Konfeksiyon Üreticisi

Konfeksiyon Üreticinin İkilemi

Giyim yaparken, üretici iki zıt arzuları arasında kalır. Bir yandan, bu servis olan bir giysi oluşturmak gerekir. Hizmete göre, güvenle kumaşa zarar veya aşırı aşınmaya sebep olmaksızın tekrar tekrar temizlenebilir bir giysi 1anlamına gelir.

Diğer yandan, estetik açıdan hoş bir giysi oluşturmak gerekir. başarıyla satmak için, bir giysi moda ve stil olan kumaş, desen, ve boyalardan yapılmalıdır. Giyim modası hızla ve önemli ölçüde değiştirebilir. Bu değişiklikler genellikle giysiler hizmet hazır giyim üreticileri ve kuru temizleme için önemli zorluklar neden olur.

İmalat Kusur  vardır

Çünkü giysi üreticisinin ikilem, servis kolaylığı her zaman öncelik verilemez. Sonuçta ilk temizlik kadar görünmüyor üretim hatalarına neden estetik, dengeli olmalıdır.

Örneğin, kumaş boya düşünün. Boyanın her renk biraz daha farklı bir kimyasal bileşime sahiptir. Bu kimyasallar 2farklı kumaş farklı tepki ve kumaş yeni tür her zaman geliştirilmektedir. Bazı boyalar sadece diğerlerinden daha iyi bazı kumaşlara uygun. Bazen imalat sırasında, sorunu bileşik için, hatalar insanlar tarafından yapılır ve hatalar makineler tarafından yapılır. Kumaş halı rulo benzer dev rulo yapılır. Bu rulolar “sürü” olarak adlandırılır. Bir hata üretiminde yapıldığında bir “kötü çok” olarak sektöründe bilinen oluşturur. Bunun bir sonucu olarak, boya kanama en yaygın üretim hatalarına biridir. Maliyetleri düşük tutmak için, kapalı üst için, üreticilerin genellikle bunları satmadan önce giysiler yıkama öncesi yok, bu yüzden boya “solmaz” değilse, kanama ilk temizlik sırasında meydana gelecektir.

Sen Sorunu yönetme için atabileceğiniz adımlar

Satın Mağazası Giyim – İronik ve biraz karşı sezgisel, daha pahalı bir giysi daha az hizmete aslında olabilir olduğunu. Eğer küçük butik mağazalarda veya şerit merkezleri bulabilirsiniz çok pahalı giysiler genellikle en şık ve özenli vardır. Bu giysiler için, estetik ve kullanışlılık arasında ikilem içinde, estetik normal kazanır. Şaşırtıcı bir şekilde, en pahalı giysiler bazı bazen her ikisi de temiz Kuru Etmeyin demek ve yıkayın Etmeyin bakım etiketleri var! Giysi Bu tür kusurları olması için tanınıyor.

3Eğer yerel büyük mağazada rafa bulmak giyim genellikle moda dolar için en iyi değerdir. Büyük perakende zincirleri hazır giyim üreticileri ile yakın ilişkileri var ve onlar bunları estetik ve kullanışlılık arasında bir muhafazakar denge talimat. Eğer bakım etiketin tavsiye edilen temizleme prosedürü takip ederseniz, arka arkaya temizlenmesi zaman büyük mağazalarda satın giysi güzel tutun bekleyebilirsiniz.

Perakende için Giyim Dönüş – Ne yazık ki, hatta en saygın mağazalar bazen kötü partiden kusurlu bir giysi satabilir. En yaygın üretim hatalarına ilişkin bazı örnekler şunlardır; germe, dikiş ayırma, boya kanama, süsleme kaybı daralma ve yıkım kırpın. Sen hemen mağazaya kusurlu giysiler dönmelidir. Şaşırtıcı bir şekilde, çoğu mağazalar sorulan soru ile ve bir makbuz olmadan döner kabul bir politikası var! Onlar da üreticiden para iadesi alırsınız. Bunlar genellikle kendi müşterilerine giysi, bir mağaza kredi yerine, ya da kredi kartı ücreti ters arasında bir seçim vermek.

Üretici – perakendeciye giysi dönen mümkün değilse, doğrudan üreticisine başvurabilirsiniz. Tüm bakım etiketleri Kayıt Numarası (RN) üreticisi belirleme olması gerekmektedir. Federal Ticaret Komisyonu (FTC) bir tutar çevrimiçi veritabanı size bakım etiketinde RN kullanarak üreticinin iletişim bilgilerini bakabilirsiniz giysi üreticileri. Üzerinde üretici bulduktan sonra FTC web sitesinde kayıtlı posta yoluyla üreticiye giysi göndermek ve dönüş için bir açıklama yer almaktadır. FTC web sitesinde iletişim bilgileri eksik ise, bir deneyin Google üreticinin adını kullanarak arama. En büyük hazır giyim üreticileri web siteleri var.

Test için Kumaş – Yeni bir giysi temizlemeden önce, sen kanamaya gitmiyor onun emin olmak için kumaş test etmelidir. Sadece temiz bir ıslak bez alıp yavaşça giysi göze çarpmayan bir iç kısmında bunun bir köşesini ovalayın. Kumaş solmaz değilse, boya bazı lif aktarılır. Bu boya “kaçak” boya denir. Bu durumda, diğer giysilerle giysi yıkama yok. Ya tek başına yıkamak ya da para iadesi için perakendeci iade. Bazı durumlarda boyanın sadece küçük bir miktar ilk yıkamada kanama, daha sonra takip eden yıkamalar üzerinde kanama mevcuttur. Ancak, “Kanaması” olarak bilinen bazı giysiler tekrarlanan yıkamalar ile kanamaya devam edecektir. Tabii ki, o zaman lif için boya transferlerin hiçbiri, onun büyük olasılıkla güvenli temizlemek için.

4Boya Set 5. çalışın  – kanama bir giysi durdurmak için en iyi yolu, bir “fiksatif boya” kullanmaktır. Mail order (aracılığıyla sunulan çeşitli markalar vardır Boya Sabitleme ). Bu ürünleri kullanarak ilgili iyi bir bilgi kaynağı  adlı “dır Tüm El Boyama Hakkında “.

Kuru Temizleme kullanın – İyi “tam hizmet” kuru temizleyici sizin için boya ayarlamak gerekir. Bulmak için iyi bir temizleyici gitmek arayın. Bölgenizde hizmet bir  yoksa, bakmak için bir sonraki en iyi yer olduğunu Kuru temizleme ve Çamaşırhane Enstitüsü’nün internet sitesinde.

Hiç kanayan bir giysinin boya ayarı herhangi bir şans oldu mu? Eğer öyleyse, bir açıklamada deneyimlerini paylaşmak ve bunu göndeririz lütfen!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın