Kumaş Geri Dönüşüm.

Tekstil Geri Dönüşüm.

Tekstil Geri Dönüşüm.

Çeşitli kategoriler halinde sıralamak aşırı yıpranmış ya da lekeli giysiler Tekstil geri kazanım tesislerine. Bazı tekstil

Tekstil Geri Dönüşüm.
Tekstil Geri Dönüşüm.

temizleme bezleri ve parlatma keçeleri olur. Pamuk paçavra yapımında kullanılan ya da yeni yüksek kaliteli kağıt için bir bileşen oluştururlar. Örme veya dokuma yünlü vb araba izolasyon veya koltuk doldurma gibi düşük dereceli uygulamalarında, tekstil endüstrisi tarafından yeniden kullanım için lif haline “çekilir” vardır. Kumaşın diğer şekillerde döşeme, yalıtım, ve hatta inşaat malzemeleri. İçin liflerin içine işlenmesi olan Düğmeler ve fermuarlar yeniden kullanım için kapalı alınır. Pamuk çeşitli türleri gibi kalan doğal malzemeler, kompost edilebilir. Yeniden kullanım ve geri dönüşüm mevcut tüm araçları düzgün kullanıldığı takdirde, kalan katı atık sadece yaklaşık% 5 bertaraf edilmesi gerekiyor.

Bildiğim kadarıyla sonrası endüstriyel atık söz konusu olduğunda, tüm toplanan tekstil sıralanır ve son derece yetenekli ve deneyimli işçiler tarafından sınıflandırılır, kim sentetik ve tanıtımı kaynaklanan kısa türlerine karşı olarak lif çok çeşitli tanımak mümkün karışımlı kumaşlar. Bu post-endüstriyel atıklar genellikle  yeniden Tekstil Geri Dönüşüm.işlenecektir. Giyim imalatından kupürleri de giysiler kumaş alan  haline getirmek lif dönüşümcüleri tarafından kullanılan, keçe ve battaniye. Bazı kurtarıldı öğeler bile giysiler ve çanta yapmak için moda tasarımcıları tarafından yeniden kullanılır. Ancak, bu çok küçük bir ölçekte olduğunu.

Tekstil Geri Dönüşüm

Parti Kumaş. Tekstil Geri Dönüşüm Şirketi 500’den fazla tekstil geri dönüşüm şirketleri ABD’de kullanılan tekstil akışı işletim ilgileniyoruz. Tekstil geri dönüşüm endüstrisi birincil işleme düzeyinde yaklaşık 10.000 yarı vasıflı işçi istihdam ve nihai işlem aşamasında istihdam yaratır. Birincil ve ikincil işlemciler sırasıyla kumaş alan yıllık brüt satışların oluşturmaktadır.

Tekstil Geri Dönüşüm Konseyi başı olarak, tekstil geri dönüşüm endüstrisi yılda katı atık akımının geçmesini sonrası tüketici tekstil ürünleri atıklarının kumas alanlar önler.

Toplanan tekstil yaklaşık kumaş alanlar toplama ajansı tarafından kullanılmaktadır. Denge kullanılan giyim bayi ve ihracatçılar, bez greyderler silme ve lif geri dönüşümcüler de dahil olmak üzere, tekstil geri dönüşümcüler

Tekstil Geri Dönüşüm.
Tekstil Geri Dönüşüm.

satılmaktadır.

Çoğu tekstil geri dönüşüm firmaları, küçük, aile tarafında işletilen işletmelerdir. Bunların büyük çoğunluğu yarı vasıflı veya marjinal istihdam işçiler çoğu yaklaşık 35 ila 50 işçi istihdam.

Tekstil Geri Dönüşüm için Konseyi’ne göre, atılan tekstil neredeyse yarısı giysiler vermek veya ikinci mağazalarda indirimli fiyatlarla satmak ya hayır, verilir. Yaklaşık ikinci el kullanımı için kurtarılan giysi% 61, diğer ülkelere ihraç edilmektedir. Kullanılan tekstil nispeten istikrarlı ve yüksek bir fiyata sahip.

Giyim sık sık, evsiz verilen sadaka dükkanlarda satılan veya gelişmekte olan ülkelerde satılmaktadır. Un-giyilebilir ürünler tüccarlara satılan geri dönüşümlü ve fabrika olarak kullanılmak üzere silerek bezler. Satılmayan ve un-giyilebilir giyim tekstil geri dönüşüm tesislerine gönderilir ve tekstil geri dönüşüm sektörüne hammadde olarak satılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın