Gabardin Giyim

Gabardin Giyim. Gabardin sert ya da açık yüzey ile sağlam ve dayanıklı bir kumaştır. Yakma ve kesme kaldırmak 1yüzey lifleri, ve şekerleme projelendirme ve iplik ve dokuma yapısı görülebilir hale getirir. Gabardin birkaç elyaf türleri, ağırlıkları ve nitelikleri mevcuttur. Gabardin genellikle yün yapılır. En iyi kalitede gabardin iki katlı kamgarn iplikler, ancak tek kamgarn iplikler, iki kat kullanır ve tek yün iplikler de kullanılmaktadır. Daha kaliteli kumaşlar güzel bir örtü ile yumuşak. Düşük kaliteli kumaşlar, sert, kaba ve sert. İki katlı kamgarn iplikler, çözgü yüzlü yapısı, kumaşın sert bitirmek uzun giyen ve dayanıklı kumaş üretmek. Gabardin Kültür ortamı bütün yünlerin ağır (takım elbise) ağırlıkları (elbise), yün ve sentetik karışımları ve akrilik bulunur. Pamuk veya ipek gabardin çok yaygın, güçlü, kompakt ve zarif, ama değil. Gabardin da yüzde 100 dokulu polyester veya pamuk-polyester karışımı olabilir. Pamuk ve dokulu polyester gabardin genellikle sol tarafta 2 × 2 dimi örgü ile yapılır.

Gabardin Giyim. Gabardin donuk bir parlaklık vardır. Genellikle düz renk kumaş için boyalı parçasıdır. Aynı zamanda, şerit veya kareli kumaşlar için boyalı funda kumaş veya iplik için boyalı lif (stok) olabilir. Çünkü 2Kompakt yapısı ve sert bitirmek, toprağı ve suyu tutuyor ve kırışıklık kolaylıkla etmez. Sıkı örgü zor kumaş büyük miktarlarda hafifletilmesi hale getirir, çünkü temiz ve basit çizgiler veya yumuşak eğrileri var özel tasarımları ile en iyi şekilde çalışır. Gabardin alışkanlıkları, kayak giysisi, şapka ve kumaş ayakkabı sürme erkekler ve kadınlar, üniforma, etek, yağmurluklar ve her türlü hava mont, spor için pantolon, ceket, takım elbise ve giyim gibi kullanılır. ağır-ağırlık gabardin pantolon ve daha özel takım elbise için kullanılır ise daha hafif gabardin spor ve elbiseler için kullanılır. Aşırı aşınma veya ütüleme veya kumaş üzerine bir parlaklık üretebilir .

Teknik Terimler Sözlüğü

2 x 1 ‘dir; 2 × 2:

Gabardin Giyim. Çözgü tarafından geçtiklerine iplikler dolgu sayısı ilk rakam ile temsil edilir. Yine ikinci basamak ile temsil edilir dolum geçmeye dönmeden önce çözgü iplikleri altından geçer dolum sayısı.

Seçtikleri Dolum:

bir dokuma kumaş bir çapraz iplik için Tekstil endüstrisi terim.

Sağ kabartılmış:

3wale hat sağ üst alt soldan hareket ettiği örgü kumaşlar dimi.

Wale:

kumaşın yüzünde görünen bir yükseltilmiş hat.

Warp-Yüzlü:

Kumaş olan uzunlamasına (çözgü) iplikler, kumaşın yüzeyi üzerinde baskındır.

Çözgü iplikleri:

Bir dokuma kumaş iplikleri boyuna.

Alternatif bir yazım gaberdine olduğunu. Gabardin İspanyolca veya kökenli Fransız. Orta çağlarda, gabardin bir kaba dokunmuş dimi gevşek bir manto veya pelerini nitelendirdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın