Baskılı Viskon Baskılı Mikro

Baskı Aşaması

3Baskı Renkli desen ve tasarımlar uygulamak bitmiş kumaş denir süslemek için ‘Baskı’. Bu yıkama ve sürtünme etkilenmez, böylece uygun bir baskılı kumaş olarak, renk, elyaf yapıştırılmıştır. Bir kumaş boyalı veya tasarımın ana hatlarını inceleyerek bilinebilir yazdırılır olsun. Basılı bir kumaş üzerinde, bir tasarımın hatları keskin dış tarafı üzerinde tanımlanır. Tasarım genellikle bez arkasına nüfuz etmez. Ancak, tasarım şeffaf ince kumaşların arka tarafında ortaya çıkabilir.

001Bu kumaşlar ipliği boyalı çözgü ve dolgu kullanılan dokuma tasarımları ile karışabilir. Tasarım, böyle bir kumaş üzerine basılmış ise, iplikler renk eşit olarak dağıtılır değil olduğu bazı alanlarda gösterecektir. Çoğunlukla yazdırmak için kullanılan boyalar reaktif, naftol dahildir ve iyi haslık özelliklerine sahip renkleri dağıtmak. Gerçekten boyalar olmayan pigmentler, aynı zamanda baskı için yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu renkler aklama veya drycleaning çok dayanıklı reçine ile elyaf sabitlenir.

01Pigmentler bilinen en hızlı renkler arasında yer alıyor ve orta tonları ışık etkilidir. Koyu renkler uygulamak için kullanılan, onlar Yıpranmaya veya kapalı ovmak olabilir. Geliştirilmiş reçine, daha pigmentler ya da daha etkili bir anticrock maddeler, bu sorunu çözmek için kullanılabilir olması gerekir. Ucuz baskılar tartar emetik ve tannik asit ile karışık temel renkler yapılır ancak günümüz piyasasında kabul edilemez. Pamuk baskı  için ve reaktif boyalar genellikle kullanılır. İpek genellikle asit renkler ile basılır. Yün asit veya krom boyaları ile yazdırılır, ancak yazdırmadan önce renklere daha açık hale getirmek için klor ile tedavi edilir. Sentetik elyaf genellikle dağınık ve katyonik boyalar ile basılır. Yazdırma Yöntemleri Üç farklı yaklaşımlar veya teknikleri bir kumaş üzerinde renk baskı için yaygın:  Doğrudan Baskı Bu kumaş üzerine renkli desen uygulamak için en yaygın yaklaşımdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın