Şifon Kumaş Satışı Şifon Kumaş Satan Yerler. Şifon üretim

Şifon kumaş satış,şifon kumaş satışı,şifon kumaş satan yerler,şifon kumaş satış yerleri,toptan şifon kumaş, parça şifon kumaş satışı,çiçekli şifon satışı,online şifon kumaş satış,şifon kumaş satan yerler,şifon kumaş satanlar,ucuz şifon
Şifon kumaş satış,şifon kumaş satışı,şifon kumaş satan yerler,şifon kumaş satış yerleri,toptan şifon kumaş

Şifon Kumaş Satışı Şifon Kumaş Satan Yerler. Şifon üretim

Yapay polyester ve naylon elyafların ortaya çıkmasından önce, sadece doğal ipek iplerden yapılmıştır. Buna göre, böyle bir maddenin fiyatı çok yüksekti ve giysiler herkes tarafından kullanılamıyor. Sadece sentetik malzemelerin ortaya çıkmasından sonra şifon, esas olarak dayanıklılık ve düşük maliyet ile ayırt edilen suni ve sentetik elyaftan üretilmeye başlandı.

Kumaş üretimi, maddenin bir rahatlama dokusu sağlayan çapraz güçlü bükülmüş iplerin kolayca sıkıca birleştirilmesiyle gerçekleştirilir. En değerli doğal ipek elyaflarından yapılmış bir tuval. Özel bir görünüme sahiptir ve yumuşak parlaklık, dayanıklılık, krem ​​renginin açık tonu ile tanımlanır. Pamuklu kumaş mat bir yapıya sahiptir, ancak daha çok sentetik elyaftan yapılmış bir kumaş satışta bulunabilir.

İpek Şifon Kumaş

İlk olarak, şifon kumaş sadece ipek iplerden yapılmıştır. Bugün üretim için kullanılır:

ipek, pamuk;

viskoz;

polyester, poliamid.

Şifon üretiminde, kumaşı oluşturan doğal ve sentetik elyafları birleştirmek mümkündür.

Kumaş özellikleri şifon ve çeşitleri

Şifon sade bir örgüye sahip, ince bir ipek veya sentetik iplik kumaşıdır. Bu kanvas şeffaflık ve çok sıkıca bükülmüş liflerden elde edilen granül bir yüzey ile karakterizedir. İşleme ve dikişte malzemeye kaprisli denilebilir. Pürüzsüz ve hafif, yüzeyinde kayar ve sahibinin tüm avantajlarını vurgular. Ürünün kenarlarını işlemek için, onları ince kağıtla kaydırmanız ve ardından bunları yavaşça ve eşit şekilde flaşla kaydırmanız önerilir.

Şifon kumaşın avantajları ve dezavantajları

Şifonun özelliği, kumaştan oluşan liflere bağlı olacaktır. Örneğin, viskon, pamuk veya ipeğin baskınlığı serbest hava geçişi sağlar – bu kıyafetler ısı için mükemmeldir. Polyester gelince, içinde daha sıcak olacaktır, ancak şeklini mükemmel bir şekilde korur, neredeyse kırılmaz ve en yüksek mukavemete sahiptir. Viskon bazlı bir şey seçerken, ıslatmanın kuvvetini önemli ölçüde bozduğunu dikkate almak gerekir.

Şifon kumaş satış,şifon kumaş satışı,şifon kumaş satan yerler,şifon kumaş satış yerleri,toptan şifon kumaş, parça şifon kumaş satışı,çiçekli şifon satışı,online şifon kumaş satış,şifon kumaş satan yerler,şifon kumaş satanlar,ucuz şifon
Şifon kumaş satış,şifon kumaş satışı,şifon kumaş satan yerler,şifon kumaş satış yerleri,toptan şifon kumaş

Pamuk, şifon kumaşın yapıldığı temelde ise, bu malzemenin bir fotoğrafı ve açıklaması operasyonel avantaj ve dezavantajların hızlı bir şekilde belirlenmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle ürünler, perdelerin kalitesini düşüren sertlik ve sağlamlık ile karakterize edilir. Eğer ipek seçilirse, şey diğer hammaddelerin benzerlerinden daha iyi görünecektir, ancak bunun için bakımı da zor olacaktır (işi kuru temizlemeye emanet etmek en iyisidir).

Şifon kumaşının doğallığı ve saygınlığı

Çok ince, havadar, hafif şifon kumaş ipek elyaftan ve poliamidden yapılır. Örgü örgüsü sıkıca bükülmüş iplikler şeffaflığını sağlar. Şifon “kumaş” anlamına gelir), bin yıllık tarihi ile bilinir. Çin’den Avrupa ile tanıştı. Malzemenin özellikleri nelerdir ve şifon kumaş nedir, nasıl üretilir?

Şifon uygulama

Şifon kumaşı çeşitli renklerle geniş bir ürün yelpazesinde üretilir. Şifon dikimden, kural olarak, bayramlık giyim, gece ve düğün elbiseleri. Her gün gardıropta etekler, eşarplar ve eşarplar ondan yapılır. Genellikle tuval, daha yoğun kumaşlarla birleştirerek dekoratif öğeler oluşturmak için kullanılır. Dikiş perdelerinde polyester ve viskon kumaş kullanılmaktadır. Tasarım çalışmasında şifon kumaşlar ustalıkla kürk, deri, pamuk, keten ile birleştirilir. Şifonun ışık ve hava perdeleri, odalara eşsiz ve zarif bir çekicilik katacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın