Kalın Kumaş Online Kumaş

Dokuma Kumaş

Birden fazla elyaf yönlendirme, 0 ° ve 90 ° lif yönelimleri birleştiren bir kumaşın gereken uygulamalar için kullanışlıdır.

2Dokuma kumaşlar çözgü birleşmelerin tarafından üretilen (0 °) lifleri ve düzenli bir desen veya örgü tarzı atkı (90 °) lifleri. Kumaş bütünlüğü liflerin mekanik birbirine sabitlenme ile muhafaza edilmektedir. Örtü (bir kumaşın kabiliyeti kompleks yüzeyine uyumlu), yüzey düzgünlüğü ve bir kumaşın kararlılığı örgü tarzı ile esas olarak kontrol edilir. Aşağıdaki daha yaygın olarak bulunan örgü stilleri bazıları bir açıklamasıdır:

Düz

Her çözgü lifi altında ve her atkı fiber üzerinden dönüşümlü geçer. Kumaş, iyi  ve uygun gözenekli, simetriktir. Ancak, asmak için örgülerin en zor ve lif kıvrım yüksek düzeyde diğer örgü stilleri ile karşılaştırıldığında nispeten düşük mekanik özellikleri kazandırır. Büyük liflerine 2sahip olan bu tür örgü fazla kıvrıma verir ve bu nedenle çok ağır olmayan kumaşlar için de kullanılabilir eğilimindedir.

Melton çok kalın onun ile keçe gibi görünüyor dimi örgü veya düz örgü ile gizlenmiş dövme ve kesme onun bir şekerleme (kumaşın geri örgüyü gösterebilir rağmen). Yoğun, kalın inşaat rüzgar ve yağmur geçirmez ve son derece sıcak hale getirir. Hemen  her zaman düz bir renk 1boyanır.

En iyi melton tüm yün ve neredeyse kadife olduğunu. Daha az pahalı bir varyasyon pamuklu olabilir çözgü ve yünlü atkı ve bazen üretilen lifler de kullanılmaktadır. Melton ilk dokuma ve tilki av için ceket yapmak için kullanılan adını alır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın