Dakron Kumaş Dackon

Polyester – sentetik bir elyaf, polyester elyaf, grubuna ait. Terylen, Dacron – Farklı ülkelerdeki diğer isimleri olabilir 0polyester.

Dakron temel özellikleri:

dayanımı;

esneklik;

ısı ve ışık direnci;

Çeşitli ayrışma, kimyasallara ve aşınmaya karşı direnç;

Dışarıdan polyester benzer yün, ama daha aşınma ve daha az kırışık olduğunu. (Birlikte genellikle kumaşın bir parçası olarak pamuk, yün ya da viskoz), poliester büzülme kabiliyetini azaltır.

Polyester elyaf genellikle eklenir yün kaliteli nemnuschihsya dokuma ve örme kumaş yapmak için. Ayrıca, polyester kemer, yelkenler, perde vb üretimi için kullanılır ..

Dakron yapılan ürünler 120-140 derece arasında bir sıcaklıkta ütülenmektedir.

Bu Dacron kumaş özelliklerinden biri üretim esnekliğini, o ek bir% 100 seçeneğini doğrudan o yani aslında temsil fazlalaştı, mükemmel gibi liflerin diğer tür ile kombine edilebilir yün, keten, viskon ve diğer konuları bir sayı. Büyük ölçüde Dacron ile benzerlikler 000vardır naylon, açısından, örneğin, ama gecikme ve reddi son nemi kaybeder. Buna ek olarak, Dacron kumaş yüzeyi sadece mükemmel hizalanmış sayede yüksek sıcaklık ısıl işlemi sırasında uğrar, ama kendisini akış, aynı zamanda onun sonra bile sık sık yıkamadan değiştirmeden formu tutmak için havaya geçmesine değil yeteneği kazanır.

Bu arada, bu tür malzeme zor değil durumda olacağını bakımı sağlamak için: sıcaklık ayarı yıkama zamanki gibi seçim için tavsiye 40 ° C daha yüksek değildir ve ütü sürecinde (varsa, biz kıvrımlar bahsediyoruz) özgün gibi görünmelidir olarak bir şey genişletmek için gerekli 00olan Bu ürünün daha iyi bir model olarak güvenceye yardımcı olacaktır.

Dacron hammadde birçok alanda vazgeçilmez hale gelir. Örneğin, yelken durumda o eşi benzeri yoktur ve bu mükemmel ipleri ve dış giyim yapmak. Hatta kombine sürümünde Dacron halı, perde ve doğal kürk terzilik önemli bir rol oynar. Bu aktif dinlenme ve konfor için en iyi seçimdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın