Şifon Kumaş. Şifon Kumaş Satışı. Şifon Kumaş Çeşitler.

Şifon Kumaş

Şifon Kumaş Satışı. Şifon Kumaş Satanlar.

Polyester şifonun maliyeti daha düşüktür ve bakımı daha kolay olduğu için, hem gelinlik hem de gelinliklerde ipeğe göre daha sık kullanılmaktadır. Maliyet ve pratik kaygıların bir sorun olmadığı durumlarda ipek hala en çok kumaş tasarımcıları seçiyor. Polyester ipekten daha dayanıklı olsa da boyaması zordur. İpekten farklı olarak, polyester şifonu yıkayabilirsiniz, ancak elde yıkama tercih edilen yöntemdir.

Özel şifon

Ezilmiş, dokulu ve dizilmiş özel şifon kumaşlar da geniş bir renk yelpazesinde mevcuttur. Kadife şerit veya kumaşa dokunmuş dekoratif vurgulu şifon kumaş, genellikle dans ve buz pateni kostümlerinde kullanılır. Romanya’da şifon, gömlek yapımında kullanılan bir tür ağartılmış pamuktur. Almanya ve Avusturya’da, pürüzsüz bir yüzeye sahip dayanıklı bir keten kumaştır ve gömlekler ve iç çamaşırlar için kullanılır.

Maliyet ve Kalite Değişimi

Kumaş Şifon Kumaş Alanlar.
Kumaş Şifon Kumaş Alanlar.

Polyester şifonun toptan satış fiyatı, indirimli web sitelerinde 70 dolardan 2 dolara kadardır. En kaliteli elle basılmış veya boncuklu ipek şifon, bahçe başına 400 ABD doları ve daha fazlasını satar. Fiyatlar genişliğe göre değişir. Bazı web siteleri örnek renk örnekleri göndermeyi önerir. Yerel kumaş mağazaları ve İnternet distribütörleri arasındaki fiyatları kontrol edin. Bazı İnternet dağıtımcılarının yerinde mağaza konumları da vardır.

Kumaş dizinin bu bölümünde, şifon kumaştan yapılmış giysiler tasarlamak ve üretmek için gerekli tüm bilgileri bulacaksınız.

Açıklama

Şifon, genellikle ipek veya naylondan yapılan hafif, düz dokuma bir kumaştır. İpek şifon , esnek, yumuşak örtü ve ışıltılı bir görünüme sahip pürüzsüz bir tekstildir. Adı, “bez” veya “bez” için Fransızca kelimeden türemiştir .

Üretim

Şifon Kumaş

Şifon neden sırf? Ağa benzeyen örgüsünden dolayı şeffaf bir görünüme sahiptir. Şifon düz dokunmuş bir kumaştır. İplikleri birbirinden ayrılır ve yapısı bir ağa benzer. Ağın diğer tarafında nesneleri görebildiğimiz için şifonun içinden de görebiliriz.

Ne Tür Giysiler Oluşturabilirsiniz?

Olağanüstü şifon özelliklerini inceledikten sonra, bu kumaşların çeşitli giysi ve aksesuar parçalarına dikildiğinde yüksek popülerlik kazanması şaşırtıcı değil:

elbiseler (akşam, düğün, yazlık elbiseler)

bluzlar

shirtler

etekler

eşarplar

stoles

pareo

pantolon

hırkalar

yelek.

Şifonun Tarihi

İpekin tarihçesi Çin’de M.Ö. 3000 ila 4.000 arasındadır.

Şifon Satışı
Şifon Kumaş Parça Şifon Kumaş

Şifon, 19. yüzyılda popüler bir kumaş seçimiydi, böylece Edward döneminde aşırı süslü iç çamaşırların gelişmesine “şifon kültü” deniyordu . O zamanlar insanlar sadece ipekten şifon üretiyorlardı. Bu yüzden pahalıydı ve yüksek statüyü ve büyük serveti sembolize ediyordu.

Naylonun icadından sonra insanlar büyük miktarlarda ucuz şifonlar üretmeye başladılar. 1958’de polyesterin ortaya çıkışı, şifresini, maliyeti ve dayanıklılığı nedeniyle popüler bir kumaş tercihi haline getirdi.

Uygulama

Şifon gece elbiseleri, bluzlar, gelinlikler, iç çamaşırları vb. İçin popüler bir seçimdir.   Şeffaflığı nedeniyle, genellikle bir kaplama olarak kullanılır. Şifon genellikle nakışlar, boncuklar ve elde dikilmiş kristaller için temel bir kumaş görevi görür. Tam daire etek, float peçe ve dans kostümleri yapmak için mükemmel bir seçimdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın