Pantolon Paçası Nasıl Kesilir

Pantolon uzunluğunun ölçülmesi

Pantolon Paçası Nasıl Kesilir. Bir pantolon uzunluğunun ayarlanması en yaygın giyim 1değişikliktir. Etekleri makineyle dikilerek yapılan, ya da birlikte bir malzeme tutkal sıcak ütü ile eritilir bant kullanarak, el dikiş ile ayarlanabilir. Bu sayfa kör dikiş yapabileceği bir dikiş makinesi kullanarak etek için açıklar. az 100 $ dolar maliyet Birçok dikiş makineleri bu yeteneğe sahip. Dikiş makinesinin yanı sıra, size malzeme, bir mezura, bir demir ve bir ütü masası rengini eşleşen makas, dikiş iplik gerekir. Eğer profesyonel değişiklikler için ödeyecekleri parayı düşünün zaman sadece bir kaç değişikler sonra dikiş ekipmanları maliyetini kurtarabilirsiniz.

Dikiş makinesi

2. Doğru uzunluğunu belirlemek pantolon bacak içine doğru pantolon manşet aşırı uzunluğu katlayın ve uygun uzunlukta pantolon . Ölçülürken, bu dikkate pantolon ile yıpranmış olacak ayakkabı tür almak önemlidir. Burada gösterilen kot yüksek topuklu ayakkabı ile kullanılmak üzere donatılmıştır, ve muhtemelen spor ayakkabı ya da tenis ayakkabıları ile kullanılmak üzere çok uzun olacaktır. Eğer tenis ayakkabıları ile ölçerseniz, pantolon yüksek topuklu ayakkabı ile çok kısa olacaktır. Vücut duruşu da ölçümleri etkiler. Kişi ölçümü alındığında aşağı bakıyor düzgün ve baktığından emin olun. Uygun uzunlukta pantolon manşet  veya tebeşir küçük bir işareti olan pantolon işaretleyin.

3Pantolon Paçası Nasıl Kesilir. Tersyüz pantolon çevirin iğne veya tebeşir işareti bozmadan. Senin ölçüm bandı sayesinde, katlanmış kumaşın üst kenarına alt kat gelen ve bacak iç uzunluğunu bulmak.

Demir etek. Hala doğru uzunlukta bir kırışık yapmak  ütüleyin, içeriden dışarıya pantolon ile çalışıyor. Ölçme tutun Eğer uzunluk üniforma olduğundan emin olmak için ütü için pantolon bacaklarını pozisyon olarak.

Pantolon pacası kesme

Pantolon . Kesmeden önce düzgün ölçülen emin olun. Eğer kesersen çok fazla size giysi yağma. Tersyüz pantolon tutun. Tam uzunlukta pantolon uzatın ve etek türüne bağlı bunları Döşeme: basit bir düz etek (örneğin kot veya pantolon astar) için, kırışık altında yaklaşık bir ya da iki inç kırpın. Kör dikiş etek (örneğin, elbise pantolon) için, kırışık altında yaklaşık iki üç santim kırpın.

4. Dikişe başlayın iplik aynı renk ile bobin ve üst makarayı yükleyin. İplik mümkün olduğunca yakın pantolon kullanılan orijinal iplik eşleşmesi gerekir.

Pantolon Paçası Nasıl Kesilir. Düz dikiş ile basit bir etek için, orta düz dikiş küçük için makinenizi ayarlayın. Bu resimde, dikiş genişliği kolu aşırı sol konuma ayarlanır dikkat edin. Kesik kenar kırışık doğru katlanmış şekilde etek katlayın. etek üstünden 1/8 inç dikiş başlayın ve tüm yol boyunca gidin.

6Düz dikiş kot veya elbise pantolon kaplaması için kullanılır. Hem iç ve pantolon dış bitmiş tarafını mevcut böylece pantolon astarları dikiş tarafı normalde pantolon dikiş tarafına bakmaktadır. Pantolon astarları, genellikle sağ tarafı dışarı pantolon ile dikilir, ama astar dikiş için yeterli uzanır ve böylece pantolon bacak ile kasık doğru toplanır.

Dikişe başlayın iplik aynı renk ile bobin ve üst makarayı yükleyin. İplik mümkün olduğunca yakın pantolon kullanılan orijinal iplik eşleşmesi gerekir.

Düz dikiş ile basit bir etek için, orta düz dikiş küçük için makinenizi ayarlayın. Bu resimde, dikiş genişliği kolu aşırı sol konuma ayarlanır dikkat edin. Kesik kenar kırışık doğru katlanmış şekilde etek katlayın. Etek üstünden 1/8 inç dikiş başlayın ve tüm yol boyunca gidin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın