Kumaş Parçası. ŞİFON KUMAŞ NEDİR?

Şifon Parçası Alanlar

Kumaş Parçası. ŞİFON KUMAŞ NEDİR?

Fransızca şifon, paçavra anlamına gelir ve biraz pürüzlü hissettiren hafif şeffaf bir malzemedir. İpek, pamuk veya sentetik elyaftan yapılabilir. Bununla birlikte, genellikle naylon veya ipek ile ilişkilidir. Şifon istenen hemen hemen her renk kullanılarak boyanabilir, ancak polyester kullanıyorsanız oldukça zordur. Büyüteç kullanırken, kumaş ince bir ağ veya ağa benzer; Böylece bir görme özelliği var.

Genellikle Ne İçin Kullanılır?

Kumaş Parçası Alan

Şifon genellikle bir gece kıyafeti olarak kullanılır. Bir kaplama özelliğine sahiptir, bu nedenle zarif ve görünüşte biraz yüzer. Ayrıca popüler bluzlar, eşarplar, iç çamaşırları ve kurdelelerde kullanılır. Bununla birlikte, çoğu insan bu kumaşı hafif ve kaygan olması nedeniyle çalışmak için zor bulur.

Dahası, şifon narin olduğu için el ile hafifçe yıkanmalıdır; Çamaşır makinesi kullanmak sadece kumaşı yırtacaktır. Öte yandan, bu kumaş kullanılarak yapılan bir giysi, kullanıcı yeterince temkinli ise parçalanabilir.

Ne yapılır.

Günümüzde şifon, lekelere karşı direnç sağlamak amacıyla polyesterden yapılmaktadır. Ve bunu yapabilmek için, kişinin onu streç kumaş parçası alan olarak örmesi gerekir. Bu teknik temel olarak gerilebilir olmayan kumaşlar yapmanın bir yoludur.

Ayrıca, ipek şifon hala premium tip olarak kabul edilir. Kolayca kurutulabilir ve temizlenebilir. Ayrıca, polyester şifonla karşılaştırıldığında aynı seviyede bozulma ve yırtılma sıkıntısı çekmez. Çoğu tekstil şirketi tarafından parça boyaması (hepsi bir renk) veya çapraz boya (yanardöner renkte) olarak stoklanır.

Şifon Giysiler Neden Pahalı Olabilir?

Şifon kumaş,parça şifon kumaş,şifon parçası,ucuz şifon kumaş,şifon kumaş çeşitleri,düz şifon kumaş,multi şifon,krep şifon,saten şifon,kumaş parçası alanlar,parça kumaş alan
Şifon Parçası Alanlar

İpek şifon, pırıl pırıl ve zengin bir dokuya sahip olması nedeniyle, diğer tüm kumaşlar arasında en çok kullanılanıdır. Ve şaşırtıcı bir şekilde, bu kumaş ağırlığı için oldukça güçlüdür. Bununla birlikte, doğal elyaftan yapıldığı için sentetik olanlardan daha pahalı olma eğilimindedir.

Öte yandan, georgette yapmak için ipek şifon kullanılır – bazen krep denir. Bu tip daha kalın ve daha opaktır. Başka bir doğal elyaf da şifon bazlı giysiler yapımında kullanılan pamuktur. Bununla birlikte, elde edilen kumaş parçası daha mat ve doğada daha az yüzerdir.

Sentetik Şifon Kumaş

Çoğunlukla, şifon oluşturmak için sentetik lifler kullanılır. Ve çoğu sentetik madde iyi boyamaya zaman ayırdığından, nispeten ucuzdur ancak sağlam olma eğilimindedirler. Özellikle kumaş, hala soğuk su kullanılarak elde yıkanması gereken yeterince hassastır.

Şifon dikerken hatırlanması gerekenler

Şifon dikerken, çok sayıda mandal birlikte dikilmekte olan iki parça arasında katman dokuları kullanır. Kağıt mendil temelde kumaşın sağlam olmasına yardımcı olur, çünkü dokunun pürüzlü yüzeyi şifonu taşınırken veya dikerken yerinde tutar.

Dikiş sonrası, kağıt mendil dikkatlice çıkarılabilir ya da çıkarılabilir. Aynı zamanda, bu kumaşın tutturulabildiği ve geri çekilerek pim izlerini gizleyeceğine dikkat etmek önemlidir. Genel bir kural, üzerinde çalışmanın yavaş ve düzenli bir şekilde alınması gerektiğidir; ya da bir dikiş makinesinde hızlı bir şekilde çalıştırmak, sadece istenmeyen bir görünüme neden olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın