Buklet Kumaş Pazen Kumaş

Buklet – düz örgü, birbirlerine belli bir mesafede bulunan büyük bir nodül olan buklet iplikten dokunmuş çoğunlukla yün, denim. Knot ve 1farklı boyutlarda döngüler ile Bukle iplik kumaş bir karakteristik bir rahatlama verir. . Kumaş budaklı yüzeye sahiptir. Pamuk ve sentetik lifler ve kumaşlar var bukleli Uygulama: Bu bayan elbiseleri ve mont ve takım elbise tavsiye edilir.

Pazen – Fransızca gelen Pamuk

Yumuşak, başta pamuk, (genellikle yanlış tarafta) polar. Teşekkürler pazen polar kabarık, çok yumuşak, iyi ısı korur. Uygulama: fustian kadın elbiseleri ve çocuk giyim dikmek dan. Aynı zamanda, sıcak giysiler üretimi için kullanılır.

Buret – Tek renkli ipek kumaş, parlak, ağır, genellikle doğal renk olmadan, dokunmatik pürüzlü yüzey sert, kaba karakterize. Uygulama: Bu bayan takım elbise, bluz, elbise, mont, spor giyim dikmek için tavsiye edilir.

Calico boyalı veya baskılı kalın pamuklu ya da keten kumaş sıkı düz örgü, ağartılmış, dokunmaya karşı hassas – – Arapça. Karde iplik üretilir. Ağartılmış patiska bez yaygın anılacaktır. Uygulama: yatak, erkek iç çamaşırı, giyim ve dikmek.

Velvet (velvetin) İngilizce den – kadife -. Kadife

Ağır pamuk veya pamuk uzunlamasına sırtlar ön yüzeyinde bulunan sentetik kumaş (belirtiniz) tüy bırakmayan nispeten ince ipliklerden üretilen.

3En iyi notu  kadife olduğunu tabanı boyunca ön tarafta olan kazık izleri. Genellikle monoton kadife üretilen veya hücre, şerit, vb bir desen baskılı Uygulama: kadife kostüm, kış elbise, ceket, pantolon, etek dikmek. Bazen kadife halı değiştirir.

Velveton – ya da maymun deri – dayanıklı, rüzgar pamuk ön yüzünde yumuşak bir tarak yoğun kazık ile yoğun boyalı kumaş. Bu kadifemsi bir yüzeye sahiptir. . Süet hatırlatan Uygulama: dikiş koşu takım elbise, ceket için.

2Kadife – Fransızca gelen kadife – kadife, latiskogo gelen v -. Tüylü, kürklü 1) saf yün ağır ürünlerin güzel bir görünüm veren bir kısa, kalın ve yumuşak kazık temas, vorsovannaya bez, (giyim yumuşak, genellikle renkli, elastik, Şapkalar ). Zor bir kadifemsi bir yüzeye sahiptir. Benzer Peluş, ama kadife yığını çok daha kısadır ve tüm yüzey üzerinde uzanır. En değerli kadife kumaş biri – velours merinos yünü en iyi çeşitleri kullanan imalatı için kullanımı. Uygulama:. Bu doku bayanlar ve erkek kat dikmek 2) Kadife . (krom süet) – Deri kromlu, hasarlı ön yüzeyi ile sığır ve domuzların yoğun ince derileri dışarı çalıştı ve kadife eli bahtarmu bitmiş Uygulama: çoğunlukla kadife elbise ve ayakkabı üretimi için kullanılan.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın