Çorap Nasıl Örülür

Kafesleri veya iğne 4 oyun iğne talimatlara göre eşit olarak dağıtılır. Dairesel kaydırma yani 4 1 iğne, geri merkezinde yer almaktadır. Bu konum otomatik olarak başlangıç ​​parçacığı 1tarafından tanımlanır.

Çorap Örme

Şimdi (ayrıca tüp denir) şaft turda çalıştı. Yo can birkaç santimetre kaburga desen manşetlerinin (örn. 1 ilmek sağa, 1 dikiş, sola veya 2 örgü 2 dikiş sol) Örgü. Sağ ve sol dikiş geçerek kaburga elastikiyetini alır. Sağdaki ile örgü deseni devam edebilir ya da şaft pürüzsüz, tamamen kaburga desen artık. Bazı tasarımlarda artırmak veya kafesleri azaltılması gerekli olabilir.

2Düz sağ topuk kapağı

A: Yumuşak sağ topuk kapağı: Eğer istenilen yüksekliğe örme sapını varsa, topuk kapağı çalışır. 4. ve 1. iğne (değişim turu öncesi ve sonrasında iğne) dikiş Hakkında arkasında ve ileri örülür edilecektir. Genellikle, ilk ve son 2-3 dikiş jartiyer olarak örülür. Elde edilen kaburga satır sayımını kolaylaştırır. Diğer iki iğne örgü bekletin.

3Düz sağ topuk kapağı

Güçlendirilmiş topuk duvar

B: Güçlendirilmiş topuk duvar: Yine iki dış döngüler jartiyer dikiş örme olabilir, şöyle orta M üzerinde örme:

. 1 Seri: * 1 dikiş hakkı, kayma 1 dikiş hakkı, iplik * dan tekrar, aldatmaca arkasında.

2.. Satır:. Ters örgü

. 3 Dizi: * 1 dikiş hakkını Stand iplik işin arkasında olduğunu 1 ilmek sağ * tekrarlayın. 4. sıra:. Şırıltı

gerekli yüksekliğe (tabloya bakınız) kadar 4. sıraya 1. ulaşılır.

Güçlendirilmiş topuk duvar

Topuk kap

4Tablodaki gibi altında paylaşılacak üç parçalı topuk kapağı topuk STS için üç bölümden “cap için örgü”. Bir sonraki RS satır orta kısmı hakkının son M kadar örme. * Dış kısmında sağ sonraki dikiş örgü sağ örgü olarak son kapak dikiş, kapağın üzerinde dikiş kayması geçmek ve çevirin. kapak 1 dikiş sol standı ve sol son kapak dikiş hariç tüm dikişler örgü (iplik örgü önünde). Şimdi, dış kısmın aşağıdaki örgü ile bu son dikiş tog K ve sola dönün. kapak 1 dikiş son dikiş kadar (örgü arkasında konuyu) ve örme keper tüm dikiş standı bıraktı. Tüm yan dikişler kadar kullanılan ve sadece örgü bereler kalmayıncaya kadar * bu düşüşler tekrarlayın.

Şimdi, tekrar  dikiş tüm dikişler üzerinde turda. Sen takke örgü üzerine örme, böylece eşit üzerinde 2 iğneler (4 ve 1 iğne) dağıtmak ve her kenarından 1. iğneyi almak topuk kenarını (1 ilmek 2 topuk satır) bir dikiş dikiş ve ilk arasındaki enine parçacığının ve 2. İğne 1 dikiş (tabloya bakınız) sağ sıktı. Şimdi 2. ve 3. iğne (ayak üstü) ait dikişler örme ve 4 iğne 1 dikiş sağa ve 1 dikiş örme her kenar dikiş dışında enine parçacığı 3’ten geçti, ardından kalan dikiş çalışmak. Iğne 1 ve 4 iğneler 2 ve 3 Şekil üzerinde dikiş şimdi daha fazla 5bulunmaktadır.

Topuk kap – Şekil 5Topuk kap – Şekil 6

Bu ilave dikişler daha köşebent için (ayrıca köşebent) çıkarılır. İkinci ve üçüncü son dikiş sağ 1st iğne at Round 3 Aşağıdaki örme son dikiş köşebent azalmalar için tog; 4. iğne de 1. ilmek sağa, dikiş 2. kaldırın hakkı örme 3. ilmek hakkı örme ve dikiş kayması geçmektedir. Yine tüm 4 pimleri kadar her 3üncü tur tekrar dikiş aynı sayıda bu düşüşlere mevcuttur.

Ayak

6Şimdi 1. ve 4. iğne sağdaki dikiş örme 2. ve ilgili desen daha 3. iğne dikiş yoluyla ve böylece muhtemelen desen çorap tabloda verilen uzunluğu ayak çalışması. Ardından grup top ile başlar.

Ayak Şerit dantel

3 STS iğnenin bitmeden kadar iğne 1. ve 3. de bant zirve için Örme sonra sağ son st örme, sağ 2M tog. 1. M sağ 2. ve 4. iğne ile kapılmış, 1 STS sağ, bir sonraki dikiş hakkını slip üzerinde dikiş kayması geçmektedir. Her 3 düşüşler, 2., sonra yine iğne (Tablo) 8 M toplam kadar her turda tekrarlayın. M çift iplikle Bu sözleşme, sabit veya bağlayın.

Şerit dantel

Kısa satır ve çift dikiş ile Topuk

8Bu topuk sağ 1. ve 4. iğne örgü üzerine satır dikiş örme. Belirtildiği gibi mili çalışın. Kısa satır ile topuklar sadece 2 ilmek ve üzeri 1. ve 4. iğne dikiş örgü ile daha turlarında mil ucunun önünde 1 ila 2 cm’lik yapı kalıpları örme topuk ve kapaklı olanlar, daha kısa olduğundan 3. İğne kök deseni daha da. İlk turda 1. ve 4. iğne kaybetti tekrar  dikişler, orada ne zaman gereklidir.

3 parça üç parçalı kapak paylaşımı topuk STS olduğu gibi, dış üyeleri ve üçüncü çift örgü ile çalıştı orta ilgili dış döngünün örgü üzerine kısaltılmış satır sonra tablolar, hat 4. bakın.

Bu topuk hiçbir köşebent örme.

9Satır (Rs): Tüm dikişler örme, çevirin.

Satır (Ws): parça, daha sonra çift dikiş önünde parçacığı: 1. ilmeğin sağ dikmek, sonra çok sıkı sol boyunca dikiş ve iplik çıkarmak arka ipliği çekin. örgü iğne üzerine çekti ve çift olduğunu. . Parçacığı yeterince sıkı değilse, daha sonra oluşan delikler

Şimdi ileri iplik çekin ve soldaki tüm dikiş örgü; iletişim.

Seri: parçasının önünde iplik, daha sonra çift dikiş. Şimdi (çift dikiş ungestrickt kalır) sağdaki serisi ucunu dikiş çift için tüm dikişler örme; iletişim.

Seri: o parçanın önünde iplik, çift dikiş ve sol iki Ma-cal ön geri örme; iletişim.

Son çift dikiş topuk dikiş orta üçte dış döngü ile çalıştım kadar 3. ve 4. sıra şimdi her zaman tekrarlanabilir.

10Şimdi topuk dikiş üzerinde kök desen 2. ve 3. iğne kafesleri aracılığıyla tüm dikişler üzerinde 2 mermi. Çift örgü 1st turda Bu rekor aynı anda iki parçayı örgü gibi 1 dikiş birlikte sağ Örgü.

2 tur sonra tekrar çift dikişli, kısa satırları örme:

Satır (Rs): orta üçüncü hakkının dikiş Örgü; iletişim.

Satır (Ws): parçasının önünde iplik, daha sonra çift dikiş. Şimdi orta üçüncü arka örme son dikiş kadar sola; iletişim.

Seri: parçasının önünde iplik, daha sonra çift dikiş. Şimdi örme sağa kadar iki kez M, bu M sonraki dikiş örme ve dönüş, örme yeniden CHTS nitelendirdi.

11Seri: parçasının önünde iplik, daha sonra çift dikiş. Şimdi iki kez K, sol tarafta açıklanan örgü sonraki dikiş ve dönüş olarak bu STS örme kadar sola örgü.

Dış topuk çift dikiş örme oldu dikişleri de ötesinde kadar 3. ve 4. satır tekrarlayın.

Son arka (Aşağıdaki seri ya da yuvarlak tekrar 1 çift M çalışıyor başlangıç) satırda Örgü ise 1. turda, turda çalışmaya devam etmek sonra çift dikiş sağ açıklandığı gibi. Ardından yürüyüş ve şerit dantel işleri yukarıda

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın