İplikci

İplik birlikte bükülmüş bir kaç malzeme şeridi oluşur. Her bir şerit oluştuklarında iplik parçası daha daha kısa bir, elyaftan da, bir. Bu  elyaf iplik oluşturmak için daha uzun iplikler halinde 3döndürülmüş olan. Uzun sürekli şeritler sadece iplik bunları yapmak için ek büküm gerektirebilir. Bazen tekstüre adında ek sürecinde konur.

Eğrilmiş ipliğin özelliklerinin eğirme işlemi sırasında liflere verilen büküm miktarı, kısmen, bağlıdır. Büküm Oldukça yüksek derecede güçlü iplik üreten; Düşük büküm yumuşak, daha parlak iplik üreten; ve çok sıkı bir büküm krep iplik üretmektedir. İplikler da parçaların kendi sayısına göre sınıflandırılır. Tek bir iplik birbirine sarılmış filament veya ştapel liflerden oluşan bir gruptan yapılır. Ply iplikleri, iki ya da daha fazla tek ipliklerin büküm yapılır. Kordon iplikleri birlikte iki ya da daha fazla katlı ipliklerin büküm tarafından yapılır.

2% 40 tek başına Kuzey Carolina’da üretilen birlikte savionun neredeyse (3,6 milyar kg), döneminde fazlası pamuktan yapılır. Dokuları, kıvrılmış veya bükülmüş iplik bulked toplam yarısını oluşturmaktadır. Dokulu ipliğin fiziksel, kimyasal veya ısıl işlem nedeniyle daha yüksek hacim yer alır. Kıvrımlı iplik şekil değiştirmiş termoplastik liflerden yapılır. Bulk halindeki ipliği doğal hacimlidir ve yakından paketlenmiş edilemez elyaflardan oluşmuştur.

1İplik de dahil olmak üzere çeşitli işlemleri gerçekleştirme kullanılarak tekstil yapmak için kullanılan dokuma, örme ve keçe. Yaklaşık dokuma iplik (1,8 milyar kg), makine örme iplik sırasında yaklaşan, sanayi satış fazla tekstil sanayi, üzerinde işçi istihdam ve yılda değirmen lif yaklaşık 16 milyar lira (7 milyar kg) tüketir. Giyim sanayi başka bir milyon işçi çalışıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın