Denizli Kumaşçılar.

elazığ kumaş
elazığ kumaş

Denizli Kumaşçılar.

Kumaş üretimi için gerekli üç temel adım vardır. Kumaş oluşturmanın ilk adımı iplik üretimi. Burada, hasat ve

denizli kumaş
denizli kumaş

işlendikten hammadde iplik ve iş parçacığı ham liflerden dönüşür. Bu liflerin eğirme yapılır. İplik elle yapılabilir, ancak bu süreç oldukça sıkıcı ve zaman alıcıdır. Bu gün, iplik büyük çoğunluğu tekerlek iplik yapılır. Elyaf tekerlek boyunca çekilir ve dönerken, lifler, bir bobin olarak adlandırılan silindirik bir nesne üzerinde toplanır. Bobin şimdi iplik veya iplik uzun bir iplikçik içine bağlanır bükülmüş lifler, tutar. Bir sonraki adımda, bobinler iplik Diyarbakır kumaş içine yolculuğuna devam edecek başka bir makineye, transfer edilecektir.

Hammaddeler iplik haline dönüştürüldükten sonra Elazığ kumaşı oluşturmak için birlikte bu bireysel iplikleri bağlanmasını gerektirir üretim sürecinde, ikinci adım için hazırdır. Birlikte iplik katılma Bu süreç dokuma denir. Dokuma bir tezgah olarak bilinen bir makinede yapılan ve iplik iki set gerektirir. Çözgü kümesi denir ilk seti, bir metal çerçeve üzerinde gerili sinirli. Atkı olarak adlandırılan ikinci, çubuk başına bir iplik ile, metal çubuklar bağlanır. Tezgah atkı Diyarbakır kumaş

diyarbakır kumaş
diyarbakır kumaş

dokuma nasıl olması gerektiğini bildiren bir bilgisayar tarafından kontrol edilir.

Kumaş dokuma sonra, bu tezgah kaldırılır ve son adımda hazır verilmiştir: işlem. Tezgahta kapalı taze Edirne kumaş denir ve o alıştığınız net beyaz çarşaf veya giysi gibi bir şey görünüyor. Bu renksiz ve kirlilikler, tohum parçacıkları ve enkaz dolu oluyor. Yararlı tekstil dönüştürülebilir önce, temizlenmesi gerekir. Birincisi, temel rengi arındırmak için çamaşır suyu ile tedavi oluyor. Daha sonra, doğal olarak çoğu lifleri yaşanıyor yağlar, balmumu ve diğer öğeleri kaldırmak için kimyasallar ve temizlik çeşitli tedavi oluyor. Son olarak, bu giysi ve tekstil üreticileri için dışarı sevk edilmek üzere hazır.

elazığ kumaş
elazığ kumaş

Denizli Kumaş Dokuma makinesinde ek olarak, kumaş birleştirme örgü ve kroşe da dahil olmak üzere başka yöntemler bulunmaktadır. Her iki geleneksel yün malzemeler ile ilişkili olsa da, tığ işi de dantel üretimi yaygındır. Her ikisi de geleneksel olarak elle yapılır. El tezgahları da dünyada yaygın kullanılır ve el dokuması tekstil tüketiciler ile çok popüler olma eğilimindedirler.

Kumaş ve konfeksiyon dünyada üreticilerin, çoğu  kadın son derece kötü çalışma koşullarında ve çocuklar, emek. Antlaşmalar benzer sorunları olan ve fabrikaların varlığını azaltmak için yürürlüğe girmiştir rağmen, birçok ülke bunları onaylamaları için başarısız oldu. En başarılı değişiklikler ürün kampanyaları ile gelişmiş koşullar getirmek ve dünya medyasının dikkatini toplayan olabilir çileden Batılılar tarafından getirilmiştir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın