Keten Kumaş Alan Ucuz Kumaş

Keten Kumaş Alan Ucuz Kumaş
Keten Kumaş Alan Ucuz Kumaş

Keten lifleri soğuk, yağışlı havalarda ve yaz yağmuru ile büyür. Donma tehlikesi ortaya çıktıktan sonra ilkbaharda yetişir. Genellikle diğer bitkilerle birlikte tarım döngülerinde yetiştirilir. Tarımsal kurslar hastalığın azaltılmasına yardımcı olur.

Parça Keten Kumaş Alanlar
Parça Keten Kumaş Alanlar

Keten Kumaş Alan Ucuz Kumaş. Elyaf keten 3-4 ay ekim sonrası hasat edilir. Hasat süreci çok erken ise, lifler ince ve ipeksi olur, ancak zayıf olurlar. Bitkiler çok fazla olgunlaşırsa, lifler sert ve kabadır ve dönmesi zorlaşır. Çiftçiler, direkleri toprağa çeken makineler vasıtasıyla lifleri toplarlar. Bazı çiftliklerdeki işçiler, ketenleri elle toplarlar.

Hasat tamamlandıktan sonra, keten tohumu suya batırılır.Bu işlem ıslatılır, çubukların verilmesine ve bacağın ahşap kısımlarının altındaki liflerin açığa çıkmasına neden olur. Çırpma ve ıslatma gibi iki yöntem vardır. Çiğlenme durumunda, çiftçiler tarlaları ketenlere dağıtarak, çiğnenin birkaç hafta boyunca ketenleri örmesine izin verir. Ve çiğneme çiğneme işlemi sırasında çubukların rotasyonunun yanı sıra tohumlar. Suya batırılması durumunda, önce tohumlar çıkarılır, daha sonra saplar 4-8 gün boyunca büyük sıcak su havuzlarına batırılır.

Keten Kumaş Alan Ucuz Kumaş. Pansumanı yaptıktan sonra çubukları kurulayın ve makineyi küçük parçalara yerleştirin ve ardından işlem yapılır. Makinenin, çubukları yuvarlak bir raketle döverek, elyafları slaytlardan ayırdığı. İkinci adım, liflerin ve kısa liflerin birbirinden ayrıldığı ve taranarak ayrıldığı taramadır. Elyaflar daha sonra paketler halinde alınır ve bağlanır ve üretim tesislerine gönderilir.

Keten Kumaş Alan Ucuz Kumaş
Keten Kumaş Alan Ucuz Kumaş

Keten bezir bitki etrafında kadar bir yüksekliğe ait yaklaşık metre bir bacak incecik  ve çiçekler mavi. Lifleri ve tohumları için yetiştirilir. Lif, keten kumaşlar ve diğer çeşitli ürünlere dönüştürülür. Bu kabloları, ipliği ve yüksek kaliteli kağıdı içerir. Tohumlar, esas olarak boya ve verniklerde kullanılan ve bazı tıbbi kullanımları olan keten tohumu yağı biliniyor ve yetiştiriliyordu ve bu kumaştan yapılan bir şeydi.

Yaklaşık 230 çeşit keten vardır, ancak bir tür ticari olarak yetiştirilen olarak yetiştirilen keten). Bu tipteki farklı çeşitler lif ve tohumlar için yetiştirilir.

Keten Kumaş Alan Ucuz Kumaş. Keten uzunluğu 0.9 ile 1.2 m arasındadır ve beyaz veya mavi çiçekleri vardır. Kültivar çeşidinde üst kısımda dalları ince bir sap ile karakterizedir. Keten tohumu liften daha bol ve daha fazla tohum var.

Keten pas, solgunluk ve bazmo dahil olmak üzere birçok mantar hastalığına saldırır. Keten yetiştiriciliğinden önce, çiftçiler bu hastalıklara karşı korunmak için olarak adlandırılan kimyasalları tohumlarla kumaş işlemektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın