Dantel Çeşitleri.

Dantel Çeşitleri.  Örme düğümleme, loop veya bükerek yapılan desenli ajur kumaş. En iyi dantel keten ipliği yapılır. El yapımı danteller 1oya ve dantel, dahil tığ işi ve örgü. Tarafından yapılan bazı kumaşlar Dantel Çeşitlerinin Dantel, genellikle kökenli konumlarına adını, birçok çeşit bulunmaktadır çok abartı ve fırfır için kullanılan ince, elmas fileli dantel olduğunu. Benzer tipte fakat arasında olduğu; torchon yapılan ve Avrupa’nın her yerinde köylüler tarafından kullanılan basit, gevşek dantel, olduğu; iyi Dantel biri, narin, el yapımı örgü aplike ile net dayanağı yoktur birçok çeşidi zengin bir dantel olduğunu çok yükseltilmiş 2çalışma ile enfes desenler vardır. Malta genellikle ipekten yapılmış, kaba ve ağır.

Dantel ÇeşitleriDaha sonra sık sık siyah boyalı aslen sarışın denilen sarımsı boyanmamış ipekten yapılmış süslü desenler, hassas bir örgü olduğunu. Altın veya gümüş iplik dantel olduğunu. Danteller bir dizi sıkı bir sınıflandırma dışındadır. Gipür ince ipek, altın, gümüş veya iplik ile kaplı bir daha az değerli çekirdekli bir örgü oluşturduğu ağır bir modeli vardır. Dantel net tambur eseridir. Rönesans veya 3dantel desen haline getirilir ve dantel dikiş ile doldurulmuş ağır bant olduğunu.

Dantel Çeşitleri. Dantel olduğunu. Fileto teşebbüs erken dantel formlarının anımsatan düğümlenmesi ve bir kombinasyonudur veya erken dantel formlarının çeşitli kombinasyonları nakış ayrıca dantel yapımında önemli bir adım oluşturmuştur. Iyi bilinen danteller ve edilir düğümlü erken İtalyan evrimleşmiş punto bir tığ işi dantel İrlanda en güzel gelişimini ulaştı. Birçok karmaşık desenler hayatta olan örme danteller,. Özellikle köylü kullanım olmuştur Dantel Yapımı Evrimi Dantel 16 yüzde öncesinde geliştirilmiştir.

4Dantel Çeşitleri. Çizilmiş iş nakış ‘tekne (net kareler yama). Zemin tamamen kayboldu kadar çekilmiş çalışma ile daha fazla iş parçacığı çıkarıldı. Bir tasarım idam ve temel çizgi tam desen desteklenmiştir. Bu tür danteller, ilk Venedik kökenli ve geometrik formlar üzerine dayanıyordu.  Simetrik tasarım kısıtlamalar rahatlama aradı Sonra,, mantıksız ama güzel tasarımlar arya içinde punto (kelimenin tam anlamıyla, havada bir dikiş) ilk oluşturuldu. Bu oya dantel zengin, en görkemli Venedik kaldırdı noktası oldu. Dantel modası c.1540 başladı ve desen kitapları ortaya çıkmaya başladı. Erken r tasarımlar genellikle sivri veya taraklı kenarları dahil.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın