Topbaşı Penye Kumaş Metraj Penye Kumaş Alanlar

Topbaşı süprem alan,topbaşı keten alan,topbaşı interlok alan,topbaşı viskon alan,topbaşı jarse alan,topbaşı sandy kumaş alan,topbaşı polar kumaş alan,topbaşı polar,topbaşı saten alan,topbaşı kadife kumaş alan,topbaşı penye alan,topbaşı penye kumaş alanlar,metraj penye alan,metraj penye kumaş,metraj üçiplik,topbaşı üçiplik,topbaşı üç iplik,metraj üçiplik,metraj iki iplik,topbaşı iki iplik,topbaşı üç iplik,metraj üç iplik,polar parçası,parça polar alan,kilo ile polar kumaş,polar kumaş satın alan,polar kumaş satın alanlar,parti polar kumaş alan yerler,polar parçası satın alan.

Yüksek kaliteli bir gardırop inşa etmenin bir numaralı ön koşulu nedir?

Kesinlikle: Kaliteli bir giysiyi gördüğünüzde tanımanız gerekir. Dayanıklı, iyi hazırlanmış bir parça ile rafta güzel görünen ancak yarım sezondan fazla sürmeyecek bir parça arasındaki farkı söyleyebilmeniz gerekir. Bilmeniz gerekir: a) yüksek kaliteli giysileri düşük kaliteli olanlardan ayıran özellikler ve b) alışveriş yaparken bu özellikleri nasıl tanıyacağınız.

Sadece bunu yapmanıza yardımcı olmak için, bu yazı ve bir sonraki size giysilerin kalitesini değerlendirmek için geniş bir giriş verecektir. Bu ilk bölümde kumaşlarla başlayacağız ve daha sonra dikişleri, terzilik, astarları ve II. Bölümde düğmeler, fermuarlar ve cepler gibi detayları ele alacağız. İkinci yazıdaki en önemli gerçekleri özetleyen indirilebilir tek sayfalık bir hile sayfası da ekleyeceğim.

Topbaşı süprem alan,topbaşı keten alan,topbaşı interlok alan,topbaşı viskon alan,topbaşı jarse alan,topbaşı sandy kumaş alan,topbaşı polar kumaş alan,topbaşı polar,topbaşı saten alan,topbaşı kadife kumaş alan,topbaşı penye alan,topbaşı penye kumaş alanlar,metraj penye alan,metraj penye kumaş,metraj üçiplik,topbaşı üçiplik,topbaşı üç iplik,metraj üçiplik,metraj iki iplik,topbaşı iki iplik,topbaşı üç iplik,metraj üç iplik,polar parçası,parça polar alan,kilo ile polar kumaş,polar kumaş satın alan,polar kumaş satın alanlar,parti polar kumaş alan yerler,polar parçası satın alan,

Bunların çoğu oldukça teknik, bu yüzden hepsini bir seferde okumak zorunda gibi hissetme. Bunun yerine, bu iki yayını gardırobunuza yeni bir parça eklemeyi planladığınızda başvurabileceğiniz bir kaynak gibi kullanın.

Lütfen aşağıdaki noktaların çoğunun zor gerçekler değil en iyi uygulamalar olduğunu unutmayın. Bu yazı için yaptığım araştırmayı yaptığımda, en iyi dikiş türü, özel etekleri, en iyi denim türünü vb.İçin doğru birçok farklı görüşe rastladım ve bu iki yazıda anahtar noktaları özetlemek için elimden geleni yaptım. . Bir dikiş veya tekstil uzmanıysanız ve ekleyeceğiniz bir şey varsa, ipuçlarını yorumlarınızda paylaşmaktan çekinmeyin.

Bir giysinin kalitesini değerlendirmek için kullanabileceğiniz tüm farklı kriterlere girmeden önce, bir an için temellere dönelim: Kalite nedir? Ve daha spesifik olarak: Düşük kaliteli bir giysiyi yüksek kaliteli bir giysiden ayıran nedir?

Genel olarak, kalite dediğimizde, oldukça farklı ama ilgili şeyler kastediyoruz:

Kıyafetlerimizin dayanıklı olmasını, birkaç mevsimden fazla dayanmasını istiyoruz. Dikişleri sökmek veya düğmeleri patlatmaktan endişe etmeden hareket edebileceğimiz sağlam kıyafetler istiyoruz. Giysilerimizin, onları satın aldığımızda sahip oldukları şekli korumasını ve zamanla ne uzamasını ne de küçülmesini istiyoruz. Vücudumuzun şekline uyan, siluetimizi bozmayan veya hareketlerimizi kısıtlamayan şeyler istiyoruz. Birkaç kez giydikten veya yıkadıktan sonra hap veya soluk kumaş istemiyoruz. Giysilerimizin cilt üzerinde iyi hissetmelerini istiyoruz, böylece eve gelir gelmez onları çıkarmak yerine giymekten zevk alabiliriz. Son olarak, kıyafetlerimizin de yüksek kaliteli giysiler gibi görünmesini istiyoruz. Pürüzsüz bir kumaş, temiz dikişler, güzel detaylar. Parçalanacak bir şey değil.

Bir giysinin bu kutuları işaretleyip işaretlememesi, tüm farklı bileşenlerine ve birlikte nasıl çalıştıklarına bağlıdır: kumaş, dikişler, astar, terzilik ve hatta düğmeler ve cepler gibi daha küçük detaylar.

Yüksek kaliteyi düşük kaliteli üreticilerden ayıran şey, bir giysinin şu anda sadece parçaya bakmasını sağlamak için değil, aynı zamanda çoklu yıpranma ve yıkamalardan sonra cildin rahat hissetmesi ve iyi hissetmesi için yapmaları gereken ekstra adımlardır. -fitted. Tüm bu ‘ekstralar’ zaman ve para alır. Bu nedenle, bir hafta sonra ayrılan bütçe mağazalarında güzel parçalar bulmak çok kolay: Üreticinin maliyetleri düşürmek için giysinin kalitesi yerine askıya iyi görünmesini sağlamaya odaklanmayı seçti, çünkü satış. Hemen hemen her müşteri, bir giysinin neye benzediğine bağlı olarak satın alma kararı verir, sadece çok azı dikişleri, terzilik kalitesini vb.

Şimdi, dikkat edilmesi gereken önemli olan bir öğenin kalitesi ve fiyatının her zaman ilişkili olmadığıdır. Bazı türlerin imalatı ve diğerlerinden daha kolay elde edilir, bu yüzden uygun dükkanlarda bazı iyi yapılmış eşyaları bulmak tamamen mümkündür. Aynı zamanda, bir ürün çok pahalı olduğu için, ne yazık ki her zaman üreticinin giysinin kalitesini yükseltmek için tüm ekstra parayı kullandığı anlamına gelmez.

Peki kaliteyi satın aldığınızdan nasıl emin olabilirsiniz? Bir numaralı ipucum her zaman etteki öğeye bakmak, yani çevrimiçi değil. Bir öğeyi sadece görüntüleri görerek görsel olarak beğenip beğenmediğinize karar verebilirsiniz, ancak kalitesini gerçekten değerlendirmek için onu yakından inceleyebilmeniz, hissetmeniz, dikişleri kontrol edip denemeniz gerekir.

Aşağıdaki iki gönderide, bir giysiyi değerlendirirken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair birçok işaret vereceğim, ancak başlamadan önce bir şey yapmalısınız: öncelikleri belirleyin. Dolabındaki her şeyin 20 yıl sürmesi gerekmiyor. Sahip olduğunuz her çorap merinos yününden yapılmasına gerek yoktur. Denize girmek asla pratik değildir, bu yüzden önce kaliteye genel yaklaşımınıza / stratejinize karar verdiğinizden emin olun. Hangi öğelere biraz daha fazla zaman (ve para) yatırmak istediğinizi ve hangisinin birkaç mevsim sonra değiştirmeyi düşünmediğinize karar verin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın