Şifon Tanımı Ve Özellikleri

Şifon kumaş alan firmalar,şifon kumaş satan firmalar,toptan şifon kumaş,parça şifon kumaş alan,şifon parçası alanlar,spot şifon alımı yapanlar,ucuz şifon kumaş satan yerler,şifon parçası alanlar,ham şifon kumaş alımı yapanlar,İstanbul şifon kumaş,zeytinburnu şifon kumaş,
Şifon kumaş alan firmalar,şifon kumaş satan firmalar,toptan şifon kumaş,parça şifon kumaş alan,şifon parçası alanlar,spot şifon alımı yapanlar,ucuz şifon kumaş satan yerler,şifon parçası alanlar,ham şifon kumaş alımı yapanlar,İstanbul şifon kumaş,zeytinburnu şifon kumaş,

ŞİFON – TANIMI VE ÖZELLİKLERİ.

Şifon, kadın giyiminde yaygın olarak kullanılan ağırlıksız, akıcı, göz alıcı bir kumaştır. Çinliler yüzyıllar önce modayı tanıttı şifon kumaş alanlar ipekböceği kozaları ilk olarak en iyi ipek iplikleri oluşturmak için kullanıldı, daha sonra hassas, çok hafif ve dokunması hoş bir malzeme elde edildi. O günlerde, kusursuz görünümü, benzersiz lif çıkarma yöntemleri ve elle yaratıldığı için çok değerliydi.

Doğal şifonun çok yüksek bir maliyeti vardı, yalnızca soyluların temsilcileri böyle bir satın alma işlemini karşılayabilirdi. Ama sonra durum değişti – dokuma tezgahları ortaya çıktı, sentetik hammaddeler kullanılmaya başlandı, bunun sonucunda kumaş fiyatları düştü ve farklı gelirlere sahip müşterilere sunuldu.

MALZEMENİN TANIMI, BİLEŞİMİ, ÖZELLİKLERİ

Şifon elbiselik kumaş,krep elbiselik kumaş,sandy elbiselik kumaş.

Günümüzde üreticiler, şifon üretiminde farklı türde hammaddeler kullanmakta, bu da onların en iyi ve en hassas kumaşların farklı türlerini üretmelerine olanak sağlamaktadır.

Üretim yetenekleri, onu uygun parametrelerle oluşturmanıza izin verir – mükemmel operasyonel parametreleri belirleyen farklı lif türleri birbiriyle birleştirilir:

Kuvvet. Pamuk ve viskon ipliklerin, poliamid ve polyester elyafların iç içe geçmesiyle elde edilen;

Higroskopiklik. Bileşim, nemi emme yeteneği sağlayan ince pamuk iplikler içerir;

Güzel görünüm. Doğal ipek ipliklerin temeli, hassas oyun ve yumuşak yansımaların tezahüründen “sorumludur”;

Büzülme. Yıkama sırasında malzemenin mümkün olduğunca az çekmesi önemliyse, yüksek oranda suni elyaf içeren bir şifon kumaş seçin;

Kırışıklık direnci. Bileşimde sentetik polyester iplikler varsa, ürünler şekillerini uzun süre koruyacaktır.

Ratik olarak görünmeyen, yüksek yoğunluklu havadar bir kumaşa mı ihtiyacınız var? Krep şifona daha yakından bakın.

Jakarlı şifon ilginç görünüyor – renk ve doku bakımından farklı iç içe desenlere sahip en ince kumaş. Pamuklu şifondan yapılmış giysiler yaz sıcağına daha uygundur – çekmez ve oldukça higroskopiktir.

Şeffaf ve tamamen pürüzsüz bir kumaş mı arıyorsunuz? Saten şifona dikkat edin. Deney sevenler pileli şifon ürünlere daha yakından bakabilirler – bu malzemeden yapılmış elbiseler ve etekler çok zarif ve sofistike görünüyor.

LEHTE VE ALEYHTE OLANLAR

1 top kumaş kaç metre,Istanbulda en ucuz kumaş nerede,Kışlık kumaşlar nelerdir,Viskon kumaş kaç lira Abiye için ne kadar kumaş satın alınır,mont için ne kadar kumaş satın alınır,gömlek için ne kadar kumaş satın alınır,gelinlik için ne kadar kumaş satın alınır,gece elbisesi için ne kadar kumaş satın alınır,elbiseler için ne kadar kumaş satın alınır,pardesü için ne kadar kumaş satın alınır,tunik için ne kadar kumaş satın alınır,
1 top kumaş kaç metre,Istanbulda en ucuz kumaş nerede.

Şifon malzemelerin avantajları listesine çok uzun süre devam edilebilir. Kumaşın moda kadınları tarafından beğenildiği en önemli özellikler arasında şunları öne çıkarıyoruz:

Havadarlık. Elbiseler için kumaş arıyorsanız bu harika bir seçenektir  – hiçbir moda tutkununun geçemeyeceği hafif romantik kıyafetler yaratabilirsiniz;

iyi boyama, renk haslığı. Giysi dikerken hayal gücünüzü sınırlayamazsınız, herhangi bir fikir gerçekleştirilebilir. Üstelik uzun süre, doğru kullanımla sanki dün mağazadan getirmişsiniz gibi görünecektir (ama kıyafetlerinizi doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan korumalısınız);

dayanıklılık, yırtılma direnci. Ona zarar vermek – germek, yırtmak, deforme etmek – neredeyse imkansızdır;

yumuşaklık örtü. Bu parametreler, kumaşı sıra dışı giyim modellerini dikmek için çok uygun hale getirir.

Değerleri hakkında konuşmak, kusurlarını unutmak yanlış olur. Dezavantajların çoğu, malzemenin oldukça hassas bir yapıya sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Şifon kumaş, kesim ve dikim sırasında zorluklara neden olabilecek oldukça kaygan olduğu için çalışmak çok rahat değildir. Ayrıca ürünün kesik kenarları dökülmeye meyilli olduğundan ek işlem yapılması gerekir. Diğer dezavantajların yanı sıra, bakımdaki malzemenin kaprisliliği, ponpon oluşumuna yatkınlığı seçilebilir.

ŞİFONDAN NE DİKİYORLAR

Malzemenin avantajları geniş kullanım alanını belirler. Ondan elbiseler, bluzlar, eşarplar, pareolar, pelerinler, şallar, etekler, yazlık tulumlar dikilir. Hem günlük kullanım için tasarlanmış kıyafetlerden hem de bayramlık kıyafetlerden bahsedebiliriz. Lüks parlaklığı ve romantik havadarlığı birleştiren gelinlikler bile ondan yaratılır.

Bayan giyimin yanı sıra özellikle tül ve perdeler olmak üzere iç mekan tekstillerinin dikilmesinde kullanılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın