Streç kumaşlar

Streç kumaşlar. Bu süreç bu yana, izlenim bozulmasını neden olabilir İç gerilmeler, her zaman mevcut olan su emilimi sürecinde çıkacak. Malzeme kolayca alttan kaldırılır, ancak bunlarla uğraşırken, çünkü çok dikkatli olmalı 2çok kolay yırtılır veya bozuk ve mümkün değildir yüzeyine yapışmasını standart gösterim tepsi üzerinde muhafaza edilmesi. Delikli kaşık olmasına rağmen, sözlü dokuların anatomik rahatlama ile ilgili kaşığın yüzeyinden malzeme yerel şube olasılığı her zaman vardır, önemli ölçüde alttan farklıdır.

Bu malzeme yüksek viskos elastik özelliklere sahiptir ve elastik deformasyona en aza indirmek için bu nedenle kaşık pislik (pislik) çıkarılmalıdır. Bu aynı polimer ve diğer pek çok gösterim malzemeleri için de geçerlidir. Gösterim malzemenin tabaka kalınlığı kesim yerlerine arasından çıkarılması sırasında gösterim aşırı deformasyona önlemek için yeterli olması gereklidir.

1Streç kumaşlar pH seviyesini kontrol etmek için agar malzemesine eklenmektedir boraks, böylece sertleşme sürecini yavaşlatan, model materyal ile tepkimeye bir olumsuz yan etkisi verir; Model yüzeyini ortaya çıkan yumuşak hale gelebilir. Malzemenin bu dezavantajı potasyum sülfat ilave edilir ortadan kaldırmak için. Malzeme kullanım için talimatları dikkatli bir şekilde uygulanması hasta doku ağzına toksik olmayan ve tahriş edici olmayan. Nispeten ucuz ve laboratuvarların sayısı çoğaltarak modelleri dört kata kadar, tekrar kullanılan dair kanıtlar vardır.

jarseStreç kumaşlar. Agar izlenim malzemeleri gibi satın alma için start-up masrafları gerektiren belirli bir sıcaklıkta su soğutma ve birim su banyosu ile ölçü kaşıkları gibi özel ekipman kullanma ihtiyacı ile ilişkili dezavantajları vardır. Buna ek olarak, su yerine büyük kaşık ve hasta için oldukça rahatsızlık oluşturabilir soğutuldu. Malzemenin kendisi, ilke olarak, bu çapraz enfeksiyonun zamanımızda, tekrar tekrar kullanılabilir, ancak temkinli. Çalışma dikkatli olmak banyosunda su kontaminasyonu ortadan kaldırır gereklidir. Bu nedenlerden dolayı, bir agar gösterim malzeme artık pratikte nadiren kullanılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın