Bursa Kumaş

Bursa Kumaş.

Bursa Kumaş. 

Kumaş ve giyim de dini ve sosyal inançları önemli bir rol oynamaktadır. Eski çağlardan itibaren, bir kişinin giysileri Bursa Kumaş.bize kendi sosyo-ekonomik statü içine bir anlık bakış verebilir. Bugün yıl önce en yüksek konuda bu tasarımcı etiketleri, binlerce tutun yerlerde, bir hiç giysi göze mümkün olduğunu sadece gerçeği zenginlik işaretiydi. Bugün, pek çok dini emirleri kolayca geleneksel Afrika dinleri ile ilgili renkli el-bükülmüş giyim, birçok Müslüman kadınlar tarafından giyilen koyu siyah parlak sarı giysi gelen, kumaş ve giysi belirli türleri ile ilişkilidir.

Her şeyden önce, kumaş pratik bir işlevi görür. Soğuk ve sıcak, yağmur ve parlak güneş bizi korur. Biz kendimizi kapsayacak şekilde battaniye kullanmak uyku ve biz yürürken bizim adımları yastık kilim dokuma.

Kumaş günlük hayatımızın yapar katkıları her ile birçok kişi kumaş nasıl oluşturulduğunu düşünmek bitmiyor. Kumaş içine doğal ve sentetik liflerin dönüşüm süreci, çok daha karmaşık yaygın düşünülmektedir aşıyor. Bu yazıda, kumaş telafi etmek için kullanılan lifler ayıklanır ve biz aşina giyim ve tekstil dönüştürülür öğreneceksiniz.

Birçok farklı kumaş yapılabilir malzemeler ve nasıl yetiştirilir ve hasat edilir hakkında bilgi edinmek için sonraki bölüme okuyun.

Bursa Kumaş.Pamuk – Bu materyal pamuk bitkisinden gelen ve makine ile hasat edilir, daha sonra bir pamuk işleme tesisine gönderilir. Orada, açık uzakta, tohum kaldırmak silindirlerin bir dizi, üzerinden herhangi bir enkaz veya yabancı maddeleri çalıştırın ve balyalar halinde malzemeyi ayrı oluyor.

Keten – keten bitkisi keten yapmak için kullanılır. Bitkiler elle yerden çekilir, tohum kaldırmak için basık ve kumaş üretimi için hazırlık lifleri ayırmak yoluyla penye Tarımsal Enstitüsü.

İpek – Bu materyal yumuşatılmış ve sonra tek bir iş parçacığı olarak kaldırılır ipek filamanın ince bir tabaka ile kaplı olduğu ipekböceği, bir koza hasat yapılır. Üretimin bir sonraki aşamaya taşınır önce tek iş parçacığı ile çalışmak için çok ince olduğu gibi bu iplik, birkaç diğerleri ile birlikte bükülmüş olacaktır.

Bursa Kumaş.
Bursa Kumaş.

Yün – Bir ceket koyun  elde edilen yapağı yıkanmış ve taranmış veya kumaşa dönüşmesi daha kolay olacak bir şekle onu yeniden düzenlemek olduğunu. Bu elle veya makine ile yapılır ve bir lif kare mat elde edilebilir.

Naylon – Naylon gerçekten ilk insan yapımı elyaf olarak adlandırılabilir. O isimli rayon aynı şekilde üretilen esnada, naylon üretime girecek maddeler bitkisel kaynaklardan elde edilen edilmez. Naylon yan ürünleri, su ve hava, kömür ve petrolden elde edilir.

Polyester – Bu materyal gücü ve çok yönlülük açısından naylon ve suni ipek bir adım. Bu da, bir düzeden kimyasal zorlayarak yapılır birlikte, polyester için kullanılan kimyasal alkollerden türetilir. Parti Kumaş Alan.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın