Likralı Kumaş Alanlar

likralı kumaş alanlar
likralı kumaş alanlar

Tekstil endüstrisi, insanlık tarihinin en eski endüstrilerinden biridir. Ve zamanla işlenmiş ve dokunmuş ve kumaşa dönüştürülmüş kumaşları dönüştürmek için zamanla büyük bir gelişme görülmüştür.

Parti Kumaş Alanlar Kumaş Satın Alan
Parti Kumaş Alanlar Kumaş Satın Alan

Likralı Kumaş Alanlar. İnsanın en basit hammaddelere sahip olması, birçok doğal malzemenin, hem doğal hem de endüstriyel olarak çok türler haline gelmesinden sonra. Dünya piyasaları, en yüksek ve en yüksek fiyatları farklı fiyatlarla sunmak için yarıştı. Burada en iyi kumaşları gösteriyoruz ve her birinin ayırt edici özelliklerini tanıyoruz.

En iyi kumaş türleri: –

1 – Pamuklu : Pamuklu kumaş, diğer kumaşlardan ayırt edilenler listemizde ilk sırada yer almaktadır. Yumuşak dokulu ve yaz ve kış aylarında giyilebilecek hava dalgalanmalarına uygun, çok emici bir kapasiteye sahiptir. Temizlemesi ve esnekliği kolaydır. Kullanımı antik çağın hazır giyim endüstrisinden kaynaklanmaktadır.

2 – Keten : Keten kumaş, keten keten saplarından yapılır. Pamuk liflerinden daha güçlüdür ancak daha az esnektir. Şam, dantel ve battaniyeler gibi keten kumaşlarda en iyi kaliteler kullanılır. Pürüzlülük iplikleri ve ipleri üretmek için kullanılır. Keten, serinliği ve dayanıklılığı ile ünlüdür ve doğal bir parlaklığa sahiptir, ancak kolayca buruşuk ve pamuktan daha fazladır.

  1. likralı kumaş alanlar
    likralı kumaş alanlar

    3. İpek : Doğal ipek ipliği ipekböceği tarafından yapılır. Bu, daha sonra, kumaşlar ve pigmentasyon formunda dokunmuş protein filamanları formunda üretilir. Dokusunun yumuşaklığı, ihtişamı ve en güçlü doğal kokulardan biri olan parlaklığı ile karakterizedir. Şifon, krep, tafta ve diğerleri gibi birçok çeşidi vardır.

4 – Yün : Hayvandan türetilen iplikler ve bitkilerin kumaşlardan önce gelmemesi. Likralı Kumaş Alanlar. Yünlü kumaş kış aylarında soğuk havaya uygundur, sıcak, esnek ve hafiftir. Hindistan’dan Kaşmir’deki keçi yününden elde edilen kaşmir, en meşhur yün ve en pahalı türleri dahil olmak üzere, bunlardan ekstrakte edilen hayvanın türüne göre çok sayıda yün çeşidi vardır. Tiftik, yoğun inceliği ile karakterize edilir ve Angora keçilerden elde edilir ve marinos kuzu kuzudan elde edilir.

5 – Kadife : diğer tip ipliklerden yapılmış bir bez. Likralı Kumaş Alanlar. Doğal veya endüstriyel olabilir.Pamuk, yün veya ipekden yapılmış doğal, endüstriyel  ve polimerlerden üretilmiştir ve bazı türlerde doğal lifleri ve sanayiyi birbirine karıştırabilir. Kadife yumuşak ve yumuşak bir dokunuşla karakterize edilir.

  1. Naylon : Petrol ürünlerinden yapılmış bir bez. Dokuların hafifliği ve sağlamlığı ile karakterizedir ve temizlemesi ve kurutması kolaydır, ütü gerektirmez. Birçok naylon giysi bugünlerde pamuk, keten ve ipekden daha ucuz olduğu için yayınlandı.

7 – Polyester : Kimyasal polimer malzemeden yapılmış kumaş petrol türevlerinden biridir. Ütülemeyi kolaylaştırmak için polyesteri yünle karıştırın. Polyester ısıya karşı dayanıklıdır ve yıkanması kolaydır, ancak yaz sıcağı hissi verir.

8- Viskon : Yapay ipek denir. Kimyasalların karışımından yapılmış bir kumaştır. Yumuşak ipeksi dokusu olan mukavemeti ve emme kabiliyeti ile karakterizedir. Likralı Kumaş Alanlar.

9 –   Akrilikler : petrol ürünlerinden yapılmış bir bez. Hafiflik ve yumuşaklık ile karakterizedir ve esnektir ve yıkanması kolay değildir.

10 – Likra : Endüstriyel hammaddeden dokunmuş kumaş. Kalitesi, esnekliği ve dokuların gücü ile karakterizedir. Bu yüzden likra ipliği pamuk, yün ve ipek ile karıştırın

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın