Fermuar

Fermuar geçici olarak iki kumaş kenarını birleştirmek için bağlantı elemanı olarak hareket eden bir popüler bir cihazdır. Bir fermuar üç ana bileşenden yani Teyp, kaymak ve Elemanları yapılır. Günlük ihtiyaçlarını en fermuar kullanımı vardır. Bu giyim, bavul, spor ürünleri, kamp malzemeleri ve diğer günlük kullanım öğeleri kullanılır.

Slider
fermuar açıldığında veya kapatıldığında sürgü elemanları katılır veya ayırır. Sürgü Çeşitli kullanımına bağlı olarak mevcuttur.fermuar HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

ELEMANLARI
sürgünün içinden geçirilmiş olduğunda da elemanları olarak da bilinen diş, birbirleri ile, örgü ya da meşgul bir fermuarın her iki tarafında da parçalarıdır. Sol ve sağ yan dişler birbirine geçince zincir diye adlandırılır.

BANT
bant fermuarlar için özel olarak üretilmiştir. Bu genellikle polyesterden yapılır, fakat kullanmaya bağlı olarak sentetik fiber şerit, vinil şerit ve pamuk şerit de kullanılabilir durumdadır.

Bakım ve fermuar için önlemler

Ütü : fermuar ütü yaparken demir uygun sıcaklık kullanarak eğer fermuar Dayanıklılık muhafaza edilecektir. Fermuar kapalı ve kaymak uygun pozisyonda ve ütü yaparken bir bez ile kaplı olmalıdır.

Boyama : Bakır alaşımlı fermuarlar nedeniyle endüstriyel yıkadıktan sonra müttefiki oksidasyona siyah dönüşebilir ve bu giysilerin kumaş leke olabilir. Bunu önlemek için, endüstriyel yıkamadan sonra giysi hemen durulanmış ve kurutulmalıdır.

Temizleme : kapalı iken Fermuar temizlenmesi gerekir. Kuvvetli alkalin deterjanlar veya klor ağartıcı maddeler doğru kullanıldığında gerekir. Bir test renk değişikliği önlemek için toplu kullanım önce yapılmalıdır.

Anti-Nikel : nikel alaşımından yapılmış Fermuar bazı kendi cilt hassasiyetinin bağlı olarak deride tahrişe neden olabilir.

Bio-Tedaviler : temizlenmiş, bazı türleri, bu nedenle biyo-tedaviler kullanarak zarar edebilirsiniz testleri toplu yıkama kullanılarak önce yapılmalıdır.

Çeşitli kimyasallar ve deterjan kullanımı ile endüstriyel yıkama bazen fermuar diş rengini değiştirebilirsiniz. Testler toplu yıkamadan önce yapılmalıdır.

Renk Göç : Bazen giysiler düzgün, normal şartlar renk göç saklanan değilse PVC kumaş, suni deri veya kumaş kaplanmış gibi kumaşlara fermuar bant veya elemanlardan yer alabilir. Ambalaj veya saklarken ince bir doku kağıt fermuar ve kumaş arasına yerleştirilmelidir.

Fermuarlar Anatomisi

IsimTanım
Otomatik Kilit SliderZincirindeki kilit eylem sağlayabilir bir kaydırıcı
BoncukIç içe kilitlenen elemanlarının iliştirilmesini bandın iç kenarında yer alan bir büyütülmüş kesit
Alt montajBu ayrılabilir ya da olmayan ayrılabilir olup fermuarın için Fizibilite sağlayabilir fermuarın en bulunan elemanları.
Alt StopHemen altında, iki bant üzerinde sabit ya da zincir üzerinde bir bileşen olarak zincirden uzağa kaymasını önlemek için kaydırma ve altta bir araya bantları tutmak için işlevler sağlamaktadır.
Köprü Üst StopSadece zincirin üzerinde bulur bir bileşen, birlikte iki İğnelerine tepelerini tutmak için bir fuction sağlar ve uzak zinciri kaymasını sürgüsünü önler.
Cam Kilidi SliderÇekme üzerindeki kıvrılmış çıkıntı elemanlarının karşı pencere ve pres boyunca uzanan bir kilitleme eylemi sağlayabilir bir kaydırıcı.
Zincir kalınlığıMesafe zincirinin önden arkaya ölçülür.
Zincir GenişliğiBoncuk elemanlarının ötesine konumlandıran eğer mesafe elemanlarının omuz arasında veya kordonun dış kenarları arasında ölçülen.
Sürekli ElemanSürekli olarak monofilament ile birlikte oluşan elemanların bir chian.
Sürekli Eleman FermuarBir fermuar elemanları yukarı ve aşağı kaydırma çubuğunu yapan ve devre dışı olduğu boyunca bantlar karşıt kenarlarında yer alan iki sürekli olarak meydana getirilen elemanların oluşur.
KordonÇeşitli iplikler bir boncuk üretiminde bir iplikçik şeklinde birleştirilir.
Exposed Bant GenişliğiBandın dış kenarına elemanların omuzlarından ölçülen bant mesafe.
Sabit TutucuBandın alt kısmında yer alan bir bileşen, her zaman tespit pimi yapıştırılmıştır.
AğızElemanları içine girmek veya kaydırıcıyı bırakın hangi sürgünün açılması
Ağız GenişliğiKaymak flanşlar arasında ölçülen mesafe <
Hareketli TutucuBunun dışında sabit bir tespit benzer bir tespit şeridi boyunca hareket edebilir. Bu durumda, bant üstten aşağıya doğru hareket eden kaydırma olmadan alt ucundan yukarı doğru hareket, tespit elemanı ile ayrılabilir.
Nonseperable Fermuarİki stringers, bir veya her iki uçta birbirine bağlı iki kirişler için ayrılmış edilemeyen bir fermuar.
Pin Lock SliderÇekme üzerinde bir çıkıntı vardır ve sürgü kilitleme pozisyonunda olduğunda, porjection şart, iki komşu elemanlar arasında kalan olacak bir kaydırıcı
Ayrılabilir PinBir bandın altındaki tane üzerinde yapıştırılmış bir pim.
Ayrılabilir FermuarBir fermuar böylece fermuar iki kirişleri tamamen devre dışı kalır ve yeniden angaje edilebilir, zincirin altındaki ayrılabilir iğne ve tespit elemanı ile donatılmıştır.
DurZincirin alt ve üstünde yer alan bileşenleri, olarak zincirden uzağa kaymasını sürgüyü önlemek için kullanılır.
KirişBant, boncuk ve elementlerin oluşturan zincirinin bir tarafı.
ZincirBir fermuarın her iki yarısı birbirine karıştığı zaman oluşan sürekli bir parçası.
Zincir EbatZincirin özel göstergesi, dişlerin boyutu, yani ifade eder.
DişlerChain.It oluşturan tek tek elemanlar bandın kenarı boyunca yapıştırılmıştır ve birbirine için kullanılır
SliderFermuarı açmak veya kapatmak için zincirin yukarı ve aşağı hareket cihaz.
Kulakçığı çekinYukarı veya aşağı kaydırma çubuğunu hareket ettirmek için basılı tutun sürgünün bir parçası
MalzemeBu tür metal zincir olarak fermuar yapımında kullanılan zincir tipi, plastik kalıplı, zincir veya itlaf (naylon) zincirini belirtir.
BantFermuarın kumaş parçasıdır.
Bant GenişliğiSadece fermuar zincirinin bir tarafında kumaşın genişliği ifade eder.
Bant EndsZincirinin üst ve alt ya da dişler ötesine uzanan fermuar kumaş parçası.
StilFermuar özel bir uygulama için monte edildiği bir şekilde belirtir.
Üst StopZincir çıkmasını önlemek için sürgüyü bir fermuar alt ucuna sabitlenmiş iki cihaz.
Alt StopAyrılmasını fermuarın her yarım önlemek için bir fermuar en sonunda kullanılan bir alt durdurmak için benzer bir cihaz.
PimOlan işlevi iki fermuar kenetlenme sağlamaktır (ceket tipi) fermuar aspire kullanılan bir cihaz.
KutuOlan işlevi doğru pimini hizalamak için bir ayırıcı (ceket tipi) fermuar kullanılan bir cihaz.
Isı Seal PatchPamuk bir ayırma fermuarın alt ucuna bağlı bir naylon lamine malzeme türünü güçlendirmek için kullanılır.
FermuarOnlara bağlı iç içe kilitlenen iki elemtents kirişler oluşan bir fermuar. Bir yönde, sürgü hareket eder, bu iki kirişler üzerinde interlocakble elemanları birlikte meşgul ve ters yönde sürgü hareket, bu yapan öğeleri iç içe kilitlenen devreden neden olur zaman zaman neden olur.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın