Kot Kumaş Nedir? Parça Kot Alan

Parça Kot Alanlar

Kot Kumaş Nedir?  Kot Parçası Alanlar. Parça Kot Kumaş

Kot pantolon tanıdık ve tanıdık bir giysidir. Yürüme, partiler ve gevşek kıyafet kuralları ile çalışmak için uygundurlar. Şaşırtıcı bir şekilde, normal çalışma pantolonu ve tulumları dünyaca bilinen moda kıyafetler haline geldi. Ünlü mavi kot pantolon, bu kalın, güvenilir ve çok taraflı kumaştan diktikleri tek şeyden uzak.

Çeşitli kot türleri vardır. İmalat yönteminde, boyamasında, ipliklerin dokunmasında, özelliklerinde ve uygulama yöntemlerinde bir miktar farklılık gösterirler.

Kotu kim icat etti?

Aslında kotun gelişimi kot üretimi ile başladı. 1853 yılında Amerikalı girişimci Levi Strauss, dayanıklı kanvas pantolonlarını çiftlikte çalışan bir elbise olarak kullandı. Bu malzeme çok dayanıklı ve ucuzdu çünkü yelkenli filosu bozuluyordu.

Kot Parçası Alan

Öyle oldu, Strauss’un tüm malları tükendi ve sadece bir tuvali vardı. Ondan güçlü pantolon dikmeye karar verildi – anında satın alındı. Bir sonraki parti için Fransız denim kullanılmıştır.

Böylece dünyadaki ilk klasik kot pantolon yaratıldı. Denim pratik, çok yoğun, sert ve kaba idi. Kumaşın yırtılması zordu ve çalışma sırasında kullanıcıyı mükemmel bir şekilde savundu.

Perçinli pantolonlar çabucak dağılır

Buluş patenti alınmıştır. İlk yıl Levi Strauss & Co tarafından 21 bin pantolon ve bakırdan perçinli paltolar satıldı. Şirket ayrıca birçok rahat cepli tulumlar üretti.

Kotun heyecanı altının acele günlerinde düştü. Araştırmacılar, deri giysilerden farklı olarak, yıkanabilir, yoğun ve güvenilir ürünleri takdirle karşıladılar.

Yüz yıldan daha az, pamuk tamamen kenevir kumaş takviyesi olarak. 1960’larda, bir “kot devrimi” vardı – yeni kumaş türleri ve renkleri ortaya çıktı, kıyafet yelpazesi genişledi.

Jeans ve denim: tarih ve köken

Devekuşu Levi, giysinin mucidiydi. Onun sayesinde, denim tüm dünyada popüler oldu. Ancak, bu malzeme perçinli ünlü pantolonun oluşturulmasından çok önce kullanılmış.

Pamuklu Dimi Kumaş

Pamuklu dimi kumaş, Avrupa’da 16. yüzyılda biliniyordu. Cenova’da yapılan bir tür kağıttı. İtalya’da malzemenin gen ismi verildi, Fransa’da – Jane, Amerika’da – Jean. Yirminci yüzyılın sonunda, “kot” kelimesi Rusça olarak ortaya çıktı.

Peki denim nedir? Hepsi aynı denim. Mesele şu ki, Fransız şehri Nimes’ta üretildi. Denim – Nimes kumaşı (de Nimes). Ancak ustaların kullandığı zengin mavi çivit boyası Cenova’dan geldi. İtalyan denizciler 1597’de “kot pantolon” giydiler – yelkenliler için bir kumaştı

Kumaş türleri

Denimin ayırt edici bir özelliği, özel bir boyama yöntemidir. Tüm dişler boyanmaz, yalnızca ana boyananlar boylamasına boyanır. İçeriden, malzeme çok daha solgun görünüyor. Kumaşın rengine ve kompozisyonuna bağlı olarak:

denim – yoğun, kaba renkli kumaş, içten ışıklı;

Chambre (shambri) – hafif, yumuşak malzeme;

kırık serge – “Noel” dokuma, kabartmalı ve çok yoğun olan kumaş;

çırçır – ekonomik ve uygun fiyatlı ipliklerin diyagonal dokumaya sahip monofonik kumaş;

streç veya streç – likra eklenmiş pamuk, elastik sentetik elyaf;

doğal streç – eklenmiş sentetik olmayan elastik kumaş, pamuk ve koçanlı liflerden oluşur;

jeans-silk – parlak parlaklığa sahip pürüzsüz malzeme;

Ekru (Aikru) – soluk, gri-sarı renkli boyasız pamuklu kumaş.

Malzemenin kalitesi büyük ölçüde pamuğun kökenine bağlı olacaktır. Aşağıdaki hammadde türleri vardır:

Meksika pamuğu – Uzun lifler sayesinde iz bırakmadan pürüzsüz bir kumaş verir;

Barbados – satılık, pahalı ve nadir yumuşak, parlak pamuk;

Hint ve Asya – en yaygın kullanılan pamuk türüdür, ekonomiktir ve her yerde bulunur.

Aynı zamanda, denimler selüloz tencel malzemeden yapılır . Bu kotlar yumuşak ve hafif, kadifemsi, dokunuşlu hoş. Benzer üretim teknolojilerine rağmen, gerilme viskozdan daha güçlüdür, ısı değişimini düzenlemeye yardımcı olur, boyayı sıkıca tutar. Klasik pamuklu kumaşlar için değerli bir alternatif olarak kabul edilir .

Özellik. Parça Kot Alanlar.

Kot parçası,parça kot,kot parçası alan,kot parçası alanlar,parça kot alan,parça kot alanlar,ucuz kot kumaş,metraj kot,metraj kot alan,metre üstü kot kumaş,denim kumaş parçası,parça denim alan,parça kot alan yerler,parça kot kim alır,kot kumaş kim alır,kot kumaş satan,parça kot satan,parça kot satanlar,kot parçası satanlar,likralı kot kumaş,likralı denim kumaş,
Parça Kot Alanlar

Pamuklu kumaşlar dayanıklılık ve güvenilirlik ile ünlüdür. Materyal tüm dünyayı fethetti. Jeans şey, belki, herhangi bir dolapta var. Malzemenin avantajlarının listesi: dayanıklılık ve çok yönlülük – yıllarca yürüyebileceğiniz denim kıyafetlerde dayanıklıdır;

higroskopiklik – nemi iyi emer;

kumaş “nefes alır” – lifler havayı iyi geçirir, ama aynı zamanda rüzgardan korurlar;

elektrik vermez ve toz geçmez;

çok yönlülük – denimden (aksesuarlardan gardırop eşyalarına) çok sayıda farklı şey dikilir;

çekici görünüm, rahatlık ve konfor.

dezavantajları:

yıkamadan sonra, kumaş kümelenir ve daha sert hale gelebilir;

yıkandıktan sonra yavaş kurur;

Materyal zamanla kaybolur ve kıvrımların en sık oluştuğu yer olan mendil.

Doğal bileşimden dolayı kumaşın eksileri. Ne yazık ki, daha dayanıklı olan sentetik elyaflar iken, pamuk sık sık kullanımdan yıpranır ve pozitif özelliklerini kaybeder.

Kot Kumaşdan Ne Dikiliyor?

Malzeme sert ve hafif, renkli ve boyasızdır. Bu çeşitlilikteki özellikler çok çeşitli giysi ve aksesuar ürünleri oluşturmanıza olanak sağlar.

Yoğun kumaşlardan dikilir:

pantolon, kot pantolon, şort, ceket, tulum, etek, yelek, korse;

çantalar, sırt çantaları;

ayakkabılar, botlar;

Panama ve beyzbol şapkaları.

Yumuşak malzemelerden (örneğin Chambray) şunları yapın:

bluzlar, gömlekler, tunikler, pantolonlar;

çocuk giyimi (elbiseler, pantolonlar, tulumlar)

Bakım incelikleri. Parça Kot Alanlar.

Gücüne rağmen, denimler talepkar ve iyi bakımı sever. Örneğin, kuru temizleme yapılmamalı – kimyasal temizleyicilerle etkileşime girdikten sonra güçlü bir şekilde oturabilir. Temel kurallar:

denim diğer kumaşlardan ayrı yıkanır;

ürünler tersyüz edilir ve tüm fittingleri kapatır (fermuarlar, düğmeler, düğmeler);

ağartıcıyı reddetmek daha iyidir, lekeleri ve lekeleri olabilir;

denim kuvvetli bir şekilde sıkmak için tavsiye edilmez, suyun bağımsız olarak akmasını sağlamak en iyisidir;

Kotun sağlamlığı nedeniyle şeklini iyi korur ve neredeyse ütüyü ütülemesine gerek kalmaz – vücutta biter;

ihtiyaç ortaya çıkarsa ürünler hafif nemli bir şekilde ütülenir – daha yumuşak olurlar.

Basit gereksinimlere uyulması, kot pantolon parçalarını mümkün olduğu kadar uzun süre tutabilecektir. Koyu mavi dimi koton bir çift pantolon zaten klasik olarak kabul edilir. Gömlekler ve bluzlarla birlikte kotlar çok şık görünür ve figürün çizgilerinin lehine altını çizer.

Denim kumaşlar diğer malzemeler, aksesuarlar ve dekorla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir. Hem günlük hem de zarif, şenlikli şeyler yaratın. Denim ve çeşitlerinin uzun tarihi şu sonuca varır: denim, yüzyıllar boyunca kanıtlanmış, rahatlık ve dayanıklılıktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın