan ense pin ve onları bir arada dikmek yünlü naylon iplikle dişli bir Serger veya geleneksel dikiş makinesini kullanın. Eğer örgüler ile dikiş yeni konum (ya da ben hakkında konuşmaya devam bu yünlü naylon merak) Eğer ben burada daha fazla bilgi . Katılan parçalar aşağıdaki gibi görünmelidir:

Şimdi yan dikişleri de senin arka vücut parçasına ön gövde parçası katılmak. Demir sizin dikişleri tüm bu yüzden düz koyacak. Sizin yan dikişler arkasına doğru basılı olmalıdır ve arka yaka ve arka gövde parçası arasında dikiş basılı olmalıdır. Bir Serger kullanarak ya (vücudunuzun ön yaka hariç) ya da iki kez devrilme ve düz bunları dikmek tarafından parçalarının kenarlarını bitirin.

Şimdi burada küfür parçası … Biz ön yaka takmak için gidiyoruz geliyor. o sonunda tüm değer olarak benimle kal!

Tersyüz elbise çevirerek başlayın. Senin yaka ön parçalarından biri Lay sağ düz bir yüzey üzerinde yukarı bakacak. sizin yaka arasında v döşeme böylece elbiseni dönüm, sen ön yaka parçasının alt kenarına vücudunuzun yaka kenarına uyan olacak. Birlikte kumaşın sağ tarafını yerleştirerek parçaları (biz 5.5 yapılan işareti var “) bağlamak gereken yerde gösteren üçgenler doğrultusunda ön gövde parçasının üst köşeleri koyarak başlayın. aşağı üstünde ikinci yaka ön parça, ön tarafı Katman ve ikinci alt işaretine omuz dikiş itibaren hep birlikte üç adet pin. sabitlenmiş Tüm bu gibi görünmelidir:

Açık merkezini bırakarak, ikinci işareti aşağı omuz dikişleri dikmek.

Eğer bunu dikiş bitmiş sonra doğru dışarı yan çevirmek olsaydı … Ve, bu gibi görünecektir:

O aracılığıyla yapılan? Hemen hemen özgürüz. dışında ve geriye saçma, o içeride anladım eğer yaka geri kalanı sadece saç zor, ve hiçbir şey!

Tersyüz, senin yaka anda bu gibi görünüyor:yaka (açık omuz dikişleri bırakarak) üst kenarlarını kapamak dikmek ve doğru v açık altından geçerek çekerek dışarı yan açmak için Serger ya da dikiş makinesi kullanın. sizin yaka yassı demir.

Eliniz dikiş iğnesi kullanın ve size arka vücut parçası yaptım aynı şekilde ön gövde yaka toplamak için iplik.

Birlikte sağ taraf ile ön yaka açık kısmına için toplanan vücut yaka takmak için işaretçilerine kullanın. bölümü aksine önce, iki yaka parça içinde senin gövde kısmını sandviç olmayacak ama sadece normal bir dikiş gibi her üç dikiş etmedi. senin dikiş payı parçası içinde gitmek için altında döner nerede bölümlerini ulaştığınızda size kumaş çentik ya da sizin için hangisi daha kolaysa kenarına doğru Dikişlerini hafifletmek ya.

Yaka bağlıyken, altına da dikiş payı sokmak için ön yaka parça üzerine kısa bir mesafe için arka yaka parçası üzerinde kenar terbiye gelen dikiş devam birlikte omuz dikiş s dikmek.

Serge veya etek altında dönün  ve arka yaka yaptım ve parça hazır giyim bitmiş ve olduğu gibi bitirmek!

ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın