İpek Nasıl Ütülenir Elbise Boyama

O parlak, canlı renk boyama ile düz beyaz veya açık renkli giysi Transform. Sen doğal bitki materyalleri ve 1kimyasal, mağaza satın boyalar kullanarak giysi boya yapabilirsiniz. Süreç ya da bir şekilde basittir. İşte yapmanız gerekenler.

Uygun boya seçin. Eğer bir polyester veya diğer sentetik giysi boya planlıyorsanız, özel bir boya karışımı bulmak ya da başka bir giysiyi seçmek gerekebilir böylece çoğu boyalar, doğal kumaşlar üzerinde iyi çalışır.

saf renk için giyim, beyaz ya da kırık beyaz öğe seçin.

Doğal boyalar Pamuk, yün, ipek ve muslin en iyi şekilde çalışır.

Kimyasal boyalar pamuk, keten, ipek, yün, ve rami en iyi şekilde çalışır. Onlar da suni ipek ve naylon sentetik kumaşlar ile iyi çalışır.

Eğer yüzde 60 boyanabilir elyaftan yapılmış bir giysi varsa, pamuk gibi, o zaman genellikle kalan lifler renklendirilemez olmasa bile kimyasal boya ile boya olabilir. Renk yüzde 100 boyanabilen kumaşlar ile olacağını çok daha hafif olacağı, ancak, unutmayın.

Polyester, spandex, metalik liflerin, ya da bu yapılmış giysiler kaçının “sadece kuru temizleme.” Etiketli.

Onları boyama önce yıkayın. Başlamadan önce boya tercih giysiler temiz olmalıdır. Hafif bir çamaşır deterjanı ile normal bir sıcak yıkama döngüsü boyunca koyun.

00Tüm lekeler Devam etmeden önce kaldırılır emin olun.

Ayrıca giysi bile beyaz yapmak için çamaşır suyu kullanabilirsiniz. Saf beyaz giysi pis beyaz giysi daha saf bir renk üretecek.

Onları yıkadıktan sonra elbiselerini kuru gerekmez. Onlar aslında boyama işlemi için ıslak olması gerekir.

Çalışma alanınızı örtün. Boyama kumaş dağınık bir iş olabilir. Bir plastik damla bez veya birkaç kat gazete ile temizlik kolay, kapak çalışma alanınızı yapmak.

Ayrıca yakındaki durumunda herhangi bir boya iş olarak sızıntıları sünger ve kağıt havlu tutmalı.

Giysi, bir sabitleştirici ıslatın. Boya fiksatif elbiselerini daha kolay boya absorbe sağlar. Fiksatif iyi tipi bir boya için kullanılan bitki malzemesinin tipine bağlı olacaktır.

meyveleri boya yaparken, bir tuz fiksatif hazırlayın. 1/2 fincan (125 mi) 8 bardak (2 L), soğuk su ile tuz.

Diğer bitkilerden boya yaparken, bir sirke fiksatif hazırlayın. 4 parça soğuk su ile 1 kısım beyaz sirke birleştirin.

0Bir kimyasal boya kullanıldığında, boyandıktan kumaş türüne göre bir sabitleyici uygulanır.

giysi bir saat boyunca bu fiksatif çözüm bekletin. Onları boyama önce soğuk suda daha sonra giysi durulayın.

Doğru rengi seçin. Seçtiğiniz malzeme için boya rengini belirleyecektir. Biraz araştırma tesisleri, çilek ve baharat 02istediğiniz rengi üretmek için kullanılabilir belirlemek için vermeyin.

soğan cilt, havuç kökleri, butternut tohum kabuğu ve altın liken turuncu boya oluşturun.

karahindiba kökü, meşe kabuğu, ceviz kabuğu ve tekneleri, çay poşetleri, kahve, meşe palamudu ve altın başak çekimleri kullanarak kahverengi boya oluşturun.

çilek, kiraz, kırmızı ahududu ve büyük köknar kabuğu kullanarak pembe boya yapın.

kızılcık kabuğu, kırmızı lahana, lavanta mürverdeki, mor dut, peygamberçiçeği yaprakları, yaban mersini, mor üzüm ve mor iris mavi-mor boya oluşturun.

mürverdeki, kırmızı soğan cilt, nar, pancar, bambu ve kurutulmuş ebegümeci çiçekleri kullanarak kırmızı-kahverengi boya yapın.

000böğürtlen, ceviz tekneleri, meşe tablası içerisinde gal ve tekneleri kullanarak siyah boyaya gri Form.

veya fesleğen ile kırmızı-mor boya yapın.

kullanarak enginar, kuzukulağı kökleri, ıspanak yaprakları, Siyah gözlü, lila çiçek, çimen veya civanperçemi çiçekler tarafından yeşil boya için gidin.

defne yaprağı, yonca tohumu, kadife çiçeği çiçekleri, kılıç otu, karahindiba çiçek, nergis çiçek başları, kırmızı biber ve zerdeçal kullanarak sarı boya olun boyutlandırma yapmak!

Resimler tam tersi BUHAR bir boyalı yün takım elbise ve bir kaşmir kazak GERME gösterir

Profesyonel  çok yetenekli ve giymek için boyalı kıyafetler hazır bitirmek için kullanılabilir geniş donanıma sahiptir.

Buhar kumaş ile pompalanır iken ‘oluşturucular’ (1) olarak adlandırılan makineler sıcak ve nemli hale ceket ve mont tutun. Bu koşullar altında, kumaşlar ‘dinlenmek’ ve yavaşça şekil çekilebilir. Buhar daha sonra boyutu artan giysi bırakarak uzak vakumlu.

Ütüler yanmasında önlemek ve buhar dağılımı için özel kapaklar (2,3 ve 4) ile donatılmıştır. Büyük presler kaşmir 02ve yün yeniden şekillendirmek için kullanılır. Boyutu korurken ‘okşama’ (5) hav Kırışıklıkları unutmayın.

Bitirdikten sonra öğe DENEYİN. Daha germe gerekebilir. Birkaç saat sahibinin şeklini alması için yıpranmış gerekebilir.

HAKKINDA İPEK. . .

İpek boyama sırasında büzülme ve ‘buhar germe’ genellikle orijinal boyutunu verir. İpek şifon kısa sürede suda olduğu gibi küçülür, ancak orijinal boyutu kolayca elde edilir.

Silk yumuşak parlaklık bazen boyama sırasında kaybolur. Özellikle ‘siyah’ – Bu bir ‘ ya da ‘karlı’ bir görünüme sahip kumaş bırakır ve renkler genellikle hafif görünüyorsun.

Nedeniyle ‘nokta temizliği’ için geri dönüşümlü olmayabilir. Bir kez, bereli ince ipek filamentler hasarlı kalır ve hatta bir ‘ipek bitirmek’ uyguladıktan sonra alan hala görünür.

A ‘İPEK FINISH’ rengini koyulaştırmak ve ipek yumuşak bir parlaklık döndürmek için profesyonel bir ile uygulanabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın