Metraj Kumaş Alan Kumaş Satın Alanlar

Metraj kumaş alanlar,metraj kumaş alınır,metraj kumaşları kim alıyor,kumaş kim alıyor,stok kumaş kim alır,spot kumaş kim satın alır,metraj kumas,iplik satın alan,iplik satın alanlar,parti iplik satın alan,dip bobin iplik satın alan,spot iplik satın alanlar,parti iplik satın alanlar,polyester iplik satın alanlar.

Pamuk ve polyester karıştırılarak, teknoloji uzmanları her bir elyafın en iyi performans özelliklerini asimile eden nefes alabilir, dayanıklı ve emici bir malzeme elde edebildiler. Sentetik malzemelerin varlığı, boyama sırasında parlak renkler yarattı ve pamuk iplikleri, kumaşı nefes alabilir ve dokunuşa hoş yaptı. Ek olarak, polyester malzeme büzülmeye maruz kalmadığından, doğal pamuktan yapılmış kumaşlardan çok daha ucuzdur.

Pamuk ve polyesterin pamuğa oranı sabit değildir. Her biri kendine özgü özelliklere ve maliyetlere sahip dört tür malzeme vardır. Örneğin, % 65 pamuk ve% 35 sentetik kumaş en pahalıdır. Bu, malzemeyi doğal pamuklu kumaşlara mümkün olduğunca yakın yapan çok yüksek doğal lif içeriğinden kaynaklanmaktadır.

Bir sonraki tip, eşit oranda polyester ve pamuklu kumaşları temsil eder . İyi havalandırma ve yüksek mukavemete sahiptir. Önceki türden biraz daha ucuza mal oluyor, ancak buna bütçe seçeneği demek zor.

viskon kumaş alan viskon kumaş alanlar parca viskon alan spot viskon parti viskon stok viskon
viskon kumaş alan viskon kumaş alanlar parca viskon alan spot viskon parti viskon stok viskon

Üçüncü ve dördüncü kumaş türleri en ucuz malzemeler arasındadır, bu yüzden özellikle tüketiciler tarafından popülerdir. Bunlardan biri% 65 pamuk ve% 65 sentetik içerir ve yüksek havalandırma direncine ve oldukça iyi nefes alabilirliğe sahiptir.

İkincisi en bütçeli malzemedir ve bileşiminde sadece% 15 doğal iplik ve% 85 – yapay içerir . Malzemeler kolayca yıkanır ve boyaya karşı yüksek dirence sahiptir.Bu kumaşla yapılan ürünlerin dayanıklılığı% 100 yapay içerikli ürünlerden biraz daha az olacaktır, ancak önceki tiplere kıyasla bu plaka en dayanıklı olarak kabul edilir.

Polyester ve pamuklu kumaş, dacron olarak da bilinen% 65 -% 67 polyester ve% 33 -% 35 iplik dokuma dokuma kumaş kullanılarak ana bileşenler olarak polyester pamuk karışımlı kumaş ve polyester anlamına gelir. Pamuk polyester özellikleri: hem kuru hem de ıslak koşullarda polyester ve pamuklu kumaş mukavemeti desenini vurgular, elastikiyet ve aşınma direnci daha iyidir, boyut stabilitesi, küçük büzülme, uzun ve düz, katlanması kolay değil, yıkanması kolay, kuru hızlı. Pamuk polyesterin dezavantajları: pamuk polyester kumaş, sıcak demir ve kaynar suya daldırma kullanamayacağı için, yağı, aşınma sürecinde elektrostatik toz  emmek kolaydır ve yıkanması zordur. Polyester pamuk sınıflandırması: Gömlek satın alan müşteriler çoğu gömleğin polyester pamuk veya polyester.

Polyester Pamuklu kumaş,% 60’tan fazla polyester, %% 40’tan az, polyester pamuk tersidir,% 60’dan fazla ve% 40’tan az polyester ile.

Pamuk polyester alt polyester pamuk iki çeşit kumaş, hangisi daha iyi? Bu, müşteri tercihlerine ve gerçek ihtiyaçlara bağlıdır.

Polyester pamuk karışımlı kumaş, 1960’ların başında Çin’de geliştirilen bir çeşittir. Lifler gevrek, pürüzsüz, hızlı kuru ve dayanıklı özelliklere sahiptir ve tüketiciler tarafından çok sevilmektedir.

1. Higroskopik

Pamuk lifleri, normal şartlar altında, atmosfere nemi emmek için liflerin etrafında iyi higroskopikliğe sahiptir, nem içeriği% 8-10’dur, bu nedenle kişinin cildi ile temas eder, kişiyi yumuşak ve sert hissetmez.

2. Sıcaklık

Pamuk lifleri ısı ve elektriğin zayıf iletkeni olduğu için, ısı iletkenlik katsayısı çok düşüktür ve gözenekli pamuk lifleri ve yüksek elastikiyet nedeniyle, lifler arasında büyük miktarda hava birikebilir ve hava, ısı ve elektriğin zayıf iletkeni olduğundan, tekstil pamuk liflerine sahiptir. İyi tutma sıcaklığı özelliği, saf pamuklu kumaş elbise, insanları sıcak hissettirir.

3. Isıya dayanıklı

Saf pamuklu kumaşlar iyi ısı direnci olabilir, 0 ° C sıcaklığı 110 ℃’ dan azdır , sadece kumaşın buharlaşmasına neden olur ve su liflere zarar vermez, bu nedenle saf pamuklu kumaş, yıkama ve boyama tekstilleri gibi oda sıcaklığında kullanımda herhangi bir etkiye sahiptir. , Böylece pamuklu kumaş performans dayanıklılık performansını artırmak.

4. Alkali direnci

Alkali direnci üzerindeki pamuk lifleri daha büyüktür, bir alkali çözeltideki pamuk lifleri, lif hasarı oluşur ve yıkama, dezenfeksiyon safsızlıkları sonrası kirlenmeye elverişli performans, daha fazla pamuk çeşidi üretmek için saf pamuk dokuları boyama, baskı ve her türlü işleme teknolojisinde de yapılabilir.

5.  sağlık

Pamuk lifleri doğal liflerdir, ana bileşen selülozdur ve azot ve pektin içeren az miktarda mumsu malzeme vardır. Saf pamuklu kumaş birçok açıdan incelenmiş ve uygulanmıştır. Deri ile temas üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Olumsuz bir etkisi yoktur. İnsan sağlığı ve sağlık için iyidir.

Kumaş Üretiminde Kullanılan Poliesterin Avantajlarından Biri, Büzülmeye, Kırışmaya Ve Çizilmeye Karşı Dirençli Olması Nedeniyle Aşınmaya Ve Yıpranmaya Karşı Dayanıklı Olması Ve Kimyasallara Karşı Direncine Ek Olarak Esneklik, Dayanıklılık Ve Parlaklık Ile Karakterize Edilmesidir. Ayrıca, Buna Yardımcı Olan Yardımcı Maddeler Olmadığı Sürece Pigmentasyon Yapmak Zordur.

Ve Isı Yalıtkanları Ve Elektrik Yalıtım Teli Kapaklarının Üretiminde Polyester Malzeme, Masaları Örten Masa Örtüsü Ve Teknelerin Ve Diğerlerinin Imalatında Polyester Kullanılır.

Şu Anda, Saf Polyester Kumaşlara Olan Talep, Bu Kumaşlar Uzun Vadede Vücudu Tahriş Ettiği Için, Rahatsızlık Ve Terleme Hissini Artırmanın Yanı Sıra Azaldı.Bu Nedenle, Sadece Yüzde Birkaç Olan Işlenmiş Kumaşların Üretimine Yönlendirildik. Bileşenlerinde Sentetik Polyester Elyaftan Üretilmiştir Ve Her Iki Üreticinin Avantajlarını Birleştiren Iplikler Üretmek Için Polyester Ve Doğal Pamuk Iplikleri Birleştirilmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın