Kumaş Alımı Yapan Kişiler

Kumaş Alımı Yapan Kişiler.
Kumaş Alımı Yapan Kişiler.

En çok örtüye sahip olan kumaşlarla başlayacağım. Drape, giyilen kumaşın vücuda nasıl düştüğü anlamına gelen bir terimdir. Yumuşak örtülü kumaşlar sıvı ve vücuda doğru örtülü olacaktır. Gevşek uyumu düşünün. Güzelce düşecekler, yine de hiç eğlenmeden eğrilerini gösterecekler.

Kumaş Alımı Yapan Kişiler.
Kumaş Alımı Yapan Kişiler.

Kumaş Alımı Yapan Kişiler. Bu benim için en sevdiğim kumaş türüdür. Gevşek bir kumaşla biraz gevşekçe oturmayı seviyorum. Bu, rahat hissedeceğim (bütün gün emmek değil;) anlamına geliyor), ama hala düzensiz görünmüyor veya sarkık kıyafetler giyiyormuşum gibi – yine de eğriliklerimi gösteriş yapmak için biraz göstermek istiyorum. Ancak, tabii ki çok kişisel bir tercih! Ablam genellikle tee için daha istikrarlı örme tercih eder. Beğendiğiniz gömlek / giysileri ve bu kumaşın nasıl hissettiğini ve örtüldüğünü düşünün ve sizin tercihinizi anlamanıza yardım edeceksiniz!

Benimle çalışmak istediğim favorilerden biri, kesme ve bir araya getirmeyi biraz kolaylaştıran bir ton gerilmeye sahip değil, ince ve hafif olduğu için örtüye sahip olması. Hafif ve havalı olup giyilmez ve her yumrukla çarpmaz. Buraya uyan başka bir kumaş hafif bir poli / pamuk jersey karışımı olacaktır.

Kumaş Alımı Yapan Kişiler. Polyester masa örtüsü olarak satılan masa örtüleri , sadece polyester elyaftan yapılan birçok masa örtüsü ürünlerinden biridir. Aslında, keten masa örtüsü kataloğundaki çarşafların büyük bir kısmı polyesterden yapılır. Poly, inanılmaz dayanıklılık ve leke ve kırışıklıklara dirençle bilinen sentetik bir elyaftır. Bu özellikler, poli düğün, ve kurumsal etkinlikler gibi yüksek miktarda ziyafet etkinliklerinde kullanılan masa örtüleri için mükemmel bir seçimdir.

Kumaş Alımı Yapan Kişiler.
Kumaş Alımı Yapan Kişiler.

Açık bir etkinlik planlıyorsanız ve / veya kaza ve dökülmeler bekliyorsanız, polyester masa örtüleri en iyi bahsinizdir. Düz örgü polyester sadece standart polyester masa örtüleri değil aynı zamanda streç masa örtüleri ve takılı masa örtüleri yapmak için kullanılır.

Kumaş Alımı Yapan Kişiler. Bu nevresimler, masanın şekline uyan spandex benzeri bir kaliteye sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Eğrilmiş poliester de mükemmel bir seçenektir, çünkü poli lifler pamuk gibi yumuşak olmaya rafine edilirken aynı zamanda yüksek seviyede dayanıklılık sağlarlar. Bizim pamuk hissi masa örtüleri bükülmüş poli yapılır ve bunlar pamuk kadar yumuşak hissediyorum çünkü onlar “pamuk hissi” denir! Lüks yemek imkânları, malzemenin dayanıklılığını ve dolayısıyla malzemenin tekrar kullanılabilirliğini göz önüne alarak misafirlerini maksimum rahatlıkta sunmak için bükümlü poli kullanmaya meyillidir.

Saten, hem örgü hem de kumaşın bir tarafında yüksek bir parlaklık kalitesi elde etmek için çözgüyü (uzunlamasına ipliklerin) atkı üzerinde “yüzen” (enlemesine iplikler) yapılmış bir kumaştır. Saten masa örtüleri  ya ipek veya polyester gibi sentetik malzemelerden yapılabilir, ancak doğal ipek olarak pahalı olan oldukça geniş saten kumaşlar polyester ile yapılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın