Tekstil Kumaş

Tekstil ürünleri adamın temel ihtiyaçlarını karşılamada önemli bir rol oynamaktadır. Biz genellikle sadece 2giydiğimiz kıyafetler olmak üzere tekstil düşünün. Tekstil çoğunluğu üretilen ve kullanıldığı yerlerde Açıkçası, giyim sektörüdür. Ancak, tekstil de doğumdan ölüme kadar hayatımızın her alanında önemlidir. Tekstil kullanımı 8500 yılı aşkın geri takip edildi. Onlar giyim sektöründe olduğu gibi çeşitli endüstrilerde tekstil teknolojik gelişmeler her zaman tanınan alamadım. Aşağıdaki paragraflar tekstil diğer sektörlerde oynamak bazı önemli roller açıklanmaktadır.

Gıda Endüstrisi:

Çiftçiler bitkileri böcek ilacı ile sprey koruyucu giysiler giyin. Tekstil hava ve böceklerden korunması için bitki ve şal ağaçları kapsayacak şekilde kullanılmaktadır. Kahve filtreleri ve çay poşetleri bir dokunmamış tekstil malzemeden yapılmıştır. Çay poşeti dize yıllık üretim 3ekvator civarında 67 kez streç olacaktır.

Yapı Malzemeleri:

Tekstil sıcaktan ve soğuktan onları izole etmek evlerimizde kullanılmaktadır. Biz oturup ve uyku hangi mobilya, tekstil ürünleri çeşitli oluşur. . Tekstil çatı malzemeleri, tel kaplamaları, duvar kaplamaları, güneşlikler, hava kanalları ve pencere ekranlar kullanılmaktadır.

Sağlık Sektörü:

Tekstil sağlık sektöründe hayat kurtarıcı cihazlar olarak kullanılmaktadır. Diyaliz kullanılan yapay böbrek 7.000 içi boş elyaftan ve çapı sadece iki santim mesafesindedir yapay kalp elliden fazla yüzde tekstil oluşan ve Velcro parçaları vardır. Amerika Birleşik Devletleri’nde 150.000 fazla kişi pıhtılaşması ve reddini önlemede yardımcı örme polyester, suni arterler var. Atılabilir giyim buluş bakterilerin 1yayılmasını önlemeye yardımcı olur. Yaralar için dikişler artık erir tekstil elyafı yapılır. Kırık kemikler için atmalarını, ameliyat maskeleri, bandajlar ve eldiven sağlık sektöründe kullanılan tekstil diğer örneklerdir.

Koruyucu Tekstiller:

Kurşun yelek 10 feet mesafeden ateş 38’lik kalibrelik mermi, bir bıçak eğik çizgi bir kişiyi korumak ve durdurmak Kevlar aramid 29a 7 kat, yapılır. İtfaiyeciler ve yarış arabası sürücüleri kendi mesleklerinde karşılaştıkları aşırı ısı onları korumak için yapılmış giyim giymek. Astronotlar uzayda unsurları onları korumak yapılan 100.000  takım elbise giymek. Spor oyuncuları koruyucu kask ve tekstil yapılmış pedleri giyerler.

Dinlenme Ürünler

böyle yelkenli, değnekler, balıkçılık çubuklar, golf kulüpleri, tenis raketleri ve kano gibi spor ekipmanları, tekstil lifleri oluşmaktadır. Kevlar aramid nedeniyle hafif ve güç spor malzemeleri, bu tür kullanılır. Sırt çantaları, topları, can yelekleri ve yapay oyun yüzeyleri de tekstil lifleri yapılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın