Keten Kumaş Nedir? Kumaş Alan

Keten kumaş nedir,keten kumaş satanlar,keten kumaş satışı,parça keten kumaş alan yerler,keten parçası alan kişiler,ham keten kumaş alanlar,kesimden kalan kumaşları alanlar,imalat fazlası kumaş alan,keten kumaş nerede bulurum,bursa keten kumaş alan,rami keten kumaş alan,döşemelik keten kumaş alanlar,keten perde
Keten Kumaş Alan

Keten nedir?

Keten, keten bitkisinden elde edilen dayanıklı bir doğal elyaftır. En iyi çamaşırlar Avrupa’dan ve özellikle de en uygun iklim ve zengin toprağın güçlü, güzel ketenlere izin verdiği Belçika’dan geliyor. Belçikalı keten ile, daha kaliteli elyaflarla yatakları parça kumaş alan yaşayacaksınız.

Keten Kumaş Alanlar
Keten Kumaş Alanlar

Keten kumaşlar, pamuklu muadillerinden daha ağırdır ve yaklaşık% 30 daha kuvvetlidir. Genellikle başlangıçta daha gevrek hissederler, ancak zaman ve kullanım boyunca, keten kumaşlar yumuşak ve esnek olurlar. Keten kumaş alan uzun ömürlü, parlaklık ve güzel örtü sahiptir. Keten lifleri pamuk liflerinden daha kalın olduğundan, yüksek kaliteli, dayanıklı keten kumaşı garantilemek için daha az iplik numarası gereklidir.

Keten  kumaş nedir.

Keten emiciliği ile iyi bilinir; Neme göre ağırlığının% 20’sine kadar emebilir. Üstelik nemlendirme kabiliyeti, yatak odalarını ve uyuyanları serin tutmak için favori bir seçenek haline getiriyor. Sıcak uyuma eğilimindeyseniz, nefes alabilen çamaşırlar parti kumaş alanlar sizin için mükemmel bir seçimdir. Keten yatak, sıcak iklimlerde ve yaz aylarında kullanım için özellikle popüler bir kumaş seçimidir. Keten yatak yumuşak bir döngüde soğuk suda yıkanmalı ve hassas ve düşük ısıda kurutulabilir. Keten, dokuyu pamuktan daha fazla tutar ve yataklara rahat, çekici bir görünüm kazandırır. Yumuşak yıkanmış Belçika nevresimleri koleksiyonumuza buradan bakın.

Pamuk nedir?

Pamuk, pamuk bitkisinden elde edilen doğal bir elyaftır. Pamuk elyafları keten liflerinden daha yumuşaktır ve pamuklu kumaşlar çok yönlülük, yumuşaklık ve rahatlıklarıyla bilinir polyester kumaş alanlar.

Keten kumaş parçası alan doğal olarak daha güçlü bir lif olmasına rağmen, bir araya getirilen ve dokunmuş çeşitli pamuk liflerinden yapılan pamuklu kumaşlar da esnektir. Pamuk lifleri keten liflerinden önemli ölçüde daha ince olduğundan, son derece yumuşak ve ipeksi bir his için daha yüksek iplik sayısı kumaşlarına dokunabilirler.

Keten kumaş nedir,keten kumaş satanlar,keten kumaş satışı,parça keten kumaş alan yerler,keten parçası alan kişiler,ham keten kumaş alanlar,kesimden kalan kumaşları alanlar,imalat fazlası kumaş alan,keten kumaş nerede bulurum,bursa keten kumaş alan,rami keten kumaş alan,döşemelik keten kumaş alanlar,keten perde
Keten Kumaş Alan

Pamuk, aynı zamanda, ağırlığının% 25’ine kadar nemi emebileceğinden, son derece nefes alabilir ve emicidir. Bununla birlikte, linen’in nem fitilleme özelliklerini paylaşmaz parça kot alanlar ve kuruması daha uzun sürebilir. Pamuklu yataklar her mevsimde iyi çalışır ve istenilen sıcaklığa ve rahatlığa ulaşmak için katmanlanabilir.

Çok keten yatak gibi, pamuklu yatak gerektiğinde daha sıcak su dayanabilir, ancak soğuk suda yıkanmalıdır. Pamuklu yataklar da hassas ve düşük veya orta sıcaklıkta kurutulabilir.

KETEN KÖKENI

Keten, dünyanın en eski tekstil ürünlerinden biridir. Keten bitkilerinin gövdelerinde bulunan liflerden yapılan dokuma bir kumaştır. Bu lifler çok kuvvetlidir, ancak toplama sırasında kolayca zarar görebilir, bu nedenle keten hasatında uzman denim kumaş alan teknikler geliştirilmiştir. Gövdeler toplandıktan sonra, temel liflerine sıyrılmalıdırlar. Bu en çok sapın dış kısmından uzaklaşan bakteriler kullanılarak yapılır. Bu işlemde toplanan yumuşak lifler daha sonra dokunabildikleri uzun iplikler haline getirilir. ‘Keten’ terimi,% 100 keten lifleri veya ipliklerinden oluşan farklı ağırlık ve yapıların kumaşları için kullanılır.

ÖZELLIKLERI VE NITELIKLERI.

Keten, gevşek dokumasından dolayı çok nefes alabilmektedir, bu nedenle havanın nüfuz etmesine izin verdiği için yaz için ucuz kumaş mükemmel bir seçimidir ve serinlik hissini korumaktadır. Malzeme genellikle kirli beyaz bir renktedir, ancak lifler iyi boyar ve böylece keten çok çeşitli renklerde boyanabilir. Ayrıca çok güçlü, hafif ve dayanıklıdır ve zamanla gerilmez.

NASIL HISSETTIRIYOR?

Keten nispeten yumuşak bir malzemedir. BAKIM Her keten ürünün ayrı yıkama talimatlarının kontrol edilmesi tavsiye edilir. Bununla birlikte, genellikle keten, yumuşak bir döngü veya keten yıkama ayarında 40 ° C’de makinede yıkanabilir. Sıkma ayarı düşük olarak ayarlanmalıdır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın