Viskon Parçası Parça Viskon Alanlar.

Viskon Parçası Parça Viskon Alanlar.

Viskon Parçası Parça Viskon Alanlar.

Viskon, üretilen rejenere bir selüloz elyafı gibi çelişkili bir canavardır; ne doğal ne de doğal (pamuk, yün veya ipek gibi) veya gerçekten Viskon Parçası Parça Viskon Alanlar.sentetik (naylon veya polyester gibi) değildir – aralarında bir yere düşer. Viskoz için ham madde, ağırlıklı olarak odun hamurundan (ağaçlar% 50 selülozdan elde edilen) selülozdur ve mekanik veya kimyasal olarak parçalanır ve lif haline getirilir. Kumaş Alanlar. Viskon, adını benzer bir renk ve bal akışkanlığına sahip olan viskoz sıvıdan alır; bu, üretim sürecinin ortasında oluşur.

Viskon Parçası Parça Viskon Alanlar. Kumaş Alanlar. Viskoz işlemi İngiliz kimyager ve ortak çalışanları tarafından 1891’de keşfedildi. Viskon ilk olarak 1905 yılında üretildi ve çoğunlukla “yapay ipek” olarak anıldı ancak 1924 yılında resmen “rayon” olarak adlandırıldı. Parlaklığı (güneş ışını) ve pamuğa benzerlikleriyle (açık) yönlendirilir.

Viskoz birçok nedenden ötürü popüler hale geldi, en önemlisi lüks görünümü ve henüz uygun fiyata sahip olma hissi. Viskon çok yönlüdür ve diğer elyaflarla kolayca karışır. Kumaş Alanlar. Kolayca boyanır ve canlı renkleri çok iyi korur. İpek gibi parlaklık, çekici perdeler ve pamuk için üstün yumuşaklık ile ünlüdür.

Viskon Parçası Parça Viskon Alanlar. Bununla birlikte, viskozun, hepimizin dikkatli olması gereken sınırlamaları vardır. Viskon nem – vücut yağlarını ve suyu emer. Bu, kumaşı renksizleştirebilir ve zayıflatabilir ve işaretlemeyle sonuçlanabilir. Sonuç olarak, yüksek viskoz içeriğine sahip birçok kumaş “sadece kuru temizleme” olarak sınıflandırılır. Maalesef, temizliklerin çoğu sıcak su

Viskon Parçası Parça Viskon Alanlar.
Viskon Parçası Parça Viskon Alanlar.

ekstraksiyon makineleri kullanıyor – temiz mobilyaları kurutmak için kullanılan ekipman henüz burada mevcut değil. Nokta temizleme problemlidir ve su işaretlemesine neden olabilir.

Parça Kumaş Alanlar. Viskon diğer topuk kısmı, kırışıklıkların düzelmesi için iyileşme gösterebilir. Yakın zamanda bir viskoz şönil dolabıyla bir kanepe döşedik. Bu özel kazık son derece kolaylıkla yassılaştı ya da “morarma” sağlandı ve iyileşmeyecekti. Döşemelik kumaşlarda bu tür kumaşların kullanılmasını vazgeçiririm – viskon dokuma kumaşlarda çok daha iyi performans gösterir.

Viskon Parçası Parça Viskon Alanlar. Viskon veya Rayon, insan yapımı bir kumaş olarak bilinir. Bu, sentetik kumaştan farklıdır, çünkü bitki esaslı malzemeden yapılır.

Parça Kumaş Alanlar. Bitki, pamuk ve keten gibi doğal kumaşlar gibi dokunur ve dokundurulmadan zımparalanabilir bir elyaf haline getirilmeden önce kimyasallar ile muamele edilir.

Parça Kumaş Alanlar. Sonuç olarak, kumaş doğal kumaşlarda görülen nefes alabilen niteliklere sahiptir, ancak daha ince dokuma veya kadife haline getirme kabiliyetine sahiptir.

Viskon kumaş genellikle birkaç farklı yüzeyle kaplanır:

Parça Kumaş Alanlar. Öncelikle, düz bir dokuma viskoz elde edebilirsiniz, bu hafif bir pamuklu çim veya tampon görünümüne benziyor ve çok sayıda RTW (Hazır Giyim) konfeksiyonları, baskı ve renkleri gerçekten iyi ve hafif bir örtüye sahip olduğu için bu kumaştan yapılmıştır. Hafif açık örgü, giymek gerçekten rahat bir anlam taşır, ancak detaylı elbiseler veya pantolonlar için dengesizlik bulunabileceğini ve küçük torbalar veya Viskon Parçası Parça Viskon Alanlar.basit elbiseler için daha iyi olduğunu fark edebilirsiniz.

Viskoz krep, iyi süren ve güzelce dikilecek güzel bir kaliteye sahip viskozdur. Bu kumaş bir sürü kiloya sahiptir ve örtülüdür. Bu kumaşı geniş floaty pantolon, güzel bluzlar veya klasik tarzdaki çay elbiseleri yapmak için kullanabilirsiniz.

Kumaş Alan. Viskon, bir kumaş karışımı veya karışımı oluşturmak için diğer elyaflarla da birleştirilebilir. Bu genellikle kumaşa yumuşak bir sap ve daha fazla ağırlık ve örtüyü verir. Bütün dokuma viskoz kumaşlarda, kumaşın parçacıklarını düzelttiğinizden ve kumaş üretiminde kumaş hareket edebileceğinden kıyafetlerinizin düz durmasını sağlamak için kesmeden önce kenarlıkları sıraladığınızdan emin olmak gerçekten önemlidir. Kumaş Alan. Rulo haline getirilmek. Bunu yapmanın yolu, kumaşınızın bir köşesini alıp hafifçe kumaş önyargısında çapraz olarak çekip, kenarların tekrar hizalanmasını kontrol etmek için tekrar yarıya katlamaktır. Kumaş Alan. Kumaşı düzeltene kadar tekrarlayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın