Ham Viskon

Ham Viskon. Yüzyıllar boyunca insanlık için hammadde sağlamak için çeşitli bitki ve hayvanların üzerine güvendi kumaş ve giyim. 1İpekböcekleriniz, koyun, kunduz, bufalo, geyik ve hatta palmiye yaprakları sadece bu ihtiyaçları karşılamak için kullanılmıştır doğal kaynakların bazılarıdır. Ancak son yüzyılda bilim adamları oluşturmak ve hafife şimdi almak kumaş birçok geliştirmek için kimya ve teknolojiye döndü.

Doğal ürünler (selülozik elyaf) ve sadece kimyasal bileşikler (selülozik olmayan sentezlenmiş olanlar yapılmış olanlar: Suni ve sentetik elyaf iki ana kategorisi vardır polimer lifler). Rayon yapılmış bir doğal bazlı bir malzemedir selüloz odun hamuru ve pamuk. Bu doğal baz özellikleri-düşük maliyetli, çeşitlilik ve konfor-popülerlik ve başarı sağlamıştır ve birçok verir. Bugün, suni ipek mevcut çok yönlü ve ekonomik Suni ve sentetik elyaf biri olarak kabul edilir. Bu “dokuma tezgahına laboratuvarın ilk hediye.” Olarak anılmıştır

2Ham Viskon. 1860’larda ipek sanayi ipekböceği etkileyen bir hastalık tarafından tehdit. Ediliyordu bu hayati sanayi tasarruf umudu ile bu sorunu öğrenim gören sayın. Bu kriz sırasında, yapay ipek üretmek için bir yol bulmak ilgilenmeye başladı. 1885 yılında selüloz kullanılabilir bir lif yapmak için ilk başarılı süreci patentli. Diğer bilim adamları, daha sonra yapay ipek yapma daha maliyet-etkin yollar geliştirmişlerdir olsa da, hala suni ipek babası olarak kabul edilir.

Bir sonraki kırk yıl boyunca bu malzeme denilen suni veya taklit ipek. 1925 ile o zaten kendi başına bir sanayi haline geldi ve adı verildi rayon Federal Ticaret Komisyonu tarafından. Vadeli rayon şu anda selülozdan yapılan herhangi bir insan yapımı elyaf dahil. Saf selülozdan (rayon) ve bir selüloz bileşiği (asetat) ‘den oluşan o oluşan fiberler: 1952 ise, FTC iki kategoriye rayonları ayrılır.

3Ham Viskon. Normal rayon (diğer bir deyişle, çünkü 1950 tarafından üretilen suni ipek çoğu çok giyim göre, endüstriyel ve ev ürünleri döşeme kullanılmakta viskoz reyon) elyaf giyim kullanılmak üzere, diğer liflerle karşılaştırıldığında çok zayıf idi. Ardından, 1955 yılında, üreticilerin rayon-yüksek ıslak modüllü (HWM) rayon-biraz daha güçlü ve hangi sayfaları, havlu ve giyim başarıyla kullanılabilir yeni bir tür üretmeye başladı. (Da denir  rayon gelişi değiştirilmiş reyon) 1880’lerde icat beri rayon üretiminde en önemli gelişme olarak değerlendirilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın