Keten Parçası Alanlar.

keten parçası alanlar

Keten Parçası Alanlar.

Kumaş Keten çeşitleri – o bir kaç tamamen doğal malzemelerle yapılır değerli hijyenik özelliklere sahip, örneğin, keten parçası alanlarözelliği ısı ve nemi çıkarmak için. Keten kıyafetler giymiş sıcak hava adam olarak, diğer dokularda (özellikle sentetikler) ait giysili 3-4 derece bir vücut ısısı düşük vardır.

Üzerinde hiçbir mantar ya da bakteri boyunca alamadım – aynı zamanda keten nadir bakteriyolojik özellikleri olduğu gibi çorap keten giysiler, bazı hastalıkları önlediği kanıtlanmıştır. Bu tamamen temiz çevre dostu kumaş doğal bir antiseptik olarak kabul edilir. Keten ayrıca mikrop ve çeşitli enfeksiyonlar öldürür, keten altında pansuman daha çabuk iyileşir yara. Keten silis içeren bakterilerin büyümesini engeller.

Şu anda, keten – cerrahide dikilmesi için kullanılan eşsiz ve değerli bitki materyali: Vücudumuzun tamamen erir reddetmek değildir.

Bakım Özellikleri

Beyaz ve doğal (boyalı değil) keten yıkanabilir 90 derece ve yıkandıktan sonra ve hatta kaynatın. Renkli aynı ürün 40 derece daha yüksek sıcaklıklarda yıkanır. Bununla birlikte, o zaman renkli zarar vermeyecek yüksek sıcaklıkta yıkama, vat boyaları boyamakta kullanılabilirler. Bağımsız olarak boya tipi ağartıcı ve klor ürünlerin ilavesi olmadan yavaşça doku türü için tasarlanmış maddesi yıkama çamaşır ürünleri yıkayın. Klor gibi agresif ürünleri, keten lifleri hızla yok katkıda bulunur.

keten parçası alanlar
keten parçası alanlar

Beri keten kumaş kolayca kırışmış genişletilmiş biçimde açık havada, kuru tür kumaşlar daha iyi – sonra ürün, kırışıklık olmaz da tazelik kokusu. Keten az tereddüt için, hızlı bir şekilde kaldırılması gerekir, hemen düzeltmek ve katlayın.

Hafif nemli iyisi keten ürünler Ütü ya da daha iyi kırışık için ıslak bir gazlı bez kullanın. Bunu ise buhar ile demir da çamaşır yıkama işleminin ütü kolaylaştıran sıcaklığı 200 derece geçmemelidir. Eğer giysi etiketleri bakımı için yukarıdaki kurallara ve koşullara uymak durumunda, bir yıldan fazla madde keten hizmet edecektir.

Ayrıca, daha az miktarda kirlenmiş keten kumaş, bu kullanım süresi artar, daha az sıklıkla yıkamak gerekir unutulmamalıdır. Ayrıca, yıkama çorap ve aksine pamuklu kumaş, keten sararma ve tazeliğin ve beyazlık korur.

Keten kumaş imalatı.

keten parçası alanlar
keten parçası alanlar

Keten kumaş üretimi, farklı karmaşıklık, ama oldukça zaman alıcıdır. Onun ana aşamaları:

Keten Toplama ve keten saman alma (biçerdöverler ve diğer makineleri).

Keten saman. Bunu yapmak için, onlar 2-3 hafta alanları çiğ emmek için kaynaklanıyor yayıldı.

Birincil işleme: kurutma,

İplik: iplik elde (tarama, bant, fitil gelen bant hazırlık oluşturan – ince bükülmüş şeritler).

Dokuma: kumaş imalatı (iki iş parçacığı sistemlerinde tezgahında).

Binaların yapım: ağartma, boyama.

Penye keten, birçok yönden en iyi ve keten iplik kalitesi daha ince olduğunu. Bu keten bezler, havlu, çarşaf, masa örtüleri, ışık elbise kumaşlar, branda, yangın hortumları üretimi için kullanılır. yedekte (kısa lifler) ve daha kalın iplik olduğunu. Tuval, çanta kumaş,stok kumaş alanlar, bez: iri kumaşlar yapılır çünkü.

Atık keten tohumu üretim yakıt olarak kullanılmaktadır. Ayrıca onlar parke altında döşeme, mobilya imalatında kullanılan duvar bölümleri için plaka yaptık. Eğer Gördüğünüz gibi keten hiçbiri kullanılmaz tüm uygulama bulur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın