Parça Gabardin Alanlar Kumaş

Parça Gabardin Alanlar Kumaş.
Parça Gabardin Alanlar Kumaş.

Parça Gabardin Alanlar Kumaş. Tanımı : Geleneksel olarak yünden yapılmış sıkı, sıkı dokunmuş bir örgü dokuma kumaşı. Diğer elyaflar pamuk, ipek, rayon ve elyaf harmanları gibi sentetik elyaflar dahil olmak üzere gabardinin çeşitlerini yapmak için de kullanılır.

Parça Gabardin Alanlar Kumaş.
Parça Gabardin Alanlar Kumaş.

Polyester gabardine, bazen “gabardin” denir, kötü bastırır ve çoğunlukla, kaçınılmalıdır. Gabardin bir tarafında pürüzsüz bir yüzeye, diğeri çapraz bir kaburgaya sahiptir – bu, örgü dokumayla yapılmış kumaşların bir özelliğidir.

Gabardin. Boyalar, renk arıtma ve yıkama özellikleri. Yün gabardin kuru temizlenmeli veya kumaş buna izin veriyorsa yıkanmalı ve çok düşük bir çevrimle veya elle yıkanmalıdır. Pamuk gabardin genellikle daha yüksek bir sıcaklıkta muamele görebilir. Dahası, Gabardin, giysiler kullanmadan önce önceden yıkanmalıdır. Hava kuru düz. Baskı için sıcak bir demir kullanılmalıdır – eğer demir çok sıcaksa kumaş üzerinde iz bırakacaktır. Ayrıca, kumaşın “parlamasını” önlemek için demir ile kumaş arasında bir koruma bezi kullanılmalıdır. Sentetik liflerden yapılan gabardin, ısıya karşı daha hassastır.

Kumaşın kalınlığı ve tokluğu zayıf perdeler için yapılır.

Parça Gabardin Alanlar Kumaş.
Parça Gabardin Alanlar Kumaş.

Parça Gabardin Alanlar Kumaş. Kesim öncesinde kumaşın herhangi bir katlanması bozulacağından , kumaş kesmeden önce buhar sıkıştırılmalıdır . Bastırırken yünlü bir bez kullanın. Bununla birlikte, çift katmana yerleştirilebilir. Tebeşir, makas klipsleri, pimler ve terzi ile işaretlenebilir.

Dikme zorlukları : Gabardin dikmek kolaydır ancak basmak zordur. Birçok gabardin kumaşı kolaylık getirmekte zorlanmaktadır. Daha düz dikişler için, normalde daha dar dikiş yerine 1 inç (2.5 cm) dikiş payını kullanın. Bunlar çok fazla dökme yük getirdiğinden, bağlı dikişlerin (örneğin, Fransız dikişleri veya düz kesilmiş) kullanımından kaçının. Üst gerginliği hafifçe hafifletin. Gerekirse hafif dişli sergi veya zikzak dikişleri Genel olarak dikişler sıkıstırılmalı, en iyi sonuçları elde etmek için elle bitirilmelidir.Sırtma yerlerine yerleştirilmeden önce manşon kapaklarını küçültür veya şekillendirir.Doldurma işlemini sorunsuz bir şekilde kolaylaştırmak için gerekirse kolaylığı azaltın Arayüz için, dikiş ipleri veya saç tuvalini kullanın – atkı tutamakları sonunda uzaklaşır Gabardinin altını çizmenin bir yolu önyargılı hafif saç tuvalidir.Rayon ipliği ve daha ince bir iğne (90/14) kullanılması özellikle Iyi ilikler, Bir kaynağa göre.

Parça Gabardin Alanlar Kumaş. Örümcekler elle tutmalı veya yaklaşık 6 mm (1/4 “) aralıklarla üst üste dikiş serileri kullanmalıdır Örnek kreasyonlar : Krem ceket , 3 parçalı elbise ,

Dünya çapında kullanır : Gabardin genellikle adlandırılan yağmurluk stilinde kullanılan kumaştır “, Fakat aynı zamanda diğer hafif katlar, spor giyim, takım elbisesi, pantolon, gevşek gömlekler ve düz etekler de var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın