En İyi Pantolon Kumaşı Hangisi? Kumaş Satın Alınır

Erkek Pantolon kumaşları,En iyi pantolon kumaşı hangisi,Pantolon kumaşı çeşitleri,Keten pantolon kumaşı,Krep pantolon kumaşı,Altınyıldız Kumaş Pantolon Fiyatları,Kumaş pantolon kumaşı nasıl olmalı,Pantolon için hangi kumaş?,Erkek kot pantolon alırken nelere dikkat edilmeli?,Kumaş pantolonda 48 beden kotta kaç olur?,Kot kumaş yazlık mı?,En iyi pantolon kumaşı hangisi?,Pantolonda kullanılan kumaş çeşitleri nelerdir?,
Erkek Pantolon kumaşları,En iyi pantolon kumaşı hangisi,Pantolon kumaşı çeşitleri,Keten pantolon kumaşı,Krep pantolon kumaşı,Altınyıldız Kumaş Pantolon Fiyatları,Kumaş pantolon kumaşı nasıl olmalı,Pantolon için hangi kumaş,Erkek kot pantolon alırken nelere dikkat edilmeli,Kumaş pantolonda 48 beden kotta kaç olur,Kot kumaş yazlık mı,En iyi pantolon kumaşı hangisi,Pantolonda kullanılan kumaş çeşitleri nelerdir,

En İyi Pantolon Kumaşı Hangisi?

Kumaş alanlar. Her zaman olduğu gibi, bezleri tanımlamada orijinal, dar tanımlar var ve ardından modern kullanımlar var.

Genellikle tanım işlemin yalnızca bir bölümünü tanımlar (örme veya bitirme gibi), ancak zamanla başka yönler alır (örneğin, kamgarn bir flanel gerçekten bir flanel midir?). Ve sonra kültürel dernekler var (örneğin serge ile).

Hatırlanması gereken en önemli şey, bir terziyi ziyaret ettiğinizde, istediğiniz kumaşın türünü (ağır/hafif, yoğun/gevşek, gündelik/akıllı) ve adını bilmektir. Her zaman farklılıklar ve istisnalar olacaktır. 

Kumaş parçası satın alanlar. İstisnalar var. Örneğin, iplik özellikle güçlüyse, örgünün çok yoğun olması gerekmez. Bu, çarşaflar ve yüksek bükümlü yünler için geçerlidir. İpliğin gücü, havanın geçmesine izin verme bonusu ile hala örtüyü koruyan daha gevşek, düz bir dokuma kullanabilecekleri anlamına gelir.

Ve kumaşlar çok yoğun olabilir. İçeride çok fazla lif varsa, kendilerini sert ve ‘ölü’ hissedebilirler. Teknisyenler, bezi elinde tutmaktan, sıkmaktan ve nasıl tepki verdiğini görmek için serbest bırakmaktan – ne kadar ‘yaşam’ olduğundan bahsediyorlar.

Kaç Metre Kumaş Almak Gerekir? Yapay malzemelerin avantajları : Kırışmazlar, bakımı kolaydır, hafiftirler ve daha zengin renklere sahiptirler. Yüksek kaliteli sentetikler küçülmez veya şekil değiştirmez.

PANTOLON İÇİN KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Pantolon için ne tür kumaşlar, isimleri ve fotoğrafları ile bu blokta tanışacaksınız.

Yün tüvit

Hafifçe dolgunlaştığı için ince yapılı ve uzun boylu insanlar için daha uygundur. Kırışıklıklar kumaşta kalır. Yeni kumaş, ürün doğru şekilde ütülenmezse hızla kaybolan bir parlaklık ile ayırt edilir. Giysi dikerken ve daha fazla özen gösterirken bu noktaya dikkat etmeniz gerekir. Pim izlerini önlemek için pantolonlar bir astar kullanılarak buğulanmalıdır. Malzemenin yüzeyi dokulu, orta perdeliktir. Kumaş kıvrımları iyi tutar.

Faydaları:

✓yumuşaklığı ve esnekliği korur;

✓yarı sezon kıyafetleri için kullanılabilir;

✓su itici özelliklere sahiptir;

✓ısıyı iyi tutar.

Yün tüvitin örgüsü çoğunlukla dimidir ve çapraz bir desen elde edilir. Renk efektlerini elde etmek için, lifler özel bir şekilde işlenir ve bükülür, aşağıdaki iplik türleri elde edilir: melanj, moulinasyonlu, renkli düğümlü.

Yapay gabardin

Hafif ve yumuşak bir kumaştır. İpliklerin dimi dokuma sonucu elde edilir. Hacim eklemez, ancak kıvrımlar korunmayabilir. Pim ve kıvrım izleri buharla iyice temizlenebilir. Kanvasın esnemesini önlemek için ütüden sonra kumaşa dinlenmesi için zaman vermeniz gerekir. Astar isteğe bağlıdır.

Yün gabardin

Kumaş, sıkıca iç içe geçmiş iplikler nedeniyle kaba bir dokuya sahiptir. Kıvrımları tutar ve iyi şekillendirir. Genellikle erkek kışlık pantolon dikerken kullanılır, sıcak tutma özelliği yüksektir. Görsel olarak biraz dolgun. Ütülemeye tolerans göstermez, istenmeyen parlaklık kazanabilir. Kıvrımları veya kıvrımları çıkarmak için sıcak buhar kullanılabilir.

Yün krep

Malzemenin yüzeyi grenli. İşaretler:

✓kıvrımları mükemmel tutar;

✓kendini perdeye ödünç verir;

✓ortalama bir şekil stabilitesine sahiptir;

✓astar tavsiye edilir.

Keten takım elbise kumaşı

Bu malzemeden yapılmış pantolonlar hafif ve rahattır. Kendilerini perdeye iyi ödünç verirler, ancak biraz dolgundurlar. Kat kötü tutulur ve hızla buruşur. Pim izleri buharla çıkarılır. Kumaş dökülmeye eğilimlidir, kesimler dikilmeden önce işlenmelidir.

Keten kumaşın faydaları:

Çevre dostu;

✓yüksek termal iletkenlik;

✓karmaşık bakım gerektirmez;

✓elektrikli değil.

Yün jarse, pamuklu jarse

Ana avantaj, iyi perdelik ve doğal bileşimdir. Dikiş yaparken, kumaşın gerilmesini önlemek için orta dikişleri bantla güçlendirmek önemlidir. Kıvrımlar tutulmaz. Bu kumaştan yapılan pantolonlar giyildiğinde kırışıyor. Astar sadece diz bölgesine monte edilir.

Pamuklu dimi, kot, poplin

Bunlar pamuklu kumaşların temsilcileridir. Hacim ekleyebilir, şekli kötü tutabilir, kıvrımları koruyabilirler. Perdelik kolaylığı için orta olarak derecelendirilmiştir.

BİZDEN FİYAT ALMADAN KUMAŞ SATMAYINIZ… 0536 336 43 43

Viskon kumaş alan

Her tarz pantolon dikmek için uygundur. Malzeme hassastır. Bir dizi avantajı vardır:

yüksek boyutsal kararlılık;

Kolay bakım;

✓yumuşaklık;

✓birkaç yıkamadan sonra bile orijinal rengin korunması;

✓pilelerde iyi örtü.

Viskon, daha fazla yoğunluk için genellikle ipek veya polyester ile birleştirilir.

Kadife Kumaş Satın Alanlar

Dıştan kadifeye benzer. Hassas bakım gerektirir. Kir ağırsa, makinede hassas bir yıkamada yıkayabilirsiniz. Diğer durumlarda kuru temizleme tercih edilir. Yüksek elastikiyette farklılık gösterir. Neredeyse deforme olmaz ve küçülmez.

İpek Kumaş Alanlar

Pürüzsüz, parlak bir yüzeye sahip çok hafif ve narin kumaş. Kompozisyon hem doğal hem de yapay iplikler içerir. Genellikle ipek, viskon ile birleştirilir. Bu kumaştan yapılan takımlar hafiftir, yaz sıcağında giymek hoştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın