Krep Kumaş Nedir? Kumaş Parçası Alanlar.

Krep Kumaş Nedir? Kumaş Parçası Alanlar.

Krep, kendine özgü kırışık dokusu ve kırışık görünümü ile bilinen ince bir kumaş türüdür. Krep kumaşı orijinal olarak sadece ipek kullanılarak yapılmış, ancak günümüzde krep yapımında pamuk, şifon ve ipek gibi her türlü kumaş kullanılmaktadır. Dolayısıyla ‘krep kumaştan yapılan’ sorusu basit veya anlaşılır bir cevaba sahip değildir.

Tüm bu farklı krep kumaş türleri için ortak bir etken, buruşuk ancak hafif bir görünüm elde etmek için her zaman ayrıntılı bir dokuma ve örme işlemiyle yapılmalarıdır. Çin krep kumaşı daha yumuşak, daha akıcı bir görünüme sahip olan orijinal tekstildir ve nispeten yeni İngiliz dokuma yöntemleri daha sert ve sert bir kumaş üretmektedir.

Konforla dolu

Viskon Parçası Parça Viskon Alanlar.

Krep Kumaş Nedir? Kumaş Parçası Alanlar.

Krep eşsiz görünümü ve rahat, hafif hissi nedeniyle dünya çapında talep görüyor. Krep kumaşı, kullanıcıya zayıflama görünümü verir ve çok zarif bir düşüşe sahiptir, bu da onu parti etkinlikleri veya diğer resmi durumlar için mükemmel bir kumaş alan haline getirir; bununla birlikte, günlük kullanımda krep kumaşlar da tercih edilir çünkü çok az ütülenmeye ihtiyaç duymazlar ve çok yumuşak ve rahattırlar.

Ayrıca, oldukça emici ve ısıya dayanıklıdır ve bu nedenle yıl boyunca takılabilir. Hint şekilde, krep yaygın şık şalvarlar, sarees ve oluşturmak için kullanılır. Resmi ve gündelik giyim koleksiyonlarında kullanılır. Her bir giysinin son görünüşü, her çeşit biraz farklı bir görünüm ve his içerdiğinden, kullanılan belirli krep tipiyle belirlenir.

Taşınabilirlik

Kışlık giyim için yün krepleri oldukça popüler bir kumaştır. Yün ipler kullanılarak dokunan bu kumaş, konfor ve şıklığın mükemmel bir birleşimidir. Kumaş hala buruşuk ve buruşuk görünümünü korur, ancak yün kullanımı ona biraz ağırlık verir. Kış giyimi için güzel tunikler, elbiseler ve şalvar yapmak için kullanılır.

Krep Kumaş Nedir?

Ölçeğin diğer ucunda yaz aylarında hemen hemen her zaman giyilen pamuklu krep kumaş bulunur. Kullanıcıya havadarlık ve rahatlık sağlayan son derece hafif ve hoş bir kumaştır. Yaz için tercih edilen bir diğer varyasyon, ismiyle belirtildiği gibi, elbise veya kıyafet için benzersiz bir vücuda sarılma etkisi veren gerilebilir ve elastik bir kumaş parçası alanlar olan streç krep kumaştır.

Krep Kumaş

Çoğunlukla pamuktan yapılmış olsa da, suni ipek ve polyester de esnekliklerine bağlı olarak streç krep kumaşlar halinde bükülebilir. Hem rayon krep kumaş hem de polyester krep kumaş uygun fiyatta olmaları ve şık görünümleri nedeniyle oldukça popülerdir. Genellikle günlük veya günlük kıyafetler giymek için kullanılırlar.

Çok yönlülük

Krep her zaman büyük bir etnik moda kumaş olarak kabul edilmiştir, ancak son yıllarda Hint moda koleksiyonlarındaki yerini güçlendirmiştir. Parça kumaş alan dokunup üretilen geleneksel bir kumaş olmadığı için, ‘ krep’ sare , salwar kameez ve kurta gibi birçok on yıl boyunca kullanılmasına rağmen, ‘modern’ veya ‘batı’ olarak kabul edilir.

Birçok Hintli zanaatkâr, ipek krep kumaş gibi çeşitli ince varyasyonları geleneksel işlerine bile adapte ediyor. Bugün genellikle daha büyük bir müşteri kitlesine ulaşmak için krepden yapılan ince bölgesel tekstil ürünleri üretiyorlar. Sonuç olarak, krep, etnik moda, yüksek moda ve bölgesel tekstil endüstrisi açısından her yerde yayılmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın