Doğru Kumaş Nasıl Seçilir

kumaş alan,kot parçası alanlar,gabardin parçası alanlar,interlok kumaş,sandy kumaş,süprem kumaş,şifon kumaş,keten kumaş,viskon kumaş,gabardin kumaş,kumaş secimi,doğru kumaş secimi etek kumaş secimi,gömlek kumaş secimi,kumaş parçası,parça kumaş alan,kumaş parçası alan,
Kumaş Secimi

Doğru Kumaş Nasıl Seçilir.

Doğru terzilik kumaşı seçmek, dikiş projenizi yapabilir veya kırılabilir. Bir takım müşteriler bize bu tarz bir terzilikle uğraştıklarını anlattılar, bu yüzden bu rehberi size yol boyunca yardımcı olmak için yazdık. Kumaş alışverişi, nihayetinde tamamen neşeli bir deneyimden başka bir şey olmamalı! Ayrıca, her projeye yatırım yaptığınız zaman ve paranın ödüllerini almanızı istiyoruz.

Kumaş Seçiminin Arkasındaki Temel Mantık

Şifon kumaş nedir, şifon kumaş fiyatı,parça şifon,parti şifon kumaş alan,stok şifon kumaş alan,spot şifon kumaş alan,şifon kumaş alanlar,parti şifon satan,şifon parçası satanlar,ucuz şifon kumaş satanlar,baskılı şifon kumaş satan,baskılı şifon,şifon kumaş satın alan,şifon kumaş kim alır,kalmış kumaş kim alır,fazla kalan kumaşları alanlar
Şifon Kumaş Alan

Kafanızı kumaş türleri etrafında tutmaya çalışmak tamamen bunaltıcı olabilir. Deneyimli terziler bile bu şekilde hissedebilir ve hayal kırıklığından kaçınmak için bildiklerine sadık olabilirler. Farklı kumaşlar için hangi kumaşların iyi çalıştığını anlamak parti kumaş alanlar daha maceracı bir kanalizasyon haline gelmenize yardımcı olabilir.

Belirli bir proje hakkında düşünmeye başlamadan önce, farklı kumaş türlerini farklı giysiler için uygun kılan temel bir kavrayış elde etmek iyi bir fikirdir. Bunu gardırobunuzdaki kıyafetlere bakarak yapmaya başlayabilirsiniz. Her bir parti kumaş neden her bir elbise için uygun olduğunu düşünün. Ne tür bir kumaş olduğundan emin değilseniz endişelenmeyin, daha sonra bunları daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

Giysi tipinden ziyade giysinin özelliklerini düşünün. Stok Kumaş seçerken elde etmek istediğiniz stil, uyum, tasarım, siluet ve yapı önemlidir. Kumaşın nasıl asılı kaldığı ya da örtüldüğü önemli bir başlangıç ​​noktasıdır.

Bir giysi tipine bir viskon kumaş tipi tahsis etmek imkansızdır kumaş alanlar. Örneğin, gerekli yapıya ulaşmak için tüm ceketlerin sert bir kumaştan yapılması gerektiğini söyleyebilirdiniz. Bu resmi bir takım elbise ceketi için geçerli olsa da sıradan bir hırka stili ceket veya aşağıdaki ikinci ve üçüncü görüntüler gibi gevşek bir yağmur ceket için geçerli olmaz.

Önerilen Kumaş Tipleri

kumaş alan,kot parçası alanlar,gabardin parçası alanlar,interlok kumaş,sandy kumaş,süprem kumaş,şifon kumaş,keten kumaş,viskon kumaş,gabardin kumaş,kumaş secimi,doğru kumaş secimi etek kumaş secimi,gömlek kumaş secimi,kumaş parçası,parça kumaş alan,kumaş parçası alan,
Kumaş Secimi

Belli bir modelle başlıyorsanız, pakete kumaş alan bakın. Bu ilginç ve yararlı bilgiler dolu. Paketin üzerinde bir fotoğraf varsa, size uygun kumaş türüne dair bir ipucu verebilir.

Desen paketinin arkasına bakın. Genellikle uygun kumaşların geniş bir listesini içeren bir tablo vardır. Kumaş seçiminden emin değilseniz, bunlara bağlı kalmak en iyisidir, ancak güveniniz arttıkça, çalışmak için alternatif kumaşlar seçmeyi tercih edebilirsiniz.

Sadece Örgü Desenleri

Bazı desenler sadece streç ve jarse kumaşlar olarak da adlandırılan örgü kumaşlar için uygun olacaktır. Bu modeller negatif kolaylık ile tasarlanmıştır, yani bitmiş giysi ölçümlerinizden biraz daha küçük olacaktır. Bunun nedeni giysinin vücudunuzu esnetmesi ve sarılmasıdır.

Yeterince gerilmeden bir keten kumaş kullanılması, çok sıkı veya hiç uymayan bir giysiye neden olacaktır. Dokumalar için tasarlanan desenler genellikle paketin arkasındaki işaretlere sahiptir, böylece streç testi yapabilirsiniz. Örneğin kumaş parçası alanlar burada siyah çubuk olduğu sürece bir şifon kumaş bölümü alırsınız ve beyaz çubuğun sonundaki okla uzatılabildiğini kontrol edin. Eğer bu kadar uzağa uzanır ve sonradan orijinal konumuna geri dönerse (kurtarma olarak bilinir), iyi olmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın