Stok Kumaş Parti Kumaş Alan

Stok Kumaş Parti Kumaş Alan.
Stok Kumaş Parti Kumaş Alan.

Stok Kumaş Parti Kumaş Alan. Parti İpek Kumaş. Doğal bir protein elyafından en ipek ipek türü, dut şeklinde ipekböceği larva kozasından ekilir. İpekböcekleri özel kâğıda yumurta bırakır ve sadece dut yaprakları yedi. Kuluçkahaneden otuzbeş gün sonra, ipekböcekleri kendi kozalarını döndürmeye başlarlar.

Stok Kumaş Parti Kumaş Alan.
Stok Kumaş Parti Kumaş Alan.

Her koza, daha sonra ipek “iplik” üretmek için döndürülmüş 1.000 metre ham ipek iplik verir. Sürecin zaman alıcı ve hassas olması ipekten yüksek maliyeti açıklıyor. Elyaf parlak şımarık yapısından çıkar; ışığı çeşitli açılarda yansıtan üçgen prizma. İpekteki başka bir varyant olan “vahşi ipek”, dut şeklinde ipekböceği dışında tırtıllar tarafından üretilir ve geleneksel ipek gibi esaret altında hasat edilebilir. Vahşi ipeklerin rengi ve dokusu ekili çeşitlilikten farklıdır ve lifler genellikle daha kısadır, Ortaya çıkan güvelerin zararları nedeniyle. Ekili kozalarda uzun lifli lif iplerini korumak için içerdeki larva tipik olarak bir iğne ile delinir ve kozanın hasar görmeden çözülmesi sağlanır.

Stok Kumaş Parti Kumaş Alan. Parti İpek Kumaş. Tekstil kökenleri, Sarı İmparatorun hasar görmüş dut ağaçları arasında yürüyüşe çıktığı ve bitkilerin yapraklarını yiyen solucanlara eklenmiş parlak iplerin fark edildiği M.Ö. 6000 yılına dayanıyordu. Tarihçiler, ipekböcekleri kozalarının ipekle hasat edilebileceğini fark etmesinin ne kadar zaman aldığına katılmıyorlar, ancak bir versiyonda İmparatoriçe çayına bir koz koyarak ipek iplikler haline gelmesini izlemektedir. Çin, ipek ticaretinde binlerce yıldır tekelini sürdürdü ve nihayetinde İpek Yolu olarak bilinen Avrupa ve Afrika kadar uzanan karmaşık ve ünlü bir ticaret sistemini düzenledi. Yüksek kaliteli ipek de Tayland, Hindistan ve nihayetinde Batı Avrupa’da üretildi, ancak malzeme 17. yüzyıla kadar Amerika’ya getirilmedi; İlk yerleşimciler pahalı bezleri satın alamazlardı. Sentetikler daha sonra ipek kumaşın lüks hissi yerine geçmek üzere geliştirildi, ancak ipeklerin boyaları azdı ve ipeklerin ışıkla aydınlatan prizmalarının parıldayan kalitesinden yoksun kaldılar.

Stok Kumaş Parti Kumaş Alan.
Stok Kumaş Parti Kumaş Alan.

Stok Kumaş Parti Kumaş Alan. Parti İpek Kumaş. Günümüzde, ipek kumaşlar her ülkede yaygın: önlüklerine kadar, tüm kültürleri sarmaladı. Düşük iletkenliği, kışın sıcaklığını korurken, yüksek emiciliği yaz aylarında nemden arındırır. İpek kumaşın hissi kaçınılmaz: pürüzsüz ve lüks, kumaş suyun yüzeyinde olduğu gibi dalgalanıyor. Bu kalite seksi iç çamaşırı ve şık elbiseler için özellikle uygundur. Özel günler için ayrılmış bir kumaş, bir an iyileştirmek için kullanılan bir bez.

İpek kumaşlar

Stok Kumaş Parti Kumaş Alan. Parti İpek Kumaş. Nefes kesici gelin , iç çamaşırı , gömlek gömlekleri, bluzlar veya yumuşak, gür, lüks ipekli aksesuarlar oluşturun. İpek kumaşlar lüks ve zerafeti temsil ediyor ve NY Moda Merkezi Kumaşları, yüzlerce renkle en iyi A Sınıfı İpek Kumaşını sunuyor. Tüm doğal, ipek kumaşlardan oluşan geniş seçeneklerimizle olanaklar sınırsız: İpek  kumaşı çarpıcı bir bluz veya etek oluşturmak için mükemmeldir; ipek şantung, şık bir takım seti yapmak için kullanılabilir.

Stok Kumaş Parti Kumaş Alan. Parti İpek Kumaş. Aynı renkte birden fazla ipek kumaş mı arıyorsunuz? Renk çizelgemizin her renginde en popüler A sınıfı ipeklerden sunuyoruz ; koordinasyon kumaşlarını renklerle kolay bir süreç haline getiriyoruz . İpek kumaşlarımız en iyi kalitededir ve rahatınız için bahçe tarafından temin edilebilir ve tüm ipek kumaşlarımızdan doğrudan kaynaktan sunuyoruz:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın