Denye

Denye belirli bir malzeme lif dayanıklılığı tespit yardımcı olmak için kullanılır. liflerin ölçülmesi Bu işlem sırası malzemenin belirli bir jarseürünün oluşturulmasında kullanılacak uygun mukavemeti ve doku olduğundan emin olmak için önemlidir. Örneğin, halı üretiminde kullanım için uygun olarak kabul edilir malzemelerin yüksek denyeli sayısına sahip olacaktır. Perdeler oluşturulması veya bir ceket kabuk kullanılacak olan maddeler, daha düşük bir sayısına sahip olacaktır. Bitmiş ürün olacak bir dik görünüm daha denye sayısı Esasen, düşük.

4Üreticileri denye sayısını yardımcı olur İzleme mal üretmek için kullanılan hammaddeler, söz konusu şirket tarafından belirlenen kalite standartlarını karşılamak için yeterince sağlam olacaktır emin olmak için. Örneğin, sentetik yapılan halı üreten bir şirket olefin elyaflar herhangi özel bir denye ve halı üretmek amacıyla alınan tüm iplik gerektirecektir. Daha düşük sayısı ile her şey gün-gün giymek iyi tutmak olmaz ve çok kısa bir süre içinde değiştirilmesi gerekir bir alt ürün doğuracak.

Aynı şekilde, bitmiş ürün sırf olacak ve yumuşacık olacağını sağlanması eşarplar üreten aynı zamanda lifler, düşük denye sayısı için kendi ürün yapımında kullanılmak üzere beklenebilir bir şirket tarafından. çok yüksek bir sayım kalın malzeme ve yumuşak ve ipeksi olması 2beklenen bir aksesuar için uygun olacak bir doku üretecektir.

Denye sayısı kumaş sağlamlığı, ham elyaf ile  malzeme türü için uygun oranlarda olduğundan emin olmak için yardımcı olur. Yıllar geçtikçe, yeterince denye ölçme metotları kumaş için kullandığı daha fazla sayıda yaratılmasına yol açmıştır hiç tarihte, hangi daha karmaşık hale gelmiştir. Sentetik, doğal ya da bu ikisinin bir arada olsun, denye sayar tüm dışarı tekstil verimli ve uygun ağırlık ve dayanıklılık ile üretilen sağlamak için yardımcı olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın