Elbiselik Kumaş Nedir? Elbise Kumaşı

Şifon elbiselik kumaş,krep elbiselik kumaş,sandy elbiselik kumaş,kadife elbiselik kumaş,kot elbiselik kumaş,viskon elbiselik kumaş,saten elbiselik kumaş,kaşmir elbiselik kumaş,interlok elbiselik kumaş,jarse elbiselik kumaş,keten elbiselik kumaş,poplin elbiselik kumaş,parça elbiselik kumaş, elbiselik kumaş satan,kilo ile elbiselik kumaş,kilo ile elbiselik kumaş satanlar, elbiselik kumaş nereden alınır,bursada elbiselik kumaş,istanbulda elbiselik kumaş,adanada elbiselik kumaş,İzmir elbiselik kumaş,

Elbise Kumaşı Elbiselik Kumaşlar

Kumaş Alanlar. Akrilik bir dizi kanıtlanmış yüksek kaliteye sahip kağıt sentetik bir elyaftır. Forma dayanıklı, güveye dayanıklı.

Alpaka düz veya dimi dokuma tekniği kullanılarak alpaka lama yününün yanı sıra aynı adı taşıyan evcil hayvanın yününden yapılmış hafif bir kumaştır. Ceket yumuşak, ince, ipeksi bir parlaklığa sahip, çok değerli.

Saten pürüzsüz, parlak bir ön yüzeye sahip yoğun ipek veya yarı ipek saten dokuma kumaştır.

Asetat asetat bazlı bir viskozdur. Kumaş hafif ve pürüzsüzdür. Yıkanması kolay, şekli stabil.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ DEĞERİNDE ALINIR

Kadife özel bir iplik dokumasıyla elde edilen kesik havlı bir kumaştır: çiftler halinde dördü üst ve alt çözgüyü ve beşinci – havı oluşturur. Yüksek tüylü kadifeye peluş denir. Yarı kadife, kadife veya kadife denilen atkı kadife de vardır.

Batiste çözgü ve atkıda çok ince penye iplikten düz dokumada üretilen ipek, yoğun, hafif ve hassas dokunuşlu yumuşak pamuk veya pamuk.

Buklet birbirinden belirli bir mesafede, çözgü ve atkıda veya sadece atkıda bulunan büyük düğümlere sahip fantezi iplikten yapılmış kaba düz dokuma bir kumaştır ve bunun sonucunda kumaş topuzlu bir yüzey kazanır.

Elbise kumaşları, farklı durumlar ve mevsimler için yoğun ve hafif malzemeler içeren, sıcak ve yaz, akıcı ve şeklini koruyan, doğal ve sentetik bir malzeme grubunu temsil eder. Elbiseler için sunulan kumaş türleri, günlük, şık ve çok yönlü, dekoratif ve mat bir yüzeye sahip, streçli ve streç olmayan doğal ve sentetik elyaflardan oluşur. Kumaşın özelliklerinin ve özelliklerinin açıklaması, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Krep

Günlük ve resmi giyimin yanı sıra kılıf elbiseler için popüler kumaş. Prezentabl bir görünüme ve olumlu performans özelliklerine sahiptir. Tuval, doğal bir krep tanesi ile yoğundur. Minimum esneklik, iyi bir uyum ve kullanım rahatlığı sağlar. Kumaş esnemez ve hareket özgürlüğüne engel olmaz. Temel olarak tek renk krep takım üretilir. Desenler ve baskılar daha az yaygındır. Kompozisyon, doğal ve sentetik lifler içerir: pamuk, yün, polyester, akrilik ve viskon.

Streç kadife

Streç kadife lüks bir malzemedir. Malzeme, parlak bir parlaklığa sahip yumuşak, yumuşacık bir yüzeye sahiptir. Kumaşın yoğun yapısı, streç lifler sayesinde elastikiyet kazanır. Malzeme dokunuşa hoş ve rahattır. Şekle zarif bir şekilde uyuyor. Piyasada bir renk paletinde düz renkli bir versiyonda sunulmaktadır. Akşam ve balo elbiseleri, etekler ve golf için uygundur.

Gabardin

Bu kumaş nedir, özellikleri, uygulaması ve bakımı

100 yılı aşkın bir süredir popüler olan gabardin ürünleri, dayanıklılık ve stil, mükemmel kesim ve kolay bakım ile ayırt edilir.

Kumaş Alan deformasyona dayanıklı, yoğun, hafif ve yumuşak bir kumaştır. Streç versiyonu dışında esneklikten yoksun. Mat bir yüzey üzerinde çapraz bir yara izi kaldığı dimi dokuma ile ortaya çıkıyor. Malzeme çift taraflıdır.

Yün gabardin, karışık, pamuk, ipek, streç ve sentetik olarak mevcuttur. Giymesi güzel ve pratik malzeme düz renkte, kafeste, baskılı olarak yapılmıştır.

Poplin Kumaş

Polyester, ipek veya yün lifleri eklenmiş pamuk esaslı kumaş. Baskılı, çok renkli veya düz desenlerde mevcuttur. Poplin yumuşak ve giymesi hoştur. Cilde hava erişimi ve nem emilimi sağlar. Renk doygunluğunu uzun süre korur ve kırışmaz. Günlük kullanım için rahat kıyafetler ondan dikilir.

Kumaş alan. Yazlık veya süslü bir elbise için modern bir malzeme. Mat bir parlaklığa sahip ipeksi bir yüzeye sahiptir. Az miktarda spandeks (%3) içeren polyester kumaş alan elyaflardan oluşur. İnce, kaygan kumaş Armani ipeği saten bir dokumadır ve ipeğe benzer. Elastikiyet ve aşınma direncine sahiptir. Düşük higroskopikliğe ve hava geçirgenliğine sahiptir. Antistatik bir ajan kullanılmasını gerektirir. Kıvrımlı ve perdeli elbise, etek ve serbest kesim bluz modellerinde muhteşem görünüyor.

Şifon kumaş satın alanlar.

Çok hafif, ince, şeffaf ve havadar şifon mat bir yüzeye ve kumlu bir yapıya sahiptir. Doğal ipek veya sentetik liflerden oluşur. Dışarıdan, kumaş yeterli güce sahiptir. Birçok çeşit üretilmektedir: naylon, şifon-saten, jakarlı, simli.

Tek başına veya tamamlayıcı kumaşlarla birlikte kullanılır. Yetenek yumuşak bir şekilde akar, görüntüye kadınlık ve gizem verir.

Saten Kumaş Alımı Yapanlar.

Atlas – ne tür bir kumaş: kompozisyon, çeşitleri, özellikleri ve bakımı

Saten kumaş lüks ve parlaklık verir. Parlayan malzeme dokunuşa hoş geliyor ve soğuk suyu andırıyor. Cilde nazikçe dokunur ve parıldayan ve parıldayan lüks, parlak bir yüzeye sahip pürüzsüz, ipeksi bir malzemedir. İpek, pamuk, sentetik, viskon ve naylon elyaflardan yapılmıştır. Tek renkli ve nakış, kabartma, baskı ile uygulanan parlak desenlerle olabilir. Kumaş dayanıklı ve aşınmaya karşı dayanıklıdır, solmaz, rahattır, perdeler için uygundur. Abiye ve gelinliklerde, şık giysilerde kullanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın