Kumaş Alanlar.

kumaş alanlar
kumaş alanlar

Kumaş Alanlar.

Parti Kumaş alan birkaç farklı şekilde bitmiş, ancak genellikle konuşma olabilir, bir kumaş bir bitiş verebilir 3 kumaş alanlarbüyük yolu vardır.

Birinci yol, mekanik bir şekilde bunu yapmaktır. Mekanik fiziksel kumaşın yüzeyine değiştirmek için bir şey yapıyoruz demektir.

Sen kumaş alanlar, kumlanmış kumaş ve kırmak için yüzeyde lifleri temelde bir kumaşın yüzeyini kullanmak ve neden mekanik bitirir diğer türleri gibi terimleri görürsünüz.

Elyafların bu kırılma sıcak yumuşak el kumaş yüzeyi üzerinde duygu kumaş verir. Bu mekanik kaplama ortak bir örneğidir.Peki, nasıl  veya elde zımparalama?

Genellikle, parça kumaş alan üzerinde rulo yüzeyine veya küçük kanca zımpara ne miktarda sahip büyük bir rulo kullanılarak yapılır.

Kumaş alan zımpara, kanca, ya da başka pürüzlü yüzeyi ile temas ettiğinde, pürüzlü yüzey bu yüzey lifleri sonları ve sıcak, yumuşak eli daha önce olurdu daha hissediyorum kumaş o verir, böylece onları.

kumaş alanlar
kumaş alanlar

Bu genellikle bulacaksınız mekanik kaplama bir örnektir. Yapağı hakkında konuşurken Ayrıca, özellikle, Kumaşlar gibi şeyler görürsünüz veya zımparalama biraz daha az aşındırıcı bir yoldur, ancak bu şey aynı tür olduğunu. Zımpara size kumaş alanlar bir yumuşak el hissediyorum vermek için kullanabileceğiniz bitirilmiş tüm bu mekanik türüdür. Ayrıca, mekanik ve termal bir karışımı tür bazı bitirir uygulayabilirsiniz.

Kumaşın sıcak kaplama olarak, kumaş, sadece mikro kumaş yüzeyine erir şekilde sıcak bir silindir üzerinden geçirilir. Açıkçası sadece sentetik kumaşlar ile bu yapardı. Örneğin, bir su direncine sahip, ince sentetik kumaşların düşünüyorum. Bir ısı silindiri üzerinde kumaşın geçirilmesi eylemi kumaş yumuşatır ve kumaşlar su direnci artar ve böylece iplikleri delik kapatılır. Bu termal bitirmek  bitiş denir.

kumaş alanlar
kumaş alanlar

Genellikle bunun nedeni, kumaşa bir miktar su direnç kazandırmak için. Olguların bir sürü, biz düzenli bir kumaş almak ve biz bu kumaş üzerinde çok vergisi ödemek zorunda değilsiniz bu yüzden yağmurluk görevini geçmesine yardımcı olmak için, mekanik / termal bitirmek olduğunu bunun üzerine bir bitirmek, koydu. Bu mekanik / termal bitirmek başka bir örnek.

Kimyasal bitirme genellikle gerçekten kumaşın özelliklerini değiştirmek için bir daha maliyet-etkin bir yoludur. Yani, daha az pahalı bir kumaş almak size 10-50 sent bir avluya mal olabilir, buna bir kimyasal bitirmek eklemek, bu yüzden bu ucuz kumaş alıp sadece bitirmek olduğunu ekleyerek bunu bazı ek işlevler vererek kullanımını yükseltebilir.

Kimyasal bitirmek için olumsuz onlar sonsuza kadar sürmez ki. Bir kumaş alanlar uygulandığında bir kimyasal bitiş son gitmiyor. Belki 20, 30 yıkar sürer. Tipik olarak, muhtemelen, değil her yerde 50 yıkar yakın,% 100 verim veya etkinlik de sürmez. Yani kimyasal bitirir gerçekten geçicidir, ama onlar kesinlikle onlar zaten yok kumaşlara getimeleri başka bir yoludur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın