Gabardin Satın Alan Gabardin Kumaş Satın Alanlar

Gabardin kumaş satın alanlar,gabardin satın alanlar,gabardin satın alan,gabardin kumaş satın alan,parti gabardin satın alanlar,parti gabardin satın alan,spot gabardin satın alan,stok gabardin satın alanlar,stok gabardin kumaş satın alan,ham gabardin satın alanlar,parça gabardin alan,gabardin parçası alanlar,

Gabardin kumaş satın alanlar,gabardin satın alanlar,gabardin satın alan,gabardin kumaş satın alan,parti gabardin satın alanlar,parti gabardin satın alan,spot gabardin satın alan,stok gabardin satın alanlar,stok gabardin kumaş satın alan,ham gabardin satın alanlar,parça gabardin alan,gabardin parçası alanlar.

GABARDIN FAYDALARI

Bu kumaş soyulmaz ve dayanıklılığı ile karakterizedir. Bu nedenle, kullanımı uygundur ve gabardin ürünlere bakım yapmak için özel bir güçlük yoktur. Ek olarak, kumaşın ütülenmesi, yıkanması ve kurutulması kolaydır.

Ondan gelen kostüm yılın her mevsiminde mükemmel bir şekilde giyilir, yani. sezon dışı kumaş. Kışın soğuk olmayacak, ancak yaz aylarında sıcaktır, çünkü kumaş “Gabardin” denilen dokunmuş liflerden, sentetik ve pamuktan yapılmış liflerden oluşur. Kompozisyondaki etiketler her zaman% 100 polyester gösterir.

Gabardin sentetik, pamuk, ipek, yarı yünlü ve yünlüdür. Sentetikler kumaşı daha parlak hale getirir ve suni elyaflar nedeniyle dökülmesi kolaydır, yıkama sırasında deforme olmaz, şeklini mükemmel tutar ve havanın geçmesine izin verir. Kumaş yoğun, ancak aynı zamanda oldukça yumuşak ve hafif. Malzeme ıslanmaya karşı dayanıklıdır, üzerinde iyi lekeler görülür.

Gabardin,ham gabardin,tekleme gabardin kumaş,parti gabardin,saten gabardin,likralı gabardin,gabardin parçası alan,parça gabardin alan,ucuz gabardin,iş elbisesi kumaşı,
Gabardin,ham gabardin,tekleme gabardin kumaş,parti gabardin,saten gabardin,likralı gabardin,gabardin parçası alan,parça gabardin alan,ucuz gabardin,iş elbisesi kumaşı,

Böyle bir kumaşın ana özelliği köşegen bir desen – bir etek. Yoğun çeşitlerde 60-70 derecelik bir açıda veya sentetik, ince liflerden dokuma varsa pratikte görünmez.

Gabardin kumaş: tanımı, bileşimi, özellikleri, avantajları ve dezavantajları.

Spot Gabardin, yüksek aşınma direncine sahip yoğun bir kabartmalı kumaştır. Birkaç yüzyıl boyunca, malzeme dış giyim dikişi için yaygın olarak kullanılmaktadır. Tiyatro alanında da vazgeçilmezdir: sadece sahne tasarımı için değil, aynı zamanda eski çağların kostümlerini dikmek için.

Gabardin iki ipliğin çapraz olarak dokunmasıyla elde edilen ve ipliklerden biri diğerinden daha ince olan bir kumaştır. Sıkı dokuma, yaklaşık 60 derecelik bir eğime sahip büyük bir etek gibi görünür. Bu örgü türünün kendi adı vardır – dimi. Dimi örgü, malzemenin bir açıda gerilmesine izin verir, bu da rahat ve aşınmaya dayanıklı giysiler dikmenizi ve eğik kesilmiş ürünler gerçekleştirmenizi sağlar.

Gabardin kumaşın özellikleri ve doğal bir kumaş olarak açıklaması, bileşimine dayanmaktadır. Geleneksel olarak, bu malzeme koyun merinos yününden yapılmış yün ipliklerden yapılır. Bununla birlikte, hafif sanayi teknolojilerinin gelişmesiyle, yün bileşime viskon, pamuk, sentetik, ipek gibi diğer lifler eklenmeye başlandı.

Gabardin kumaşın bileşimi doğrudan yapıldığı liflerin bileşimine bağlıdır. Halen gabardin kumaş yünlü, suni ve sentetik ipliklerden yapılabilir. Bileşimi aşağıdaki gibi sınıflandırılabilir.

Yün. Sadece çeşitli yoğunluklarda doğal yünden yapılır.

Yünlü Gabardin’deki yün iplikler viskoz, keten ve sentetikler (polyester) ile birleştirilir. Ayrıca, yüzdeleri farklı olabilir.

Pamuk. Pamuklu malzeme hafif ve dayanıklıdır. Kıvrılmış pamuk iplikleri çok güçlü bir bağ oluşturur.

İpek. İpek iplikli gabardin üretimi için viskon ve polyesterden oluşan yapay ipek kullanılır.

Sentetik. Temel bileşim viskoz ve yünlü veya viskoz olmayan polyesterdir. Sentetik gabardin yüksek bir gerilme mukavemetine sahiptir.

Özellikleri

Gabardin bileşimi, diğer dokulardan farklı özelliklerini belirler.

Kabartma deseni. Desenin kabartması karakteristik bir yaradan oluşur. Kompozisyon ile rahatlamanın şiddeti arasında bir ilişki vardır. İplikte ne kadar yün elyaf varsa, etek o kadar belirgin olur. Kumaşta sentetik lifler hakimse, yara izi neredeyse görünmezdir.

Tuvalin ağırlığı. Gabardin ağırlığı oldukça hafif ve dokunuşa yumuşaktır.

Yoğunluk. Hafifliğine rağmen parti gabardin oldukça yoğun bir kumaş olarak kabul edilir.

Işık sızdırmazlığı. Bu özellik, güneş ışığının iletimini sınırlayan gece perdeleri üretiminde mükemmel bir şekilde kullanılmaktadır. Perdeler neredeyse parlamıyor.

Mükemmel nefes alabilirlik. Gabardin nefes alabilir ve havayı cilde iyi iletir. Bu özellik, bu malzemenin iyi hijyenini açıklar.

Su itici. Üretim sürecinde, ağ özel su itici emprenye ile muamele edilir. Bu nedenle, yağmur sırasında, kumaş nem damlalarını iter, giysiler ıslanmaz.

Gabardin kumaş satın alanlar,gabardin satın alanlar,gabardin satın alan,gabardin kumaş satın alan,parti gabardin satın alanlar,parti gabardin satın alan,spot gabardin satın alan,stok gabardin satın alanlar,stok gabardin kumaş satın alan,ham gabardin satın alanlar,parça gabardin alan,gabardin parçası alanlar,

Yüksek kırışıklık direnci. Gabardin kumaş alanlar bu özelliği ütülemeyi kolaylaştırır, çünkü ondan gelen ürün aşınma ve operasyon sırasında pratik olarak kırılmaz.

Mükemmel örtülebilirlik , kıyafetlerde ve iç mekanlarda güzel kıvrımlar oluşturmanıza izin verir.

Aşınma direnci ve dayanıklılığının yanı sıra mekanik hasara karşı direnç. Gabardin hizmet ömrü oldukça uzundur, çünkü hangi ürünler süresiz olarak giyilebilir.

Gabardin şeklini iyi tutar ve aşınma sırasında ve yıkamadan sonra deforme olmaz .

Gabardin ürünler kolayca yıkanır , çabucak kurutulur ve sorunsuz bir şekilde ütülenir.

Hızlı dökülme. Dilimler kesilirken ve hızlı bir şekilde işlenirken bu özellik dikkate alınmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın