Kumaş

Kumaş
Kumaş

Bir zamanlar ipekten yapılmış bu lüks kumaşlar, şimdi diğer çeşitli lif türlerinde yeniden yaratılabilir. Ne tür kumaştan yapılmış olursa olsun, zengin, kabartma desenlerinin görünümüyle kolayca tanıyabilirsiniz.

Kumaş
Kumaş

İlk brokar kumaşlar ipekten yapılmıştır. Üretimdeki gelişmeler sayesinde, brokar tarzı pamuk, rayon ve hatta insan yapımı polyesterde kopyalanabilir. Başlangıçta, desenler kumaşın içine gümüş veya altın iplikler halinde dokunuldu. Bugünkü broşür çeşitli renklerle dokunabilir. Brokar kumaşlarda popüler tasarımlar çiçek, yaprak ve manevi motifler içerir. Hatta kumaşın içine dokunan dini kitaplarla broşür bulabilirsiniz.

Tarihsel olarak, broşür, özel günler giymek için kullanıldı. Ayrıca, kanepeler ve sandalyeleri örtmek ve ince perdelikler yapmak için kullanılmıştır. Bu görüntüler kumaşta işlenir, broşürde olduğu gibi dokuma değildir.

Brokar kumaşlar üzerindeki desenler üzerinde işlem görmüş gibi görünebilir, ancak değil. Desenler kumaşa dokunmaktadır. Bu broşür genellikle tersine çevrilebilir demektir. Brokade bazen yanlışlıkla jakar olarak anılır. “Jakarlı” terimi, kumaş için değil dokuma desen için de geçerlidir ve kumaş oluşturmak için kullanılan tezgahın adından alınmıştır. Brocade kumaşının jakar deseni veya diğerlerini de vardır; hepsi dokuma yapan kişi tarafından belirlenir.

Stok Kumaş Alanlar Kumaş.
Stok Kumaş Alanlar Kumaş.

Kumaş geniş bir seçki taşıyan hemen hemen her kumaş mağazasında satın alınabilir. Brokade avluda cıvatalarla satılıyor. Kumaş, ipekten yapılmış olmadıkça tipik olarak 44-45 inç genişliğindedir. İpek brokar genellikle 35 inç genişliktedir. Kumaşın genişliğini kesin olarak belirlemek için cıvatanın ucunu kontrol edin. Brokar kumaşın fiyatı elyaf içeriğine göre değişir. Ağır aşınma ve kullanıma dayanıklı kalın bir kumaş olarak oluşturulduğu için, döşemelik kumaş broşürünün maliyeti daha yüksektir.

Gündelik kıyafetlerle ve zarif kıyafetleriyle giyim rafları stoklar. Çeşitli yüzeylerde üretilen kumaş renkleri iyi tutar ve baskı için uygundur. Mikrofiber teknolojisinin varlığında, en iyi türkiye’de popüler olanlara benzer, geleneksel bir polyester kumaş olarak tanımlanabilir.

Geleneksel Polyester

Bu kumaşlar, kimyasal solüsyonla oluşturulan filamentlere dayanıyor ve ince ekranlar vasıtasıyla ekstrüzyon işlemine tabi tutuluyor, ardından kumaşlar için ipliklere ve iplikler haline getiriliyor. Filamentler, pamuk ve yün gibi doğal malzemelere benzeyen dokuları üretmek için mekanik olarak büzülebilir ve ipek gibi sonuçlar elde etmek için pürüzsüz bırakılabilir.

Geleneksel polyester kumaş nispeten ucuza mal edilmiştir ve bu da büyük pazarlar için ekonomik kıyafetler yaratmayı mümkün kılar. Üreticiler hissini vurgularlar. Bitiren isimler, en bol miktarda üretilen Şeftali ve İpek Taşı’dır. Kumaş 60 inç veya daha geniş genişlikte üretilebilir, bu da perdeler ve yatak örtüleri gibi ev tekstili için uygundur. Baskı tutma kapasitesi, üreticilerin çok çeşitli baskı ve tekstiller sunmalarını kolaylaştırır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın