Kumaş Kesimi

Kumaşlar Kesme

Kumaş Kesim nedir?

Konfeksiyon üretiminde ilk aşama kesme ve bu model yapımı için temel oluşturur. Kesme bileşenlerine de giysi ayıran ve genel formda bir 1belirteç desen adet hassas boyut ve şekil giysi bölüme yayıldı ayıran kesit, kıvrımlı,üretim sürecidir. Kesme işlemi de kumaş tasarımının doğru eşleşme için izin vermek için yapılır, dikiş operatörlere yardımcı olmak için giysi parçalarından işaretleri ve çentikleri transfer doğrama veya bireysel mırıldanışıyla hassas kesim önce adet blok bir yayılmasını kesit içerebilir bıçak veya daha kolay imalat.

İşaretleyici yapıldıktan sonra, desen parçaları belirtilen kumaş olarak adlandırılan bir süreç kesip gerekir “kesim.” Şu anda, birkaç kesim teknikleri düşük gelen yüksek teknoloji değişen, mevcuttur. Çok küçük gruplar veya hassas kumaşlar kesme ile çalışırken makas çok 2nadiren sadece kullanılmakla birlikte, özellikle birçok alt birim işyerlerinde, elle yapılacak ediyor. Burada kesiciler kumaş yığınının ile kesme, desen parçalarının çevresinde elektrik kesme makineleri kılavuz. Bir elektrikli matkap desen çentikleri yapmak için kullanılabilir. Bu sistemin doğruluğu ve etkinliği bilgisayarlı kesim sistemlerinde çok daha azdır.

Teknoloji maliyetleri azaltmak ve işgücü maliyetleri arttıkça Bilgisayarlı kesim sistemleri daha yaygın kullanılmasını sağlamak vardır. Bu 3bilgisayar odaklı otomatik kesiciler kesim sırasında yerine kumaş yığınları tutmak için vakum teknolojisini kullanmaktadır. Kesme bıçakları bilenmiş otomatik kumaş olmak kesim tipine dayanmaktadır. Gerber Konfeksiyon Teknolojisi en yaygın olarak kullanılan kesme sistemlerinden birini üretmektedir. Bu teknoloji son derece doğru ve hızlı olma avantajına sahiptir, ancak diğer kesim teknikleri çok daha fazla maliyeti nedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın