Tekstil Tasarımı Nedir?

Tekstil Tasarımı Nedir?

Tekstil tasarım farklı yapılara tasarlama sürecinin sanatına atıfta ve farklı tekstil, ya da kumaş görünüyor.

2Onlar eğitimsiz göze oldukça benzer görünse de, tekstil çoğunluğu epeyce farklı özelliklere sahiptir. Bazı tekstil tek tip ya da, örneğin, doğal veya sentetik liflerin bir karışımı, yapılabilir. Bu lifler, ayrıca, genellikle farklı bir araya birleştirilir. Diğerleri birlikte örme olabilir Bazı birlikte dokunmaktadır.

Tekstil, farklı renk ve desen geniş bir yelpazede gelir, ve belli bir kumaş olmalıdır tasarım türünü belirlemek için de tekstil tasarımcının işidir ve bu bakış nasıl elde edilecektir. Kumaşlar üzerinde Baskılar boya ya da elekle baskı ile oluşturulabilir ya da kumaşın birbirine dokunmuş veya örülmüş olan, değişik renkli elyaflar kullanılarak oluşturulabilir.

Tekstil Tasarımcısı Ne Yapar?

1Yapı ve tekstil farklı tasarım oluşturmanıza yardımcı olacak bir tekstil tasarımcısı işidir. Bu tekstil konfeksiyon, aksesuar, yatak, mobilya, pencere tedaviler, ve diğer ortak günlük öğelerin çeşitli oluşturmak için kullanılabilir. Tekstil tasarımcıları genellikle mükemmel desen oluşturmak için bir çaba moda tasarımcıları veya iç mimarlar gibi, tasarımcıların diğer türleri ile yakın işbirliği içinde çalışacak.

Bir tekstil tasarımcısı bir kumaş tasarımı başlamadan önce, o ilk kumaş için kullanılacak bilmek gerekir. Bu onu kumaşın sağ türünü yanı sıra, desen doğru tür seçmenize yardımcı olacaktır. Örneğin, mobilya kumaşlar 3genellikle kumaş bluz yapmak için kullanılan farklı özellikleri ve tasarımları vardır.

Bir kumaş üzerine desen veya tasarım oluşturmak için, bir tekstil tasarımcısı birkaç farklı yöntem kullanabilirsiniz. Birçok tasarımcı bu sürecin ilk aşamasında bir kalem ve kağıt kullanın. Daha sonra genellikle gerekirse, kendi tasarımları tamamlamak ve kumaşa aktarmak için, böyle özel bir bilgisayar yazılımı gibi daha modern yöntemler kullanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın