Krep Kumaş. Krep Kumaş Alan.

krep kumaş

Krep, bu kumaş nedir? Bu yazıda daha fazla.

Merhaba sevgili okuyucular. Ben yaklaşık makalelerin uzun dizi kesmek karar dolgu başka dalıp ve biraz az önemli tema, dokuların temasını. Bu sütuna krep ile başlamak istiyorum  . Neden krep? Sen diyorsun: her şey oldukça basit! Bir çok insan bu dokuya ilgi duyuyor ve kaliteli ve yararlı bilgiler önemsiz. Bu konuyla ilgilenen bir örnek, kendin, bu makaleyi okudun, değil mi?

Makaleyi daha kullanışlı kılmaya çalışırken, şu soruları göz önünde bulundurmaya karar verdim: Krep çeşitleri (streç krep, krep saten, krep georgette, krep-şifon), görünüm ve bakımın tarihi hakkında biraz. Bu sorulara ek olarak, elbette, daha ilginç bir şey olacak.

Genel olarak, çevirideki “krep” kelimesi “kaba” anlamına gelir.  Bu kumaşı daha önce görmüş olanlarınız bu gerçeği doğrulayacaktır. Pürüzlülük dişlerin özel olarak döndürülmesiyle elde edilir. İpliklerin uzunluğu metre başına 3000 büküm yapabilir. Bu büküm metodu kendine has bir şekilde eşsizdir, kumaş sayesinde büyük büzülme ve mukavemete sahiptir. Krep üretiminde, yüksek sıcaklığa sahip özel bir mod kullanılır ve bükülmüş, sıkıca ve zayıf bir şekilde gerilmiş ipliklerin kombinasyonu, “orak” etkisini (gölgeli pürüzlülüğün etkisi) verir. Bu eşsiz üretim formülü sayesinde, krep hemen hemen kırışıklık yapmaz, aşınmaya karşı dirençlidir ve şeklin silüetini mükemmel bir şekilde vurgular ( eğer krep kıyafetler için bir malzeme olarak kullanılıyorsa)). Bu arada, bu kumaşın kullanımından bahsetmeye değer. Tabii ki, krep, yüksek kaliteli yatak çarşaflarının imalatında kullanılır, fakat sadece değil. Ayrıca bu malzeme mobilya için kıyafet ve döşeme yapımında kullanılır.

KrepEv hanımları arasında krep bezi çok rağbet görmektedir.

parça kumaş,kumaş parçası,parça kot,kot parçası,krep parçası,krep kumaş,saten kumaş (1)
krep kumaş

Kumaş hem doğal hem de sentetik olmak üzere çeşitli elyaflara dayanabilir. Bu sayede çeşitli özellikler gerçekleştirilebilir. Mesela alerjisi olanlar için, sentetik olanlara krep, doğal olan her şeyi sevenler için, ipek veya pamuk idamlarını kullanmanızı tavsiye ediyorum. 

Krep çok çeşit var, en popüler olanları düşünelim:

• Streç Krep- Çok popüler bir krep. Bu kumaşla ilgili sürekli soru ile bağlantılı olarak, ona özel dikkat edelim. Yabancı bir dilden çeviride Streych germe anlamına gelir. Sonuç olarak, streç krep mükemmel geri kazanılabilirliğe sahip iyi gerilmiş bir kumaştır. Kumaşın temeli, doğal malzemelerin elyaflarıdır: dokuma ile birlikte malzemenin olumlu özelliklerinin çoğunluğunu oluşturan ipek veya pamuk. “Streç” krep, özel sentetik malzemeler eklenerek elde edilir: elastan veya spandeks. Bileşimde sadece% 2-3 oranında streç fiber bulunması, elastikiyeti ve bunun sonucunda malzemenin aşınma direncini önemli ölçüde arttırır. Taban malzemesinin özelliklerinin ve gerginliğin birleşimi, gerinmiş krepeyi çok güçlü, aşınmaya dayanıklı, elastik ve yumuşak bir kumaş yapar. Bu kumaştan kıyafetler mükemmel bir şekilde bir şekilde uzanıyor, aynı zamanda hiçbir şekilde buruşmuyor ve oturmuyor. Streych-krepin temizlenmesi kolaydır, uzun bir aşınmadan sonra şeklini ve görünümünü kaybetmez, örtmesi kolaydır. Yukarıdaki özelliklerin tümü, gündelikten işletmeye kadar her türlü giysinin üretimi için streç krep kullanımına izin verir.

Streych-krep – dayanıklı ve delici kumaş

• Krep saten doğal veya sentetik malzemeden yapılabilir. Bu kumaşın ayırt edici özellikleri, dışarıda hoş bir parlaklık ve içeride mat bir renk içerir. Krep-saten, krep ve satenin tüm olumlu özelliklerini ayrı ayrı emmiştir. Bu özellikler arasında yukarıda belirtilen parlaklık, yumuşaklık, elastikiyet, hoş dokunsal özellikler, artan güç ve dayanıklılık sayılabilir. Bu malzemeden birçok malzeme yapılır: kıyafetler, elbiseler, perdeler vb. Krep-saten ürünlerine özen ve özen göstererek, kolayca kurtulabilecekleri kancalar alabilirsiniz. Elle yıkayın, güneşten kuru tutun, yanlış tarafa ütüleyin ve mutlu olursunuz.

Krep kumaş satışı,krep kumaş satan,krep kumaş alan,parça krep kumaş,krep kumaş çeşitleri,kobe krep,kristal krep,double krep,ipek krep,likralı krep, streç krep, krep saten, krep georgette, krep-şifon
krep kumaş

• Krep-şifon  – krep ve şifonun avantajlarını birleştirir. İnce taneli (pürüzlü) bir yüzeye, aynı zamanda oldukça yoğun ve aşınmaya dayanıklıdır. Krep-şifon Rusya ve BDT ülkelerinde çok popüler. Ön yüzü ve içi yoktur. Kumaşın kendisi pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Krep-şifon ipek kumaşlara bağlanabilir. Bükümlü krepik ipliğinden yapılmış doğal kumaş üzerine kuruludur. Krep-şifon genellikle eşarp, eşarp, bluz, elbise ve taşlarla dikilir.

krep şifon, yarı saydam kumaş krep şifon, krep şifon elbise

Krep-şifon – yarı saydam kumaş.

• Krep deshine popüler bir kumaştır! Daha az yoğun olan krep de Chine, bluzların, pelerinlerin ve eşarpların üretiminde ve takım elbise ve elbiseler için daha sıkı kullanılır. Hafif ve hafif pürüzlü kumaş nefes alabilir ve yaz aylarında kullanım için mükemmeldir. Yaz sıcağında bile vücut nefes alır. Kumaş şifon ve krep georgette kadar şeffaf değildir, bu şüphesiz bir artıdır, çünkü ek kaplamaya gerek yok. Krep de Chine’nin bir parçası olarak, ipek lifleri genellikle kullanılır. Bütün krep çeşitleri gibi, krepon da pratik olarak buruşmaz, kolay örtülür, dayanıklıdır ve aşınmaya dayanıklıdır ve bakım gerektirmez.

• Georgette şu anda eski günlerde olduğu kadar popüler olmayan ince ve yarı saydam bir malzemedir. Kural olarak, ipek lifinden yapılır. Kumaş örgüsü düz keten olup, yoğunluğu 55-75 g / m2 aralığındadır. Bu yoğunluk göstergesi, krep de chine ve şifon arasında bir yerdedir. Bugün, bu tip bir krep bulmak oldukça zordur, ancak bazı lüzumlar tercihlerine sadık kalır ve imkansız olanı başarırlar. Ne de olsa, sadece bir krep georgette den bu muhteşem elbiseler ve bluzlar alınabilir. Malzemenin dayanıklı, ancak işleme konusunda seçici olduğu dikkat çekmektedir. Sadece profesyoneller onunla çalışıyor. Krep saten ile aynı tavsiyelere uyulmalıdır

Şimdi krep bakımına dikkat etmenin zamanı geldi. Bu talimatları izleyerek, ürünlerinizin ömrünü en az 5-10 yıl boyunca tam olarak uzatacaksınız. Böylece, kısa bir bakım talimatları aşağıda sunulmuştur:

Ütü işlemi sadece arka taraftan yapılmalıdır, gerçekten ön taraftan vurmanız gerekiyorsa, ütü ile ürün arasında astar olarak nemli bir bez kullanın;

• ütüleme sırasında ütüleme sıcaklığı 110-120 santigrat dereceden fazla olmamalıdır;

• Krep yıkama konusunda çok seçicidir. Sadece  30-40 derecede elle silmek , hafif deterjanlar kullanmak gerekir. Çamaşır makinesi veya ağartıcı yok;

Krep kumaşı güneş ışığına karşı çok savunmasızdır, bu yüzden onları en iyi sıcaklıkta dolaplarda tutun; 

• Zamanla, herhangi bir kumaş Novi ile olduğu kadar parlak olmaz, ancak renk iade edilebilir, küçük bir hile vardır. Durulama sırasında, suya biraz sirke ilave edin ve renk daha net ve parlak hale gelmelidir, ancak, ürünü kolayca mahvedebileceğiniz için taşınmayın. Dedikleri gibi, her şey ölçülü olarak iyidir.

İşte kreplerden tekstillerin bakımı için temel kurallar, bunları izleyin ve her şey yoluna girecek!

Belki de hoşça kal deme vakti gelmişti, krep gibi harika bir kumaştan bahsetmekten memnun oldum . Umarım makale yardımcı olmuştur ve kendiniz için bir şey almışsınızdır. Yorumlarınızı bırakırsanız veya bir röportaj yaparsanız çok minnettar olurum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın