Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar

Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar
Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar

Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar.

Kumaşlar, kollarını, görünümlerini veya performanslarını artırmak için katlanabilir ve birleştirilebilir. Örneğin: Bir ara-yüz gibi kumaş dikilir ya da başka kumaş lamine edilebilir. Bu, kumaşın gerilmesi veya sarkmasının önlenmesi için yaka ve manşetleri takviye eder, sertleştirir ve mukavemet kazandırır.

Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar
Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar

Bir kapitone kumaşlar çekici bir görünüm ve ek ısı vermek için bir araya dikilmiş, iki veya daha fazla katmanı vardır.

Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar. Gore-Tex yapışkan veya ısı kullanılarak başka bir kumaşa lamine edilebilir. Gore her mevsim hava kıyafeti ve ayakkabıları için kullanılır; çünkü bu hava geçirgen ve su geçirmezdir.

Kevlar , yüksek mukavemetli, hafif ve esnek bir elyaftır. Bisiklet lastiklerinde, yarış yelkenlerinde ve polis kurşun geçirmez yeleklerde yüksek dayanım / ağırlık oranı nedeniyle kullanılır.

Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar. Mikro elyaflar gayet iyi ve az yer kaplayan havayı daha yakından izleyerek daha iyi izolatör haline getiriyor. Bu, kullanıcı ve dış arasında hava kapanıyor. Makine yıkanabilir ve kuru temizlenebilir ve nefes alabilir ve neme dayanıklıdır. Tüplü dalgıçlar soğuk suda dalış yaparken kuru giysilerin altında giysileri giyerler.

Tekstil teknolojisi

Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar
Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar

Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar. Tekstil üreticileri, yeni özellikleri sunarak kumaşları geliştirmek için yeni teknolojik gelişmeler kullanmaktadır. Bunlar özel bir nedenden dolayı geliştirilebilir, ancak daha sonra günlük ürünlerde kullanılmak üzere uyarlanabilirler. Örneğin:

Bellek köpük kalıplarını kullanıcının şekline getirir ve orijinal durumuna dönebilir. Başlangıçta astronotları için geliştirildi ve artık bellek-köpük minder ve koltuklarda kullanılmaktadır.

Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar. Akıllı şekil-bellekli alaşım ısıtıldığında orijinal haline döner. Akıllı hafıza elyafları, ütüye ihtiyaç duymayan akıllı hafıza gömlekleri yapmak için naylonla dokunmuştur.

Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar. Mayo köpekbalığı dokusunu simüle etmek için mayoların içinde kullanılır. Sudaki sürüklenmeyi azaltarak yüzücünün hızını arttırır.

Malzemelerin seçimi.

Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar. Amaçlara uygun materyalleri seçmek önemlidir . Uygun kalite ve maliyetle bir kumaş seçmek, bir ürünün hedef pazara uygun olmasını sağlayacaktır. Kumaş seçimler yaparken kendinize şu soruları sorun:

Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar. Lif içeriği : doğal veya sentetik lifler kullanmalısınız? Kumaş yapımı : dokuma, örme veya dokunmamış kumaş kullanmalısınız ? Üretim prosesleri : boyama, baskı, mekanik finisaj veya kimyasal apre kullanmalısınız? Kumaşın son kullanımı: ne yapıyorsunuz, örneğin kot pantolon, spor kıyafeti veya emniyet kemeri mi? Bakım : Ürünün bakım sonrası bakım gereksinimleri nelerdir?

Parti Kumaş Alan Kumaş Alanlar. Lif içeriği, kumaş konstrüksiyonu ve finisaj işlemleri, kumaşın estetik, fonksiyonel ve konfor özelliklerini belirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın