Pamuklu Kumaşlar

Pamuk ürünleri Meksika’da bir mağarada bulundu. Bu pamuğun ilk BC 5800 yılı söz inanılmaktadır. Ayrıca Pakistan’da İndus Vadisi’nde yapılan kazılarda pamuklu kumaş ve 2halatlar parçaları bulunmuştur. Arkeologlar bu yaş 3000 yıl M.Ö. bulur inanıyorum. Ancak, ilk versiyonu pamuk Hindistan’ın doğduğu kabul edilir. Hintliler pamuk ganimet inanıyorum. Aynı zamanda Hindistan ile bağlantılı pamuklu kumaş ticaretinin ilk söz vardır.

İkinci versiyonu pamuk Mısır atası olduğu gerçeğine dayanmaktadır. Hatta Mısırlılar 2500 yıl M.Ö., bu gün kalite aşağı değil çok kaliteli kumaştan, yapılmış olduğunu kanıtlar vardır. Buna ek olarak, Mısırlı firavunlar mumyalar pamuklu bir bez ile sarılır. Çin’de, kumaşların pamuk ekimi ve üretimi, daha sonra Hindistan ve Mısır’da daha başladı. Ancak, bu ülkede, pamuk bir süs çiçekli bitki mevcuttur. Kumaş şeklinde sadece Avrupa,. Iş ve refah içinde bir başarıdır – Şimdiye kadar, pamuk görmek için bir rüya sanki diyor bir inanç vardır.

Pamuk çırçır Hindistan’da ilk enstrüman “takoz” oldu. En iyi giderildi ve alt eğirme ve işlenme için: Bu aygıt, iki silindir arasında oluşmuştur. Montajlı ve kahverengi pamuk 1silindirler arasında yaptığımız, makaralar pamuk yakala ve diğer tarafa onu sürükledi için. Tohumlar silindirler arasında geçmesi ve uzak kırdı ve öne düştü olamazdı. Bu tür bir rulo günde rafine pamuk 7-8 kg fazla almıştır.

Avrupa’da, pamuklu kumaşlar 1770 civarında İngiltere’de üretmek için ilk oldu. Bu pamuk elyafının işlenmesi için ilk makine kadın icat olduğuna inanılmaktadır, ancak o günlerde kadınlar patent konusunda izin verilmiyordu, bu nedenle ilk arabanın üretimi 1792 yılında Eli tescil edilmiştir. Makine sürecini hızlandırmak ve bir makinenin çalışma gününün maliyeti 100-150 saflaştırılmış fiber getirdi azaltır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın