İpek Kumaş Türleri

İpek  Kumaş Türleri

Ham ipek dokuma veya örme için yeterince güçlü bir iplikçik şeklinde bükülür.scarves iHER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Ipek iplik oluşturma süreci “, atma” denilen ve kurucu lifler halinde bölünmesini konu engeller. ipek iplik dört farklı türleri bu prosedürle elde edilebilir: krep , tramvay , atılan tekler ve organze. Krep, ham ipek bireysel konuları büküm bu birlikte iki veya daha fazla katlama, ve sonra onları tekrar bükerek yapılır. Tram, sadece bir yönde, iki ya da daha fazla büküm Konu ile yapılır. Fırlayan tekler bir yönde bükülür bireysel konuları vardır.

Organzine bir yönde, ham ipek bir ön büküm veren ve daha sonra ters yönde birlikte, bu ipliklerin iki büküm ile yapılan bir ipliktir. Genel olarak, organze iplik malzemeleri, atkı ya da doldurulması için tramvay ipliklerinin çözgü iplikleri için kullanılır , sırf kumaşlar için kıvrımlı kumaşlar ve tek bir iplik dokuma için krep konu. im HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizKırık veya atık iplikleri ve hasarlı kozaları korunur, serisin kaldırmak için tedavi ve penye. Bu daha sonra, iplik içine işlenmiş sarılır ürüne karakter aşağı ve çok daha ucuz bükülmüş ipek olarak pazarlanmaktadır.

Bu aşamada, koza, sıcak hava, buhar ya da kaynar su ile muamele edilir. Ipek serisin yumuşatma ve daha sonra ince ve dikkatli gevşemek, veya 4 filamanlarını ‘çile‘ ile kozasından sonra bağlanmamış olan .

Tek bir iplikçik oluşturmak için, bazen hafif bir bükülme ile, bir seferde 8 kozalarla serisin korur gibi işlem sırasında fiber ipek, bu genellikle, iplik ya da dokuma kumaş aşamasına kadar bırakılır. Ham ipek hala serisin içeren ipek. Bu (sabun ve kaynar su içinde) yıkanıp sonra, kumaş, yumuşak, parlak ve en fazla% 30 daha hafif bırakılır. Her koza kullanılabilen ipek miktarı azdır ve bir kilo ham ipek  üretmek için yaklaşık 2500 böcek  gereklidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın