Pamuklu Giysilerin Avantajı

Pamuklu Giysilerin Avantajı
Pamuklu Giysilerin Avantajı

Pamuklu Giysilerin Avantajları.

Dolaplarınız ve çekmeceleriniz, en yaygın kullanılan elyaf olan pamuklu giysilerle doldurulur. En sevdiğiniz tişörtler, kot pantolonlar, kazaklar, bluzlar ve iç çamaşırlarınızdan bazıları, mütevazı pamuk bitkisinden kaynaklanıyor.

Likralı Saten Kumaş Alanlar
Likralı Saten Kumaş Alanlar

Yine de hiçbir şey mükemmel değildir ve pamuklu giysiler de birkaç dezavantaja sahiptir en sevdiği kumaşın güçlü yanlarını ve zayıflıklarını gidermek için neler yapabileceğinizi öğrenin.

Yumuşak, doğal ve nefes

Kumaş Alanlar. Pamuk yumuşak ve rahattır. Hipoalerjeniktir ve hassas cildi tahriş etmez veya alerjiye neden olmaz. Lifler cildi tahriş etmeyecek veya statik elektriğe neden olmayacak şekilde sıkıca bükülür. Bu nedenlerle, sık sık ve vücudunuza yakın, T-shirt ve iç çamaşırı gibi giydiğiniz ürünler genellikle pamuktan yapılır.

Pamuk tamamen doğal ve kimyasal içermez. Pamuklu kumaş gibi doğal kumaşlar son derece nefes alabilir ve mantarların karanlık, nemli ortamlarda büyümesini engelleyen hava sirkülasyonuna izin verir. Sentetik kumaşlar bu tür bir havalandırma sunmaz ve insan yapımı malzemelerdeki sıkılaştırıcı giysiler mayayı gelişmeye teşvik edebilir.

Parti Kumaş Alanlar Kumaş Satın Alan
Parti Kumaş Alanlar Kumaş Satın Alan

Pamuk, vücut nemini kolayca emebileceği ve etrafınızdaki havada buharlaştığı deriden uzaklaştırarak kuru kalmanıza yardımcı olacağı için yaz aylarında giymek için mükemmeldir. Pamuk ayrıca, sıcak havalarda serin ve konforlu bir şekilde kaldığınız yerden cildinizden ısı çekebilir.

Daha Fazla Giymek, Daha Az Yıkama

Ucuz Kumaş. Pamuk hava geçirir ve yağ bazlı kumaşlar gibi kokuları tutmazsa, kıyafetlerinizi giyecekler arasında sıkışmaya birkaç kez saklayabilirsiniz. Çamaşır yıkamak elbette harika. Ayrıca paradan, sudan ve enerjiden tasarruf edersiniz ve giysilerinizin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olursunuz.

Her Zaman Pamuklu Giyin, Her Yerde

Pamuklu Giysilerin Avantajı
Pamuklu Giysilerin Avantajı

İşten oyuna, atletik aşınmadan gece kıyafetlerine kadar pamuk var. Elyaf, çok yönlüdür, yani kadife, dantel ve kadife gibi farklı kumaşlara dokunabilir veya örülebilir. Bu yüzden ne olursa olsun, pamuğun üzerini örttün.

Güçlü, Ucuz ve Çok Yönlü

Pamuk güçlü, dayanıklı ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Tüm pamuklu giysiler makinede yıkanabilir ve sıcak suda tekrarlanan yıkamalara dayanabilir. Pamuk elyafları da çok iyi boyanırlar ve canlı renkli iplik sunarlar.

Parça Kot Alanlar. Pamuk, pahalı, çok yönlü ve çesitli genel giyim kumaşlarında, çuhada, patiska, kadife, kot, şemsiye ve gofre gibi kullanılır. Bu sayede ekonomik pamuklu giysiler bir dizi farklı dokuda alabiliyor ve her mevsimi ve her fırsatta bakabiliyorsunuz.

Büzülme ve kırışıklık

Parti Kumaş Alanlar. Pamuklu giysilerin, pamuk elastikiyeti zayıf olduğundan ve fazla vermeyeceğinden, bunları satın almadan önce iyice oturduğundan emin olun. Pamuklu giysileriniz çamaşır yıkandıktan sonra, hatta daralan pamuklu giysilerden bile küçülmeye eğilimlidir. Ve pamuk da zayıf esnekliğe sahip olduğu için, kumaş değiştirildikten sonra orijinal şekline geri dönmeyeceği anlamına gelir, kurutucuda kazayla döktüğünüz kot pantolonun uzamasına fazla şans olmaz. Daha küçük istemediğiniz hava koşullarına uygun pamuklu giysiler giyin.

Seyahat demirini getirin veya seyahat ederken diğer lifleri giymeyi düşünün. Gömlekler ve bluzlar gibi tüm pamuklu ürünler kolayca kırışır ve keskin görünmelerini sağlamak için uzun süre giyildikten veya paketlendikten sonra ütü veya ütüleme gerektirir.

Hasar

Pamuk, doğal bir lif olduğu için küf hasarına neden olur. Pamuk elyafı, kısa lif uzunluğu nedeniyle tiftik oluşturabileceği için kolayca hap olabilir.

Pamuklu kumaş solmaz, bu nedenle çamaşırlardaki boyalar çamaşır makinesinde ve kurutucuda kaybolur. Renkleri, çamaşır yıkamaktan ve toprak seviyesi ile kumaş için mümkün olan en kısa çevrimi kullanmadan önce içlerine çevirerek parlak görünmesini sağlayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın