Perdeler Nasıl Beyazlatılır

Perdeler gibi az taze kokulu perdeleri bırakın ve hafif renk değişikliklerine sebep olabilir pişirme aromaları ve sigara dumanı gibi evden dört 04bir yanından gelen kokuları eğilimindedir. Bu lekeler açık renkli veya hassas Perdelerin üzerinde çok fark olabilir.

Perde temizliği olsa, zor olmak zorunda değildir: Buhar perdeleri temizlik sırasında özel ürünler kullanarak anlamına gelir, sizin perdeleri temizlemek için birkaç kolay yolu, ve kullanabileceğiniz farklı perde temizleyiciler vardır. Burada mevcut seçeneklerin hızlı, basit kılavuz.

Seçenek: Çamaşır Makinesi Temizlik Perdeler senin perde malzemeye bağlı olarak, çamaşır makinesinde koyarak sadece onları temizlemek mümkün olabilir: çamaşır makinesi hassas bir döngüsü vardır, bunu kullandığınızdan emin olun; Aksi takdirde, yavaş spin ile serin bir yıkama seçin.

Normal çamaşır deterjanı kullanmak iyi olacak.

Eğer malzeme küçülme konusunda özellikle endişeli iseniz, çamaşır makinesinde perdeleri koyarak risk ve bunun yerine el yıkama yok.

03Çamaşır makinesinde perdeleri temizlemek için zaman: Bu seçenek hafif perdeler ile yerine su tutacaktır ağır malzemeler ile en iyi şekilde çalışır. Örneğin, hassas pamuklar sıcak yıkar küçültmek olabilir – Ancak, çamaşır makinesi konduğunu bazı malzemeler özel dikkat gerektiğini unutmayın. Onları aklama önce perdeleri üzerindeki etiketi kontrol ettiğinizden emin olun.

  1. Seçenek: El Yıkama Perdeler

El yıkama perdeleri bazen daha güvenli bir seçenek olabilir:

Ya normal çamaşır deterjanı, ya da özellikle el yıkama narin için tasarlanmış bir sabun kullanın. Bu malzemeye zarar görmesini önlemek 01için yumuşak bir sabun seçmek en iyisidir.

El yıkama seçtiğiniz ürünle yönergeleri izleyin – Farklı ürünler farklı konsantrasyonlarda gerektirecektir.

Ne zaman perdeleri yıkamak el: El yıkama perdeleri sadece çamaşır makinesinde koyarak daha büyük bir angarya olduğunu, ancak daralma riskini azaltmak yapar ve böyle yüzde 100 pamuk gibi narin malzemeler için iyi bir seçimdir. O kuruma süresini uzatan tüm su çıkarmak için zor çünkü çok ağır malzemeler yıkamak iyi, el için değil.

Seçenek 3: Buharlı Temizlik Perdeler

02Bir döşeme eki ile kaliteli bir buharlı temizleyici kullanarak perde temizliği en uygun yöntemlerden biridir.

Eğer malzeme ıslak hale geliyor fark ederseniz, daha uzakta perde Cihazı tutun.

Bir buharlı temizleyici kullanırken dikkatli olun: Başlamadan önce her zaman üreticinin talimatlarını okuyun ve buhar sizi yakabilir unutmayın – bu yüzden uygun koruyucu elbise giyin emin olun.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın